Informacje15 stycznia 2008, 00:00,

Piaseczno mieszkania socjalne nie powstaną przy Geodetów


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W październiku 2007 roku informowaliśmy Was, że Gmina Piaseczno chce budować tanie domy socjalne z blachy, które miały powstać przy ulicy Geodetów. Okazało się, że pomysł zlokalizowania osiedla socjalnego przy Geodetów, spotkał się z ostrym sprzeciwem Radnych Gminy Piaseczno i mieszkańców okolicznych osiedli. W związku z tym, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno wrócił do punktu wyjścia i typuje inne, mniej kontrowersyjne lokalizacje, na zlokalizowanie mieszkań socjalnych dla mieszkańców gminy Piaseczno.

Dom socjalny Iglo firmy Iglobud nie powstanie przy ulicy Geodetów

W piątkowej gazecie Kurier Południowy nr 1/2008 pojawił się artykuł Anny żuber, w którym dowiadujemy się między innymi, że Urząd Piaseczna najchętniej postawiłby wielorodzinny dom socjalny na trzech działkach przy ul. Zagrodowej (są własnością gminy Piaseczno). Zobacz lokalizację ulicy Zagrodowej: mapa. Bogdan Temoszczuk uważa, że to dobra lokalizacja, blisko centrum Piaseczna i w miarę daleko od domów jednorodzinnych. Okazuje się jednak, że działki przy Zagrodowej, to działki, wobec których plan zagospodarowania przestrzennego nie przewiduje budownictwa wielorodzinnego. Zmiana planu zagospodarowania przestrzennego potrwa minimum osiem miesięcy. W związku z tym, realizacja inwestycji przesunie się na 2009 rok.

Mieszkania socjalne przy Geodetów zostały zablokowane przez Radnych Piaseczna, trzeba czekać kilka miesięcy na zmianę zagospodarowania przestrzennego, a w gminie Piaseczno na mieszkania oczekuje około 800 osób. Mamy nadzieję, że obecne plany odnośnie mieszkań socjalnych, nie napotkają kolejnych problemów i zostaną zrealizowane.

Osoby zainteresowane poprzednią informacją powiązaną tematycznie, zachęcamy do zapoznania się z wiadomością: mieszkania socjalne w Piasecznie - kontenery i domy z blachy (2007-10-19). Zachęcamy do wyrażania swojej opinii na temat mieszkań socjalnych w Piasecznie, w komentarzu pod tą informacją, lub przyłączcie się do rozmowy na naszym forum mieszkańców: Mieszkania Socjalne Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje15 stycznia 2008, 00:00,

Spektakl Szewc Kopytko i Kaczor Kwak w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Ośrodek Kultury Góra Kalwaria zaprasza na spektakl teatralny dla dzieci, pod tytułem: Szewc Kopytko i Kaczor Kwak, który odbędzie się w niedzielę 20 stycznia 2008 roku, o godzinie 16:00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Ks. Sajny 14 w Górze Kalwarii. Wstęp na spektakl, kosztuje 8 złotych. Serdecznie zapraszamy na niedzielny spektakl Szewc Kopytko i Kaczor Kwak do Góry Kalwarii.

Spektakl teatralny dla dzieci: Szewc Kopytko i Kaczor Kwak, ma formę zbliżoną do kabaretowej bajeczki dla całej rodziny. Bajka jest interaktywna i edukacyjna. Szewc Kopytko, pracując w warsztacie szewskim wyczynia różne psoty, często bardzo przykre dla innych. W końcu zostaje wyrzucony z pracy i nie mając innego zajęcia postanawia zwiedzić świat. Po drodze poznaje wesołego i sympatycznego, ale leniwego i psotliwego Kaczora Kwaka… Wesoła opowiastka Szewc Kopytko i Kaczor Kwak (napisana przez twórcę słynnego Koziołka Matołka, Kornela Makuszyńskiego), bawi i uczy, a żywa reakcja dziecięcej publiczności świadczy, iż mocno trafia do wyobraźni młodego widza.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie