Informacje21 grudnia 2008, 00:00,

Piaseczno: czy będą wielopoziomowe parkingi i płatny postój

Czy powstaną wielopoziomowe parkingi i płatny postój w centrum Piaseczna? Z gazety Nad Wisłą (nr 24), dowiadujemy się, że firma Arup, która przygotowuje studium układu komunikacyjnego gminy Piaseczno, przeprowadziła wśród mieszkańców sondaż: czy byliby skłonni płacić za parkowanie na Sierakowskiego, Kościuszki i okolicznych ulicach. Jak okazało się z wyników badania: kierowcy są skłonni płacić, ale tylko wówczas, gdy polepszą się warunki parkowania w centrum Piaseczna.

Dalej w artykule czytamy, że gmina Piaseczno ma już przygotowaną koncepcję kilkupiętrowego zespołu miejsc postojowych przy ulicy Sierakowskiego (na miejscu obecnego parkingu). Byłby on jednocześnie "bramą do parku" z restauracją na najwyższym piętrze. Burmistrz Józef Zalewski stwierdził, że wprowadzenie do budżetu gminy Piaseczno budowy parkingu przy ul. Sierakowskiego, będzie możliwe dopiero w 2010 roku. Najpierw planują zatwierdzić koncepcję układu komunikacyjnego gminy, czyli modelu, do którego będą dążyć. Jak tylko pojawią się nowe informacje w tej sprawie, to od razu postaramy się poinformować o tym, na łamach serwisu mieszkańców.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje22 grudnia 2008, 00:00,

ŚWI¡TECZNE żYCZENIA Boże Narodzenie Nowy 2009 Rok

Wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne święta Bożego Narodzenia. W związku z tym chcielibyśmy życzyć dla wszystkich mieszkańców powiatu piaseczyńskiego: świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów od Mikołaja - świąt Bożego Narodzenia dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy 2009 Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, co właśnie mija...

życzenia Świąteczne Boże Narodzenie Nowy Rok

życzymy Wam, aby wszystkie dni w roku były tak piękne i szczęśliwe, jak ten jeden wigilijny wieczór, aby przy świątecznym stole nie zabrakło Wam światła i ciepła rodzinnej atmosfery, aby w Waszych domach pojawiła się radość, szczęście, życzliwość, wzajemne zrozumienie i spełnienie marzeń. Aby w dniu Wigilii ogarnęło Was ciepło wigilijnej świecy, a jej blask zamienił się w żywe iskierki w oczach. Aby samotność odeszła w niepamięć a Wasza twarz i twarze bliskich Wam osób zawsze były rozpromienione uśmiechem, bez trosk, problemów, smutków, i aby w Waszym życiu były obecne same dobre myśli oraz wiara i nadzieja na lepsze jutro... Wesołych Świąt i Do Siego Roku!
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców powiat piaseczyński
Tematy: