Informacje27 kwietnia 2008, 00:00,

Piaseczno - £ączy Nas Idea Społeczeństwa Obywatelskiego

Piaseczyńska Grupa Obywatelska oraz Stowarzyszenie Miłośników Militariów Wojska Polskiego Patriot zapraszają mieszkańców na udział w PROJEKCIE 3 MAJ w Piasecznie: £¡CZY NAS IDEA SPO£ECZEńSTWA OBYWATELSKIEGO. Celem projektu 3MAJ jest promowanie aktywności obywatelskiej, wolontariatu, różnorodności III sektora oraz dobrego rządzenia. Projekt składa się z następujących części: Debata Obywatelska, Targi Organizacji Pozarządowych, Pokazy Służb Publicznych, oraz Kreatywne Piaseczno.

PROJEKT 3 MAJ W PIASECZNIE - £ączy Nas Idea Społeczeństwa Obywatelskiego

Debata Obywatelska odbędzie się w godzinach 14:00-16:00 w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno przy ul. Kościuszki 5. Tematem debaty obywatelskiej w 2008 roku będzie Rewitalizacja Piaseczna. Nad celami, zakresem i efektywnością lokalnego programu rewitalizacji dyskutować będą wspólnie: mieszkańcy Piaseczna, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz przedstawiciele władz lokalnych.

Targi Organizacji Pozarządowych odbywać się będą w godzinach 10:00-14:00 na Placu Piłsudskiego w Piasecznie. W targach wezmą udział stowarzyszenia, fundacje, grupy nieformalne oraz inne organizacje sektora pozarządowego realizujące zadania ze sfery pożytku publicznego. W targach wezmą udział m.in.: Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr, Piaseczyńska Grupa Obywatelska, Piaseczyńskie Stowarzyszenie Rycerskie Eodem Tempore, Piaseczyńskie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej, Stowarzyszenie Miłośników Militariów Wojska Polskiego Patriot, Stowarzyszenie Prywatnych Właścicieli Nieruchomości Piaseczna, Związek Harcerstwa Polskiego, Hufiec Piaseczno im. Bohaterów Pokoju, oraz Harcerska Grupa Ratowniczo Medyczna Piaseczno.

Pokazy Służb Publicznych odbywać się będą w godzinach 10:00-14:00 na Placu Piłsudskiego w Piasecznie. W pokazach służb publicznych, wezmą udział różne służby publiczne chcące działać zgodnie z regułami dobrego rządzenia. W pokazach służb publicznych, wezmą udział m.in.: Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie, a także Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie.

Kreatywne Piaseczno odbywać się będą w godzinach 9:00-14:00 na Placu Piłsudskiego w Piasecznie. Kreatywne Piaseczno to artystyczna części projektu, w której wezmą udział lokalni artyści (śpiew, gra, taniec, teatr, kabaret, rysunek, malarstwo, rzeźba, graffiti, fotografia, film). W części artystycznej projektu 3 MAJ, wezmą udział m.in.: 14AGAINST5, Chór Lira, Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej, Warsztat Terapii Zajęciowej w Zalesiu Dolnym, Piaseczyńska Orkiestra Dęta, PJ, Stanisław Olędzki (fotografia). Zagrają: rap: WPS, WD-OS, WNS, WLODAR & WARMIS, beatbox: PROJEKT HALAS & MAJKEL, soul/r&b: DżINA, taniec: TWOJA STARA / ROCKAFFELAZ. Więcej informacji na temat projektu 3 MAJ, możecie przeczytać na stronie internetowej: www.3maj.com.pl Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców - 3 maja 2008 roku na Plac Piłsudskiego w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Piaseczno

Informacje27 kwietnia 2008, 00:00,

Urzędy Miasta i Gmin przyjmują Roczne Rozliczenia PIT

Uwaga mieszkańcy - 30 kwietnia upływa termin rozliczenia się za 2007 rok. Rozliczenia z fiskusem najlepiej nie odkładać na ostatnią chwilę. Pod koniec kwietnia rozpoczynają się długie kolejki w Urzędach Skarbowych, w związku z tym Urzędy Miast i Gmin: Piaseczna, Lesznowoli oraz Góry Kalwarii, aby ułatwić życie mieszkańcom, przyjmują również u siebie rozliczenia roczne PIT za 2007 rok.

Rozliczenia Roczne PIT

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno: (ul. Kościuszki 5) Rozliczenia Roczne PIT za 2007 rok, można składać w Kancelarii do 30 kwietnia 2008 roku. Kancelaria czynna jest w godzinach: 8:00-18:00 (poniedziałek), 8:00-16:00 (wtorek-piątek).

Urząd Gminy Lesznowola: (Gminnej Rady Narodowej 60) Istnieje możliwość złożenia zeznań podatkowych w godzinach pracy Urzędu, tj.: 9:30-17:30 (poniedziałek), 8:00-16:00 (wtorek-piątek). Dodatkowe informacje w Kancelarii Urzędu Gminy Lesznowola w pokoju nr 7. Telefon: (022) 757-93-40 (do 42) wew. 138, 210.

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria: (Ratusz, wejście od ul.3-go Maja) w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miasta i Gminy w Górze Kalwarii, został utworzony okresowy punkt obsługi podatnika do realizacji zadań w zakresie wydawania druków i formularzy podatkowych oraz przyjmowania formularzy deklaracji i zeznań podatkowych. Biuro Obsługi Mieszkańca czynne jest w godzinach 8:00-18:00. Osoba chcąca złożyć zeznanie podatkowe za 2007 r., w Górze Kalwarii otrzyma kopertę (na której zamieszcza informację o rodzaju składanego formularza oraz swój NIP) oraz potwierdzenie wydane przez pracownika Urzędu Miasta i Gminy o przyjęciu danego rodzaju zeznania. Szczegółowe informacje: Biuro Obsługi Mieszkańca, telefon: (022) 727-35-82.
autor/źródło: Prywatny Serwis E-Mieszkańców Piaseczno Góra Kalwaria Lesznowola