Artykuł partnerski22 listopada 2019, 15:34,

Pellet - gdzie kupić zapas pelletu na zimę?

Pellet - gdzie kupić zapas pelletu na zimę?

Wielkimi krokami zbliża się sezon grzewczy. Specyfika danej instalacji grzewczej znacząco wpływa na komfort użytkowania budynku oraz na koszty jego eksploatacji w okresie jesienno-zimowym. W wielu domach można zatem spotkać piec na pellet. Jakie korzyści przynosi takie rozwiązanie? Gdzie można kupić pellet?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Pellet - co to jest?

Paliwa będące pochodnymi węgla kamiennego lub brunatnego emitują w trakcie procesu spalania znaczne ilości substancji smolistych. Wraz z dymem przedostają się do atmosfery wywierając negatywny wpływ na jakość powietrza, którym oddychamy. W efekcie tego procesu powstają także duże ilości popiołu, który należy zagospodarować. Czym zatem zastąpić paliwa kopalne, kiedy na zewnątrz pojawią się pierwsze przymrozki?

Piece ekologiczne na pellet są znacznie bardziej ekologiczne, a przy tym generują znaczne oszczędności w porównaniu do tradycyjnego sposobu palenia węglem. Pellet powstaje ze sprasowanych trocin bez żadnych sztucznych dodatków. Podczas procesu spalania powstają znikome ilości substancji smolistych, a także bardzo  niewielka ilość popiołu, który jest znacznie łatwiejszy do usunięcia niż pył węglowy. Co więcej kotły na pellet są stosunkowo łatwe w instalacji oraz samodzielnej obsłudze. Większość czynności niezbędnych do prawidłowej pracy urządzenia jest zautomatyzowana, dzięki czemu raz na tydzień wystarczy przeczyścić piec i dorzucić nieco opału.

Skąd wziąć pellet?

Decydując się na ogrzewanie domu pelletem, najlepiej poszukać materiału jak najlepszej jakości z wysoką kalorycznością. Dzięki temu zyskamy gwarancję, że piec będzie działał przez długi czas i bezawaryjnie, a koszty ogrzewania domu nie zrujnują naszego budżetu.

Gdzie zatem kupić dobry pellet? Jak znaleźć producenta pelletu w swojej okolicy? To bez wątpienia dwa podstawowe pytania, które zadają sobie użytkownicy tego ekologicznego paliwa. Podobno wszyscy sprzedawcy mają pellet dobrej jakości. Czy tak jest w rzeczywistości?

Jak rozpoznać ten właściwy pellet i nie dać się oszukać? Bez wątpienia należy poszukać materiał, który posiada odpowiednie certyfikaty.

Kupując pellet na zimę warto brać pod uwagę kilka kwestii. Działalność firmy, która dostarczy paliwo powinna się opierać na dystrybucji opału i świadczeniu usług transportowych. Tak zdobyte doświadczenie oraz znajomość rynku gwarantuje nie tylko wysoką jakość pelletu, ale również szybką dostawę. Można się tego spodziewać w przypadku firmy MB Wesołek z siedzibą w Chociczy. 

Czy z taniego pelletu może tworzyć się spiek?

Nie ulega wątpliwości, że pellet pellet produkowany jest przez wiele zakładów. Nie zawsze jednak oferują one produkt najwyższej jakości. Tańsze odmiany pelletu mogą zawierać różnorodne zanieczyszczenia, a co za tym idzie powodować tworzenie się zgorzeliny lub spieku, który blokuje palnik i mechanizm czyszczący. Poza tym produkty niepełnowartościowe wykazują niewielką odporność mechaniczną co oznacza, że mogą się łatwo rozpadać i blokować podajniki ślimakowe.

Aby uniknąć przykrych niespodzianek związanych z pelletem o niskiej jakości,warto zaopatrzyć się w pellet Piła w MB Wesołek z siedzibą w Pile. Dzięki temu zyskamy pewność, że produkt spełnia  najważniejsze normy jakościowe, do których zaliczamy m.in.:

 • wysoką wartość opałową pelletu,
 • niską dopuszczalną zawartość pyłu,
 • odpowiednią wilgotność,
 • odpowiedni wymiar i gęstość.

Czy dobry pellet jest drogi? Chcąc kupić dobrej jakości, w celu uniknięcia typowych problemów, trzeba liczyć się z tym, że jego ceny są nieco wyższe.

autor/źródło: mbwesolek.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski22 listopada 2019, 15:32,

Biuro rachunkowe - szeroki zakres usług to podstawa

Biuro rachunkowe - szeroki zakres usług to podstawa

Biuro rachunkowe Onesta w Poznaniu zapewnia kompleksowe usługi księgowe oraz kadrowo-płacowe. Dzięki doświadczeniu naszych pracowników, terminowości w wykonywaniu powierzonych zadań oraz profesjonalizmowi możemy podjąć się obsługi każdej firmy. Nasze usługi skierowane są do przedsiębiorców poszukujących rzetelnego biura rachunkowego, otwartego na klienta i potrzeby jego firmy. Zapewniamy szeroki zakres usług księgowych, wspieramy właścicieli firm w sprawach kadrowych i doradzamy w kwestiach podatkowych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Co mamy do zaoferowania przedsiębiorcy?

   Biuro rachunkowe Onesta w Poznaniu działa na rynku obsługi księgowej klientów od 2013 roku i niezmiennie stawia na rozwój, dzięki czemu wyróżnia się wysoką, jakością wykonywanych usług. Przedsiębiorcom oferujemy realną pomoc w dążeniu do realizacji celów biznesowych. Dzięki kompleksowemu i merytorycznemu podejściu do danych liczbowych stanowimy rzeczowe i niezastąpionym wsparcie dla właścicieli firm w sferze prawa podatkowego i rachunkowości.

Zakres usług biura rachunkowego w prowadzeniu ksiąg rachunkowych obejmuje:

 • Utworzenie planu kont oraz otwarcie i prowadzenie księgi głównej i pomocniczej  
 • Prowadzenie ewidencji środków trwałych a także wyposażenia
 • Prowadzenie rozliczeń odbiorców oraz dostawców
 • Przygotowywanie miesięcznych zestawień obrotów i sald
 • Wykonywanie rozliczeń podatków PIT i CIT oraz VAT
 • Opracowanie i dostarczanie deklaracji podatkowych (miesięcznych, kwartalnych, rocznych) CIT, PIT i VAT
 • Przygotowanie rocznych sprawozdań finansowych, statystycznych na podstawie ksiąg
 • Aktywne wsparcie podczas kontroli podatkowych i skarbowych.

    Nasze biuro rachunkowe zajmuje się również prowadzeniem podatkowej księgi przychodów i rozchodów, rozliczeń właścicieli firm oraz pracowników. Cieszymy się zaufaniem swoich klientów, ponieważ podchodzimy odpowiedzialnie do świadczonych usług. Onesta to dbałość o bezpieczeństwo obsługiwanych klientów, przestrzegamy zasad zachowania poufności danych oraz otrzymywanych informacji.

Zakresu usług biura rachunkowego z zakresu kadr i płac

 • Prowadzenie akt osobowych oraz kartotek wynagrodzeń pracowników i kart urlopowych
 • Sporządzanie deklaracji i rozliczeń wraz z przekazaniem do ZUS i urzędu skarbowego
 • Przygotowanie dokumentów i rozliczeń dla pracowników (zaświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu)
 • Informowanie przedsiębiorcy o wchodzących zmianach w przepisach odnośnie obsługi kadrowej
 • Rozliczanie wynagrodzeń w przypadku: zwolnień lekarskich, zasiłków chorobowych, pielęgnacyjnych, rodzinnych oraz innych
 • Opracowanie sprawozdań statystycznych z zakresu spraw pracowniczych.

Kompleksowe wsparcie firmy klienta dzięki szerokiemu zakresowi usług biura rachunkowego

    Księgowi zatrudnieni w biurze rachunkowym w Poznaniu stale podnoszą swoje kwalifikacje z tematyki kadrowo-płacowej i finansowo-rachunkowej. Pozwala to naszemu personelowi zagwarantować klientowi wszechstronną obsługę rachunkową na najwyższym poziomie. Biuro rachunkowe Onesta to praktyczna wiedza i wsparcie przez cały okres udanej współpracy, dzięki której każdy przedsiębiorca zyskuje nie tylko profesjonalną obsługę księgową i kadrowo-płacową, ale również dostęp do wiarygodnych i rzetelnych informacji. Wiążą się z tym korzyści finansowe dla obsługiwanej firmy. Wykwalifikowani księgowi są gwarantem wysokiej, jakości świadczonych przez nas usług. Staramy się stworzyć z klientami partnerską więź opartą na wzajemnym zaufaniu. Zadowolenie przedsiębiorców to dla nas najlepsza rekomendacja.

autor/źródło: biuro-onesta.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie