Informacje31 sierpnia 2008, 00:00,

Piaseczno obchody 69 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno informuje i serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczyste obchody 69 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, które odbędą się 1 września 2008 roku, o godzinie 15:45. Miejsce uroczystości: Cmentarz Parafialny w Piasecznie, ul. Kościuszki. Obchody będzie prowadził Piotr Bąk. Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Piasecznie.

OBCHODY 69 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

Program obchodów 69 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej:
- Zbiórka uczestników przy wejściu na cmentarz.
- Przejście do Kwatery Wojennej 1939-1944.
- Hymn Narodowy - Piaseczyńska Orkiestra Dęta.
- Słowo wstępne - prowadzący Piotr Bąk.
- Apel Poległych z werblami – porucznik Zdzisław Marczak v-ce prezes Zarządu ZKRPiBWP Koło w Piasecznie.
- Msza Święta Polowa, z udziałem chóru LIRA, w intencji poległych żołnierzy 1939 r.
- Przemówienie okolicznościowe burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Józefa Zalewskiego.
- Złożenie wiązanek na Kwaterze Wojennej i na pozostałych Miejscach Pamięci.
- wyprowadzenie pocztów sztandarowych (za orkiestrą).

Uroczystość uświetnią: poczty sztandarowe organizacji kombatanckich, szkół , straży pożarnej, policji, harcerzy, chór LIRA oraz Piaseczyńska Orkiestra Dęta. Organizatorami uroczystych obchodów 69 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej są: Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Urząd Miasta Gminy w Piasecznie, Parafia Św. Anny w Piasecznie, Związek Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koło Piaseczno, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje31 sierpnia 2008, 00:00,

Dziękujemy za zrobiony porządek na łowiskach wędkarskich

Informowaliśmy Was w lipcu, że Polski Związek Wędkarski Koło nr 17 Piaseczno, stanął przed problemem ochrony i dbałości o czystość łowisk i brzegów wód w okolicach Piaseczna. Okazało się, że po publikacji informacji o zaśmiecaniu łowisk wędkarskich, na łamach naszego serwisu mieszkańców oraz Koła Wędkarskiego Splawik17.pl - wędkarze wzięli sobie do serca krytykę, i sami wcześniej postanowili zrobić porządek na łowisku oraz jego okolic. Więcej na ten temat, możecie przeczytać na łamach serwisu wędkarskiego: www.splawik17.pl (współpracują z nami). Dziękujemy osobom, które przyczyniły się do posprzątania, dzięki czemu jest czysta i zielona okolica wokół Zalewu, a także wzdłuż rzeki Jeziorki na wysokości Zalesia Górnego. Informacja powiązana tematycznie: zaśmiecanie łowisk i brzegów wód w okolicach Piaseczna. Rozmowa: Koło Wędkarzy Spławik17.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno