Informacje26 czerwca 2008, 00:00,

Piaseczno książka Drugie Szkice z Dziejów Piaseczna i Okolic

27 czerwca 2008 roku ukaże się na rynku nowa książka o historii Piaseczna pod tytułem DRUGIE SZKICE Z DZIEJÓW PIASECZNA I OKOLIC, autorstwa piaseczyńskich historyków: Ewy i Włodzimierza Bagieńskich. Promocja nowej książki o Piasecznie, odbędzie się w piątek 27 czerwca 2008 roku, w księgarni Bzyk w Piasecznie przy ul. Warszawskiej 5 w Piasecznie. W godzinach od 12:00 do 15:00 autorzy książki - Ewa i Włodzimierz Bagińscy, będą podpisywać książkę. Wydawca Oficyna Księgarska Mucha Uchmanowicz oraz autorzy książki Ewa i Włodzimierz Bagińscy, serdecznie zapraszają mieszkańców i osoby zainteresowane dziejami Piaseczna.

DRUGIE SZKICE Z DZIEJÓW PIASECZNA I OKOLIC, EWA I W£ODZIMIERZ BAGIńSCY

Książkę Drugie Szkice z Dziejów Piaseczna i Okolic, rozpoczynają szkice o charakterze przekrojowym, w których omówiono między innymi historię administracji i sądownictwa. Po raz pierwszy została opracowana kompletna lista burmistrzów Piaseczna z okresu XIX i XX wieku. Kontynuację stanowią teksty przyczynkarskie o Piasecznie i zarysy historii miejscowości należących dziś do gminy Piaseczno. W książce znajduje się również rozdział poświęcony genealogii rodzin piaseczyńskich. Szkice powstały na bazie materiałów archiwalnych, dotąd niewykorzystywanych w publikacjach (akta władz Piaseczna, hipoteka, akta stanu cywilnego, dokumentacja sądowa, akta starostwa powiatowego w Grójcu) przechowywanych w Oddziale Archiwum Państwowego m.st. Warszawy w Grodzisku Mazowieckim. Zapraszamy na promocję książki o Piasecznie.
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje26 czerwca 2008, 00:00,

Festyn Rodzinny Dobiesz - Szkoła Podstawowa w Dobieszu

Uczniowie, Rodzice oraz Pracownicy i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dobieszu zapraszają wszystkich mieszkańców na FESTYN RODZINNY, który odbędzie się w najbliższą sobotę 28 czerwca 2008 roku od godziny 16:00. Miejsce Rodzinnego Festynu to tereny Szkoły Podstawowej w Dobieszu (Wolska 36, Dobiesz - mapa). Dochód z imprezy będzie przeznaczony na potrzeby Szkoły Podstawowej w Dobieszu. Organizatorzy Festynu Rodzinnego w Dobieszu, zaplanowali wiele atrakcji m.in.: program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły, aukcje prac uczniowskich, konkursy rodzinne, loterie fantowe, wakacyjne nagrody, natomiast od godziny 19:00 rozpocznie się zabawa taneczna w Dobieszu. Zapraszamy mieszkańców na Festyn Rodzinny w Dobieszu.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria