Informacje30 kwietnia 2010, 00:00,

Piaseczno: obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja przez Sejm Wielki w 1791 roku to jedna z najpiękniejszych kart w historii Polski. Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego, Parafia Św. Anny w Piasecznie, Związek Kombatantów RP i BWP, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie oraz Piaseczyńska Grupa Obywatelska zapraszają wszystkich na uroczyste obchody 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbędą się 3 maja 2010 roku w Piasecznie.

uroczyste obchody 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje30 kwietnia 2010, 00:00,

3 maja X Piaseczyńska Mila Konstytucyjna w Piasecznie

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w 10-tej PIASECZYńSKIEJ MILI KONSTYTUCYJNEJ, która odbędzie się 3 maja 2010 roku, tradycyjnie w centrum miasta Piaseczno. Swój udział w Mili potwierdziły znane osobistości świata sportu. Na starcie biegu staną Paweł Czapiewski - halowy mistrz Europy na 800 m z 2002 r. i brązowy medalista Mistrzostw Świata z 2001 r., a także rekordzista Polski na 800 m i 1000 m. oraz Anna Jakubczak - trzykrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w biegu na 1500 m, multimedalistka Mistrzostw Polski i zwyciężczyni biegu w Piasecznie z 2008 r.

X Piaseczyńska Mila Konstytucyjna w Piasecznie

Dodatkową zachętą do udziału w Mili jest z pewnością najwyższa pula nagród w historii zawodów - 10 000 złotych. Tyle wyniesie wartość nagród finansowych i rzeczowych podczas 10. Piaseczyńskiej Mili Konstytucyjnej. Jest zatem o co walczyć. Start i meta biegu będą zlokalizowane na ul. Kościuszki na wysokości Skweru Kisiela. Przyjmowanie zgłoszeń w dniu zawodów będzie miało miejsce w godzinach 11.00–12.30. Gorąco zachęcamy. Więcej informacji na stronie internetowej: www.mila-piaseczno.pl

X Piaseczyńska Mila Konstytucyjna w Piasecznie

X Piaseczyńska Mila Konstytucyjna program zawodów:
11.00 - 12.30 Przyjmowanie zgłoszeń
12.30 Uroczyste otwarcie imprezy
12.45 Bieg dzieci z klas I-III na dystansie ¼ Mili (ok. 400m); Zabawy biegowe dla przedszkolaków
12.55 Bieg dzieci z klas IV-VI na dystansie ½ Mili (ok. 800m)
13.05 Bieg młodzieżowy dla uczniów klas I-III Gimnazjum na dystansie 1 mili (1609m)
13.20 Bieg główny na dystansie 1 mili (1609m)
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno