Informacje12 lipca 2008, 00:00,

PIASECZNO NIE BUDUJE MIESZKAń SOCJALNYCH

W ubiegłym roku władze Gminy Piaseczno zapowiadały, że w 2008 roku nastąpi znaczny przyrost mieszkań socjalnych dla najuboższych mieszkańców. Z informacji, jakie ukazały się w artykule Piotra Chmielewskiego w gazecie Nad Wisłą (nr 13) dowiadujemy się, że w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno - leży 1000 podań o przyznanie lokalu komunalnego. Potrzebujący mieszkańcy czekają! MAMY ZA SOB¡ PO£OWę 2008 ROKU, A W TEMACIE SOCJALNYCH MIESZKAń - NADAL NIEPOKOJ¡CA CISZA!!!

Dom socjalny Iglo firmy Iglobud

Miało powstać miasteczko kontenerów, jednak władze odeszły od tego pomysłu. Obecnie, bliższe realizacji staje się ustawienie dwukondygnacyjnych lekkich i tanich domów z docieplanej blachy. Każdy z pawilonów zawierałby około 24 mieszkań. Zdzisław Lis Wiceburmistrz Gminy Piaseczno, poinformował redaktorów gazety Nad Wisłą, że podjęto już decyzję, że tego typu dom wielorodzinny powstanie przy skrzyżowaniu ul. Jerozolimskiej i Krótkiej. Urzędnicy, zastanawiają się również, czy nie wybudują podobnego budynku dla rodzin, które będą musiały opuścić dom przy ul. Jerozolimskiej 17. Obecnie piaseczyńscy urzędnicy, szacują koszty tych rozwiązań. Jak długo jeszcze potrwa stan BEZCZYNNOŚCI w Piasecznie? Mam nadzieję, że podgrzewanie tematu sprawi, że piaseczyńscy urzędnicy zakasają rękawy, wezmą się do pracy i nie będą ograniczać się tylko do składania kolejnych obietnic! Będziemy śledzić ten temat!

Informacje powiązane tematycznie: mieszkania socjalne w Piasecznie - kontenery i domy z blachy (2007-10-19), mieszkania socjalne nie powstaną przy Geodetów (2008-01-15), nie powstanie osiedle kontenerów mieszkalnych w Piasecznie (2008-05-05). Zachęcamy do wyrażania swojej opinii na temat mieszkań socjalnych w Piasecznie, w komentarzu pod tą informacją, lub przyłączcie się do rozmowy na naszym prywatnym forum e-mieszkańców powiatu piaseczyńskiego: Mieszkania Socjalne w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje12 lipca 2008, 00:00,

Wakacyjne WESO£E MIASTECZKO odwiedziło Piaseczno

Z przyjemnością informujemy, że do Piaseczna przyjechało wakacyjne wesołe miasteczko, na którym można znaleźć: karuzele, kolejki, zjeżdżalnie, huśtawki, trampoliny, samochodziki i inne obiekty służące dziecięcej rozrywce. Jest to niewątpliwie miejsce, gdzie każde dziecko znajdzie coś dla siebie, a rodzice muszą jedynie zaopatrzyć się w niezbędne pieniądze. Nie trać czasu i odwiedź wesołe miasteczko w Piasecznie :)

WESO£E MIASTECZKO W PIASECZNIE

Wesołe miasteczko znajduje się przy skrzyżowaniu ulic: Okulickiego i Wojska Polskiego w Piasecznie (mapa). Z informacji uzyskanych od pracowników wesołego miasteczka, mają być tam przez najbliższe dwa tygodnie. życzymy wszystkim, a przede wszystkim dzieciom, miłych chwil spędzonych na wesołym miasteczku w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno