Informacje4 czerwca 2007, 00:00,

Piaseczno miastem atrakcyjnym dla biznesu Ranking Forbes


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Według najnowszego rankingu Forbes: Piaseczno należy do miast atrakcyjnych dla biznesu. W rankingu miesięcznika Forbes w kategorii do 100 tysięcy mieszkańców, Piaseczno zajęło II miejsce. Ogłoszenie rankingu miało miejsce 30 maja 2007 roku, w Centrum Olimpijskim, podczas spotkania Forbes Evecutive Forum w Warszawie.

Według informacji podanych na stronie miesięcznika Forbes: niewątpliwym atutem naszego miasta jest bliskość stolicy. Metropolia działa jak magnes przyciągający inwestorów, zwłaszcza zagranicznych, do innych pobliskich miejscowości, a nawet wsi. Fenomenem jest natomiast Wólka Kosowska: wieś w powiecie piaseczyńskim, zwana też podwarszawskim china town. Ulokowało się tam Chińskie Centrum Handlowe będące największym miejscem dystrybucji towarów z Chin i Azji w środkowo-wschodniej części Europy. Na terenie Centrum działalność handlową prowadzi ponad 650 firm, głównie chińskich, wietnamskich, tureckich i polskich. Atrakcyjność inwestycyjna w dużym stopniu zależy od wielkości miasta i jego położenia względem największych ośrodków miejskich w kraju.

Ranking najatrakcyjniejszych miast dla biznesu opublikowano w prestiżowym miesięczniku Forbes. Powstał na podstawie analiz danych z Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej. Twórcy rankingu sprawdzili liczbę spółek prawa handlowego zarejestrowanych w poszczególnych miejscowościach w ciągu ostatnich pięciu lat, pomniejszając ją o upadłości i likwidacji. Według informacji na stronie Gminy Piaseczno: piaseczno.eu, w tym czasie powstało ich w Piasecznie, 540 z czego 92 z kapitałem zagranicznym.

Cieszymy się z sukcesu Piaseczna i mamy nadzieję, że władze Gminy Piaseczno nie spoczną na laurach II pozycji wśród najatrakcyjniejszych miast do 100 tysięcy mieszkańców i będą dalej skutecznie zachęcać do inwestowania w naszym mieście i regionie, aby w kolejnym rankingu zająć I miejsce.

Forbes jest miesięcznikiem gospodarczym, skierowanym do menedżerów wyższego i średniego szczebla, biznesmenów. Istotna część magazynu to unikalne rankingi, opinie, analizy i komentarze najwybitniejszych postaci światowego biznesu. Forbes ukazuje się w: Polsce, Rosji, Turcji, Izraelu, Arabii Saudyjskiej, Chinach, Korei i USA. Więcej informacji znajdziecie na stronie miesięcznika: www.forbes.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje5 czerwca 2007, 00:00,

Klub Pędziwiatr organizuje wycieczkę po ziemi lubelskiej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr w Piasecznie organizuje kolejną wycieczkę klubową. Tym razem celem wycieczki jest wyprawa rowerowa po ziemi lubelskiej. W planach najnowszej weekendowej wycieczki (3 dniowa), będzie przejazd trasą: Puławy - Janowiec - Kazimierz Dolny - Nałęczów - Lublin.

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr - logo

Plan wycieczki po ziemi lubelskiej:
7 czerwca 2007 (czwartek): godzina: 8:00 - zbiórka na stacji PKP Piaseczno i odjazd pociągiem do Warszawy Zachodniej. Godzina 9:15 - wyjazd z Warszawy Zachodniej pociągiem do Puław z przesiadką w Dęblinie. Godzina 12:30 - przyjazd do Puław. Zwiedzanie Puław i przejazd na trasie Puławy - Góra Puławska - Janowiec. Zakwaterowanie w miejscu noclegu i wycieczka rowerowa po okolicy w miarę wolnego czasu.
8 czerwca 2007 (piątek): przejazd na trasie Janowiec-Kazimierz Dolny - Wąwolnica - Nałęczów - Lublin. Zwiedzanie Kazimierza Dolnego, Wąwolnicy i Nałęczowa.Nocleg w Lublinie.
9 czerwca 2007 (sobota): zwiedzanie Lublina (Starówka, Majdanek) i powrót do Warszawy.

Koszty biletów i noclegów pokrywają uczestnicy. Koszt noclegów około 60 złotych. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc noclegowych decyduje kolejność zgłoszeń. Informacje i zapisy: Jacek Wierzchowski, mail: jacekglm@gazeta.pl, telefon: 0603-03-30-15. Zapraszamy!

źródło informacji: piaseczno.masa.waw.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie