Informacje20 października 2008, 00:00,

Piaseczno najlepszą gminą w wydatkach inwestycyjnych

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno poinformował, na swojej stronie www.piaseczno.eu, że podczas VI Samorządowego Forum Kapitału i Finansów na wieczornej gali ogłoszono wyniki Rankingu Samorządów tygodnika WSPÓLNOTA - Piaseczno zostało uznane za najlepszą gminę w dziedzinie wydatków inwestycyjnych na infrastrukturę techniczną w przeliczeniu na 1 mieszkańca. Podczas uroczystej gali w dniu 7.10.2008 w Hotelu NOVOTEL Burmistrz Piaseczna Józef Zalewski odebrał z rąk redaktora naczelnego Wspólnoty statuetkę: Kazimierza Wielkiego, symbol gospodarności i najwyższej jakości zarządzania w samorządzie.

Kapituła konkursu przeanalizowała wydatki inwestycyjne wszystkich polskich gmin porównując nakłady skierowane na rozwój infrastruktury technicznej. Rozpatrywano poniesione nakłady skoncentrowane w trzech działach: transport (przede wszystkim remonty i budowa dróg administrowanych przez samorządy, ale także tabor związany z lokalnym transportem zbiorowym), gospodarka komunalna (sieci wodociągowe i kanalizacyjne, oczyszczalnie ścieków, składowiska śmieci, oświetlenie ulic itp.); gospodarka mieszkaniowa. Skupienie uwagi na tych właśnie inwestycjach, wg. tygodnika Wspólnota stwarza najpełniejszy obraz rozwoju gospodarczego miast, gmin i powiatów.

W tegorocznym rankingu, obejmującym swoim zasięgiem lata 2005-2007, to właśnie Piaseczno okazało się najlepsze w kategorii miast powiatowych. Wspólnota już od kilku lat organizuje rankingi samorządów. Służą one analizie działania tych jednostek i pokazywaniu przykładów, które warto naśladować. Gmina Piaseczno, co roku wydaje na inwestycje ponad 35 proc. budżetu. Są to coraz większe kwoty, ponieważ od kilku lat dochody gminy, a więc i budżet są coraz większe. Z pieniędzy na inwestycje Piaseczno najwięcej wydaje na budowę sieci kanalizacyjnej i oczyszczalni ścieków, następnie na inwestycje oświatowe oraz drogi.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje10 października 2008, 00:00,

Jubilate Deo - koncert zespołu Mikroklimat - Zalesie Górne

Zalesiańska filia Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury Piaseczno serdecznie zaprasza na niedzielny koncert zespołu Mikroklimat: JUBILATE DEO, który odbędzie się 12 października 2008 roku o godzinie 13:15 w Kościele w Zalesiu Górnym. Koncert organizowany jest z okazji XXX lecia parafii w Zalesiu Górnym oraz VIII Dnia Papieskiego. Informacja pochodzi z forum mieszkańców Zalesia Górnego: www.zalesie-gorne.eu