Artykuł partnerski15 czerwca 2021, 12:00,

Piaseczno – dlaczego warto zamieszkać na terenach podmiejskich?

Od dłuższego czasu nieruchomości zlokalizowane poza obrębem dużych metropolii cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zwłaszcza wśród osób, którym zależy na ciszy i spokoju oraz odpoczynku od wielkomiejskiego zgiełku. Znaczny przyrost liczby nowych mieszkańców w największych aglomeracjach w Polsce powoduje, że coraz częściej myślimy o przeprowadzce na obrzeża miasta. Istotnym czynnikiem przesądzającym o takim wyborze jest cena lokali mieszkalnych zlokalizowanych na peryferiach.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Zalety mieszkania w podwarszawskim mieście

Nie bez powodu nieruchomości położone poza granicami największych metropolii cieszą się ogromną popularnością zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi. Na terenach zlokalizowanych w pobliżu stolicy Polski można nie tylko oddychać lepszym powietrzem, ale też odpocząć od hałasu. W podwarszawskim Piasecznie jest z pewnością mniejszy ruch uliczny niż w wielu popularnych dzielnicach Warszawy. Ze względu na niski czynsz i media, nabywcy nowych mieszkań mogą też liczyć na mniejsze koszty utrzymania.

Piaseczno znajduje się zaledwie 17 kilometrów od centrum stolicy. Dużym atutem tej lokalizacji jest dogodny dojazd do Warszawy. Warto też podkreślić, że niemal każdego roku powstaje tu wiele nowych inwestycji mieszkaniowych. Na szczególne wyróżnienie zasługują nowoczesne budynki wielorodzinne, domy wolnostojące oraz szeregowe. Na obrzeżach stolicy można mieszkać komfortowo, a przy okazji zaoszczędzić na zakupie wybranego lokum.

Rynek nieruchomości w Piasecznie

Na terenie miasta znajdują się atrakcyjne osiedla mieszkaniowe, które wyróżniają się kameralną zabudową. Nowe mieszkania w Piasecznie mają dostęp do wielu udogodnień, takich jak: przestronne tarasy, komórki lokatorskie czy podziemne miejsca garażowe. W niedalekim sąsiedztwie znajdują się liczne tereny zielone, przystanki autobusowe oraz stacja Kolei Mazowieckich. Mieszkańcy tego miasta mogą wygodnie podróżować pociągiem nie tylko do centrum stolicy. Rozbudowana infrastruktura komunikacyjna sprawia, że nie muszą stać w korkach.

Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Piasecznie wynosi 7 200 złotych. Do najdroższych ulic w podwarszawskiej miejscowości można zaliczyć Generała Zajączka, Wenedów, Kordiana i Aliny. Tutaj za nieruchomość zapłacimy od 8 400 do 8 300 zł/ m kw. Najtańsze mieszkania w Piasecznie znajdziemy przy ulicy Bukowej, Chełmońskiego, Dalekiej czy Dębowej. W tej okolicy lokale mieszkalne kosztują obecnie od 5 600 do 5 769 zł za metr kwadratowy.

Spora część nieruchomości została oddana do użytkowania w 2020 lub w II kwartale 2021 roku. Przy tej okazji warto wymienić inwestycje, takie jak: Apartamenty Royal, Osiedle Świętojańska czy Cicha Łąka. W 2023 roku będą gotowe do zamieszkania mieszkania w kameralnym budynku wielorodzinnym Puławska 27. Natomiast pod koniec 2024 r. zostanie oddana do użytku nowa inwestycja o nazwie Bliskie Piaseczno. Oferta deweloperów jest na tyle zróżnicowana, że każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie!

autor/źródło: rynekpierwotny.pl

Informacje10 czerwca 2021, 07:32,

Sprawdzamy wartość energetyczną dr pepper. Sprawdź ile ma kalorii

Sprawdziliśmy kaloryczność dr pepper. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w dr pepper pochodzą w 0% z białka, 100% z węglowodanów i 0% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Dr Pepper)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma dr pepper lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w dr pepper, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Dr pepper - kalorie i wartości odżywcze

Dr pepper zawiera 42 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Sprawdzamy ile kalorii ma bajgiel. Byliśmy zaskoczeni

Na przykład średniej wielkości dr pepper (330 g) to około 139 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 6% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości dr pepper (330 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 2.5 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 1 szklanka mleka, 7 łyżeczek cukru.

Aby spalić taką ilość kalorii potrzebujesz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 20 minut, pływać przez 16 minut lub biegać przez 14 minut.

Czy dr pepper tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w dr pepper stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii napojów pod względem kaloryczności. Spożywanie dr pepper wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród napojów.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w dr pepper?

0 g białka - dr pepper nie zawiera białka.

Ile węglowodanów jest w dr pepper?

Dr pepper zawiera 11 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości dr pepper (330 g) zawiera ok. 36.3 g węglowodanów.

Ile waży dr pepper?

Średniej wielkości dr pepper (część jadalna po obraniu) waży ok. 330g. Szklanka dr pepper waży ok. 220g.

Ile błonnika jest w dr pepper?

0 g błonnika - dr pepper nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl