Informacje31 lipca 2018, 19:34,

Piaseczno miastem przyjaznym dla biznesu - ranking Forbesa

Według Forbes gospodarka w Polsce kwitnie przede wszystkim na peryferiach największych aglomeracji. Potwierdza to tegoroczny ranking Miast Przyjaznych dla Biznesu, w którym Gmina Piaseczno zajęła I miejsce w kategorii miejscowości od 50 do 149 tys. mieszkańców.

PIASECZNO MIASTEM PRZYJAZNYM DLA BIZNESU

Piaseczno utrzymuje się w czołówce przygotowanego przez redakcję „Forbesa” oraz Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej rankingu Miast Przyjaznych dla Biznesu. Pierwsze miejsce otrzymało drugi rok z rzędu, a w 2016 r. uplasowało się na drugim miejscu. Ranking ten stanowi dobre podsumowanie osiągnięć gospodarczych gmin, gdyż tym razem o kolejności zadecydował nie jak ostatnio przyrost liczby firm w poprzednim roku, ale w całej kończącej się kadencji samorządu (lata 2015–2017). W Gminie Piaseczno działało na koniec 2017 r. 28 firm na 1000 mieszkańców. Sukcesywny przyrost liczby firm postępował od 178 w 2015 r. do 228 w zeszłym roku. Wyniki rankingu ogłoszono 26 czerwca 2018 r. we Wrocławiu podczas Kongresu Regionów. Nagrodę dla Piaseczna odebrała wiceburmistrz Hanna Kułakowska – Michalak.

Miejsca pracy

Piaseczno chce wykorzystać widoczny w rankingu trend przenoszenia biznesów z centrów aglomeracji na sąsiednie obszary. Już teraz w okolicach Warszawy jest wiele firm transportowych, logistycznych, finansowych, magazynowych. W samym Piasecznie mamy też reprezentantów wysokorozwiniętych technologii. – Ten kierunek rozwoju trzeba wspierać, dlatego warto promować strefy aktywności gospodarczej wzdłuż budowanej trasy S7 (tzw.N-S) czy na terenach położonych pomiędzy Okulickiego i Energetyczną. Jestem przekonany, że w Piasecznie na terenach dawnych zakładów Polkolor czy Lamina jest miejsce na nowoczesny park technologiczny z prawdziwego zdarzenia. To jest miejsce, gdzie firmy mogą się rozwijać, wymieniać wiedzę z ośrodkami naukowymi, tu mogłaby się skoncentrować produkcja i usługi. Mieszkańcy naszej gminy znajdą pracę bliżej domu, a to przy okazji element działań na rzecz mniejszych korków i poprawy jakości powietrza – wyjaśnia wiceburmistrz Daniel Putkiewicz.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Ul. Elektroniczna osią strefy biznesu

Aby pobudzić strefę aktywności gospodarczej przy Okulickiego Piaseczno zmienia pod kątem potrzeb biznesu plan zagospodarowania przestrzennego dla obszaru między ul. Okulickiego a ul. Energetyczną. – Na ukończeniu jest przygotowywana na zlecenie gminy koncepcja ulicy Elektronicznej, która połączy obie arterie, stworzy główną oś strefy przemysłowej i skomunikuje cały ten teren – dodaje wiceburmistrz Putkiewicz. W budżecie gminy zabezpieczone są środki na opracowanie projektu budowy tej ulicy.

PIASECZNO MIASTEM PRZYJAZNYM DLA BIZNESU

Szczegółowe informacje na temat rankingu można znaleźć na stronie: www.forbes.pl

UMiG Piaseczno

Informacje1 sierpnia 2018, 15:00,

74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Górze Kalwarii

1 sierpnia 2018 roku o godz. 17.00 odbędą się obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przy pomniku porucznika Jana Białka w Górze Kalwarii. Zaprszamy.

74. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO W GÓRZE KALWARII