Informacje22 lipca 2007, 00:00,

Piaseczno - plac zabaw przy Kusocińskiego i Fabrycznej

Głośno mówiło się i pisało o odnowionym przez Danonki palcu zabaw przy Alei Róż w Piasecznie. Teraz chcemy poinformować Was o innych placach zabaw w Piasecznie, które zasługują na to, żeby o nich napisać. Na dniach zakończyły się prace związane z rozbudową placu zabaw, który znajduje się przy skrzyżowaniu Kusocińskiego z Wojska Polskiego. Plac zabaw przy ulicy Kusocińskiego w Piasecznie zyskał kolejne nowoczesne urządzenia i nową nawierzchnię.

plac zabaw przy Kusocińskiego - zdjęcia rok 2007   plac zabaw przy Fabrycznej - zdjęcia rok 2007

W miejscu boiska do koszykówki przy ulicy Kusocińskiego powstało nowe miejsce do zabawy z piaskową nawierzchnią, pełne nowoczesnych i bezpiecznych urządzeń szwedzkiej firmy Hags. Także plac zabaw przy ulicy Fabrycznej w Piasecznie zyskał nową nawierzchnię sporządzoną ze specjalnego granulatu gumowego, która zapewni bawiącym się dzieciom wysoki poziom bezpieczeństwa. Dla tych, którzy nie widzieli wspominanych w informacji placów zabaw zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które zostały wykonane przez nas na potrzeby informacji: zdjęcia plac zabaw przy Kusocińskiego i przy Fabrycznej w Piasecznie.

Oba place zabaw należą do Gminy Piaseczno. Według informacji podanych na oficjalnej stronie Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno www.piaseczno.eu, dowiadujemy się, że całkowity koszt tych inwestycji wyniósł 290 tysięcy złotych. W imieniu rodziców, a przede wszystkim naszych dzieci, które bawią się na obydwu placach zabaw dziękujemy pracownikom Urzędu Gminy Piaseczno, którzy przyczynili się do rozbudowy obu placów zabaw przy Kusocińskiego i Fabrycznej.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje23 lipca 2007, 00:00,

Czy Piaseczno straci nocne autobusy Express Piaseczno?

Jak informuje nas Gazeta Wyborcza Stołeczna: firma Mobilis, która jest właścicielem linii Express Piaseczno i Nocny Express Piaseczno zawiesza na początku sierpnia 2007 roku nocne kursy do Piaseczna. Właściciele firmy Mobilis tłumaczą, że jeździ za mało pasażerów. Czy oby na pewno jest to powód likwidacji jedynego nocnego połączenia do podwarszawskiego Piaseczna?

Nocny Express Piaseczno odjeżdża od roku spod Dworca Centralnego w Warszawie i dalej Marszałkowską oraz Puławską docierają do Piaseczna, a następnie do okolicznych miejscowości Gołkowa i Bobrowca. Koszt nocnego przejazdu z centrum Warszawy do podwarszawskich miejscowości kosztuje 5 złotych. Jest to jedyne nocne połączenie z Warszawy do Piaseczna, chyba że kogoś z mieszkańców stać na nocne taksówki.

Właściciele firmy Mobilis tłumaczą, że z ich nocnych linii korzysta za mało osób. Czy faktycznie jest to prawda? Na naszym prywatnym forum mieszkańców powiatu piaseczyńskiego rozmawiamy na temat linii Express Piaseczno: opinia o prywatnym transporcie Express Piaseczno. Opinie mieszkańców, które możecie przeczytać we wspomnianym powyżej poście są inne. Domyślam się, że opinie właścicieli firmy o małej ilości osób korzystających z tej linii, wyciągane są po analizie ilości sprzedanych biletów (wydruk z kasy fiskalnej). Według mieszkańców Piaseczna i okolic zdarza się, że busy nocnego express'a jeżdżą zatłoczone. W związku, z czym skąd te niezgodności?

Jakiś czas temu Gmina Piaseczno otrzymała od warszawskiego ZTM propozycję nocnego połączenia autobusów ZTM na trasie Warszawa - Piaseczno. Niestety w związku z tym, że mieliśmy nocne połączenie wykonywane, przez Nocny Express Piaseczno nie doszło do porozumienia władz samorządowych Piaseczna z ZTM. Niewykluczone jednak, że władze Piaseczna powrócą do rozmów w sprawie komunikacji nocnej ze stołecznym Zarządem Transportu Miejskiego. Dla wielu mieszkańców Piaseczna podróż autobusem nocnym w barwach warszawskich byłaby bardziej atrakcyjna, bo mogliby korzystać w nim z biletu ZTM. Daniel Putkiewicz z Urzędu Gminy Piaseczno zapowiada jeszcze negocjacje władz z szefem Mobilisa (Express Piaseczno). Wspomniany artykuł w serwisie gazeta.pl: link.

Co sądzicie o likwidacji linii: Nocny Express Piaseczno? Zapraszamy do napisania nam Waszej opinii na ten temat komentując tą informację, lub przyłączcie się do rozmowy na naszym forum w poście: opinia o Express Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno