Informacje12 maja 2008, 00:00,

Paweł Beręsewicz w Bibliotece Publicznej Piaseczno

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza serdecznie na spotkanie z Pawłem Beręsewiczem autorem książek z wierszami i opowiadaniami dla dzieci. Spotkanie odbędzie się w piątek 16 maja 2008 roku. Na godzinę 9:00 zapraszamy do Filii Piaseczno - Osiedle ul. Szkolna 9, natomiast o godzinie 10:45 do Oddziału dziecięcego Biblioteki ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. W trakcie spotkań z Pawłem Beręsewiczem, Biblioteka organizuje kiermasz książek. Informację o spotkaniu, otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z piaseczyńskiego Ośrodka Kultury, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami).

Paweł Beręsewicz

Paweł Beręsewicz to anglista, tłumacz i leksykograf. Przez wiele lat uczył języka angielskiego w jednym z warszawskich liceów. Współautor Wielkich słowników angielsko-polskiego i polsko-angielskiego PWN-Oxford. Paweł Beręsewicz jest autorem książek z wierszami i opowiadaniami dla dzieci, m. in. Lalek Dorotki i Wieści Domowych. Tata Maćka i Dorotki. Więcej informacji na temat Pawła Beręsewicza, możecie przeczytać na stronie internetowej: www.pawelberesewicz.neostrada.pl Zapraszamy na piątkowe spotkanie z Pawłem Beręsewiczem w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje12 maja 2008, 00:00,

MARIANKI 2008 czyli VIII Mariańskie Spotkanie Młodych

Mariańska Wspólnota Młodych, Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań Zgromadzenia Księży Marianów zapraszają 16-18 maja 2008 roku na VIII Mariańskie Spotkanie Młodych, czyli MARIANKI 2008. Tegoroczny zjazd jest wyjątkowy, ponieważ odbywa się w roku po beatyfikacji założyciela Marianów ojca Stanisława Papczyńskiego. 18 maja 2008 roku, będzie obchodzona kolejna rocznica urodzin o. Stanisława - teraz już błogosławionego.

MARIANKI 2008 MARIAńSKIE SPOTKANIE M£ODYCH

Marianki 2008 Mariańskie Spotkanie Młodych program:

16 maja 2008 roku (piątek): 16:00 - przyjazd (LO w Górze Kalwarii), 18:00 - prezentacje grup (LO w Górze Kalwarii), 21:00 - spektakl muzyczny Pasja - Teatr A – namiot na Mariankach, 22:30 - rozesłanie (i informacje): kolacja we własnym zakresie (LO), oraz nocleg w szkole (LO w Górze Kalwarii).
17 maja 2008 roku (sobota): 7:00-9:00 – śniadanie, 09:30 - rozpoczęcie – śpiew, 10:00 - katecheza I oraz śpiew, 11:30 – aktywacja, 13:00 – obiad, 15:00 - wspólny rachunek sumienia: spowiedź, modlitwa wstawiennicza, 18:00 - Msza Święta (pod przewodnictwem ojca wiceprowincjała – Eugeniusza Zarzecznego MIC), 19:30 – kolacja, 21:00 - Droga Krzyżowa na Mariankach, 22:00 – Rozesłanie (i informacje), nocleg w szkole LO w Górze Kalwarii.
18 maja 2008 roku (niedziela): 7:00-9:00 – śniadanie, 09:30 - rozpoczęcie - śpiew, 10:00 - katecheza II, 11:45 - przygotowanie do Eucharystii, 12:00 - Msza Święta (pod przewodnictwem abp Edwarda Nowaka z Watykanu).

Organizatorzy przygotowali wyjątkowy program i wyjątkowych gości. Spotkanie Marianki 2008 to, podobnie jak w ostatnich latach, poprowadzi Mariańska Wspólnota Młodych, a specjalnym gościem będzie Teatr A (zawodowy, offowy teatr religijny). Cały weekend wypełnią wspólne modlitwy, spotkania, spowiedź, Eucharystia pod przewodnictwem ojca wiceprowincjała Eugeniusza Zarzecznego MIC, a także trochę czasu na wspólne rozmowy i śpiew. Spotkanie zwieńczy uroczysta msza święta w miejscu, w którym pochowany został Założyciel Zgromadzenia Księży Marianów, błogosławiony Stanisław Papczyński, której będzie przewodniczył abp Edward Nowak z Watykanu. Jak wyglądało VII Mariańskie Spotkanie Młodych Marianki 2007, możecie zobaczyć na stronie internetowej: galeria zdjęć. Więcej informacji na stronie: www.marianie.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria