Informacje5 maja 2008, 00:00,

Piaseczno - nie powstanie osiedle kontenerów mieszkalnych

W ubiegłym roku władze Gminy Piaseczno zapowiadały, że w 2008 roku nastąpi znaczny przyrost mieszkań socjalnych dla najuboższych mieszkańców. Sposobem na to miało być sprowadzenie dziesiątek kontenerów mieszkalnych. Kontenery, miały stworzyć osiedle mieszkaniowe. Na łamach gazety Nad Wisłą (nr 8/250) pojawiła się informacja, że wiceburmistrz Zdzisław Lis (odpowiedzialny między innymi za gospodarkę mieszkaniową gminy Piaseczno) stwierdził, że nie będzie slamsów kontenerowych w Piasecznie. Włodarze Gminy Piaseczno, zmieniają strategię budowy mieszkań socjalnych.

Wiceburmistrz Gminy Piaseczno Zdzisław Lis, oglądał kontener w Gołkowie i stwierdził, że wygląda on obrzydliwie. Mieszkania socjalne w Piasecznie, nie mogą wyglądać jak baraki na placu budowy. Według wiceburmistrza, na takim budownictwie nieodwracalnie ucierpiałby wizerunek i estetyka Piaseczna. W związku z tym, w gminie Piaseczno, nie będzie slamsów kontenerowych. Władze wystąpiły o oferty do firm, które budują szybko i tanio. Niebawem zdecydują, którą technologię wybiorą. Jedną z propozycji przedstawiła firma Iglobud z Bierunia na Śląsku. W ciągu sześciu miesięcy jest ona w stanie wybudować na uzbrojonym terenie lekki dwukondygnacyjny budynek z docieplanej blachy. Wygląda on i zachowuje się podobnie jak murowany, chociaż jest, co oczywiste, nieco mniej trwały. Będziemy śledzić losy mieszkań socjalnych w Piasecznie.

Informacje powiązane tematycznie: mieszkania socjalne w Piasecznie - kontenery i domy z blachy (2007-10-19), mieszkania socjalne nie powstaną przy Geodetów (2008-01-15). Zachęcamy do wyrażania swojej opinii na temat mieszkań socjalnych w Piasecznie, w komentarzu pod tą informacją, lub przyłączcie się do rozmowy na naszym prywatnym forum e-mieszkańców powiatu piaseczyńskiego: Mieszkania Socjalne Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Piaseczno

Informacje30 kwietnia 2008, 00:00,

Długi weekend na rowerze z Klubem Pędziwiatr Piaseczno

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr Piaseczno zaprasza wszystkich wielbicieli dwóch kółek, na aktywne spędzenie długiego weekendu majowego razem z Pędziwiatrem. Pierwsza wycieczka rowerowa, odbędzie się w najbliższy czwartek 1 maja 2008 roku i jej tematem jest: PIERWSZOMAJOWY POCHÓD ROWEROWY. Szczegóły wycieczki podane zostaną, przed wyruszeniem na szlak rowerowy. Organizatorzy proszą o zabranie prowiantu, ponieważ po pochodzie rowerowym - zaplanowane jest ognisko. Osoby zainteresowane pierwszomajową wycieczką rowerową, spotykają się 1 maja 2008 roku, o godzinie 10:00. Miejsce spotkania: przed GOSiR, ul. Sikorskiego 20 w Piasecznie.

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr

Klub Turystyki Rowerowej PędziwiatrPiaseczno, nie próżnuje i również na niedzielę 4 maja 2008 roku, zaplanował majową wycieczkę rowerową, pod hasłem: PODGL¡DAJ¡C STALOWEGO PTAKA. Celem niedzielnej wycieczki, jest lotnisko Okęcie. Osoby zainteresowane niedzielną wycieczką rowerową, spotykają się 4 maja 2008 roku, o godzinie 10:00. Miejsce spotkania: przed budynkiem GOSiR, przy ulicy Sikorskiego 20 w Piasecznie. Informację o majowych wycieczkach, można znaleźć również na stronie Klubu Pędziwiatr: piasmkzapowiedzi.blox.pl (współpracują z nami). Serdecznie zapraszamy na wycieczki rowerowe z członkami Klubu Rowerowego Pędziwiatr.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Piaseczno