Informacje19 września 2008, 00:00,

Piaseczno maraton rowerowy MAZOVIA MTB MARATHON

Stowarzyszenie Rowerowe Zielony Szlak oraz Cezary Zamana serdecznie zapraszają na maraton rowerowy z cyklu Mazovia MTB Marathon. Zawody rozegrane zostaną w najbliższą niedzielę 21 września 2008 roku. Współorganizatorem Mazovia MTB Marathon Piaseczno jest Powiat Piaseczyński oraz Gmina Piaseczno. Mazovia MTB Marathon to cykl amatorskich terenowych wyścigów rowerowych przeprowadzanych na obszarze całego Mazowsza. Organizatorzy zapraszają do udziału w Mazovia MTB Marathon, wszystkich amatorów jazdy na rowerze.

Mazovia MTB Marathon rozegrany zostanie na trzech dystansach dostosowanych do umiejętności i możliwości uczestników. Dystans Hobby liczyć będzie 15 km, Mega – 50 km, natomiast dystans Giga to trasa o długości 87 km. Start maratonu odbędzie się o godz. 11 w żabieńcu w rejonie ciągu pieszo-rowerowego na przedłużeniu ul. Rybackiej. Biuro zawodów oraz meta usytuowane będą na stadionie KS Piaseczno przy ul. 1 Maja. Trasa maratonu poprowadzona zostanie drogami i duktami leśnymi Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, w granicach gmin Piaseczno, Góra Kalwaria i Prażmów. Trasa będzie czytelnie oznakowana oraz zabezpieczona. Nad bezpieczeństwem startujących czuwać będzie policja, straż miejska, posterunki ochotniczych straży pożarnych i harcerzy oraz grupa ratownictwa medycznego. Warunkiem udziału w imprezie, podyktowanym bezpieczeństwem uczestników, jest używanie twardych kasków.

Mieszkańcy Powiatu Piaseczyńskiego na dystansie Hobby zwolnieni są z opłaty startowej. W związku z zastosowaniem elektronicznego systemu pomiaru czasu konieczne jest jednak pobranie w Biurze Zawodów chipa. Kaucja za chipa wynosi 20 zł i jest zwracana po oddaniu urządzenia po zakończeniu zawodów. Na dystansach Mega i Giga od mieszkańców powiatu pobierana będzie odpłatność za chip w wysokości 20 zł. Z urządzenia będzie można korzystać także w kolejnych edycjach Mazovia MTB Marathon. Uczestnicy, którzy startowali w we wcześniejszych tegorocznych edycjach maratonu nie kupują chipa. Szczegółowe informacje na temat maratonu dostępne są na stronie www.mazoviamtb.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje19 września 2008, 00:00,

Konstancińskie Święto Roweru gmina Konstancin-Jeziorna

Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie serdecznie zapraszają na Konstancińskie Święto Roweru, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 21 września 2008 roku. Start o godzinie 11:00 w Parku Zdrojowym w Konstancinie. Celem imprezy jest integracja mieszkańców Gminy Konstancin-Jeziorna, promocja turystyki rowerowej, oraz podnoszenie sprawności fizycznej. Rajd odbędzie się bez względu na pogodę. Serdecznie zapraszamy na Konstancińskie Święto Roweru.

Trasa tradycyjnie poprowadzi po pięknych zakątkach gminy Konstancin-Jeziorna. Trzeba będzie pokonać około 30 km. Po drodze przewidziano dwa postoje po 10 minut. Przyjazd na metę zaplanowano na godz. 13:15. Trasa Konstancińskiego Święta Roweru: start: Park Zdrojowy w Konstancinie; meta: Park Zdrojowy w Konstancinie; Konstancin-Jeziorna /ul. Sienkiewicz, Piłsudskiego, Warszawska, Bielawska, Mirkowska , Habdzin /droga nr 721/, £ęg, Czernidła, Gassy /droga nr 712/, Imielin, Cieciszew /droga nr 868/, Słomczyn / ul. Jabłoniowa /, Kawęczynek / ul. Prosta, Topolowa/, Borowina /ul. Zaleśna/ , Czarnów /ul. Partyzantów, Gościniec/, Konstancin-Jeziorna /ul. Chylicka, Potulickich, Graniczna, Sanatoryjna, Piasta, Skargi /. Wśród wszystkich uczestników Rajdu, którzy pokonają całą trasę rozlosowane będą nagrody na mecie, w Parku Zdrojowym. Zapoznaj się z regulaminem: regulamin.pdf
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Konstancin