Informacje7 marca 2008, 00:00,

Piaseczno chce zainwestować w Ośrodek na Euro 2012

Redaktorzy gazety Nad Wisłą poinformowali, że Piaseczno zainwestuje w obiekt spełniający wymogi Euro 2012. Piaseczyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji Weekendowej Kraina Rzeki Jeziorki - tak nazywa się przedsięwzięcie, którym samorząd Gminy Piaseczno, wspólnie z KS Piaseczno zamierza przyciągnąć jedną z reprezentacji biorących udział w Mistrzostwach Europy w piłce nożnej Euro 2012. Idea Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji Weekendowej Kraina Rzeki Jeziorki, nabrała ostatnio rumieńców, ponieważ do 15 lutego 2008 roku, gmina Piaseczno musiała złożyć w Ministerstwie Sportu i Turystyki: kartę zadania inwestycyjnego. Obiekt, który zostanie zarekomendowany przez ministerstwo, ma większe szanse na pozyskanie pieniędzy na inwestycję i ostatecznie na to, że zawita do niego któraś z drużyn biorących udział w piłkarskich Mistrzostwach Europy Euro 2012.

EURO 2012 PIASECZNO

Daniel Putkiewicz (pełnomocnik burmistrza do spraw rozwoju gminy Piaseczno) poinformował redaktorów gazety Nad Wisłą, że nie liczą na pieniądze, bo te prawdopodobnie zostaną przeznaczone na budowę stadionów. Gminie Piasecznie, bardziej zależy na renomie. Prestiż pomoże gminie, w pozyskaniu prywatnego partnera, który dofinansuje budowę Centrum. Samorząd, być może z udziałem funduszy unijnych, chciałby kompleksowo wyremontować istniejące boiska i wybudować dodatkowe - całoroczne ze sztuczną nawierzchnią, a także zagospodarować otoczenie obiektu i brzeg Jeziorki. Do prywatnego inwestora należałaby natomiast budowa czterogwiazdkowego hotelu z częścią rekreacyjną (basenem, odnową biologiczną, SPA) i zapleczem konferencyjnym w sąsiedztwie boisk. Piłkarze mogliby trenować w odseparowaniu od kibiców i dziennikarzy.

W ramach projektu Piaseczyńskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji Weekendowej Kraina Rzeki Jeziorki, mają być zagospodarowane tereny gminne użytkowane obecnie przez KS Piaseczno i Zakład Doświadczalny Rybactwa Śródlądowego - łącznie 5,1 ha. Według wstępnych wyliczeń realizacja całego przedsięwzięcia będzie kosztować około 50 mln zł. Aby nie przeszkadzać w realizacji ambitnego przedsięwzięcia, zarząd KS Piaseczno w kwietniu 2007 roku zawiesił postępowanie sądowe, w którym toczy z gminą spór o prawa do gruntu pod stadionem przy ul. 1 Maja. ¬ródło informacji i zdjęcia: Nad Wisłą nr 5 (247) z dnia 6 marca 2008 roku. Czy powstanie Piaseczyńskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji Weekendowej Kraina Rzeki Jeziorki?

Informacje w naszym serwisie powiązane tematycznie: Czy Piaseczno skorzysta na Mistrzostwach Europy Euro 2012 (2007-05-14), Anglicy chcą mieć piłkarską bazę w Piasecznie (2007-06-08). Zapraszam do rozmowy na naszym forum Piaseczna w temacie: Piaseczno a Mistrzostwa Europy Euro 2012.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO

Informacje7 marca 2008, 00:00,

Wielkanoc - Stoły i Tradycje Wielkanocne w Górze Kalwarii

Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Górze Kalwarii serdecznie zapraszają na III edycję: Pokazu Stołów Wielkanocnych i Tradycji Wielkanocnych. Stoły Wielkanocne i Tradycje Wielkanocne, będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę, 9 marca 2008 roku o godzinie 12:30 w sali Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Ks. Sajny 16 w Górze Kalwarii.

WIELKANOC STO£Y I TRADYCJE WIELKANOCNE

W programie przewidziano: pokaz i degustację tradycyjnych potraw z Mazowsza i Podlasia, kiermasz świąteczny, występy zaproszonych zespołów ludowych: Małe Podlasie, Ożarowiacy i £ukowiacy, pokaz rękodzieła. Wstęp wolny. Informacja o imprezie pochodzi ze strony GoraKalwaria.net (współpracują z nami) Serdecznie zapraszamy na pokaz Stołów Wielkanocnych i Tradycji Wielkanocnych do Góry Kalwarii.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński GÓRA KALWARIA