Informacje1 lutego 2018, 08:00,

Parkomaty w Piasecznie - drugi obszar od 1 lutego 2018


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Od 1 lutego 2018 r. obowiązywać będzie płatne parkowanie w obszarze B, czyli na ulicy Kościuszki od ul. Wschodniej do Ronda “Solidarności”. Na tym odcinku zainstalowane zostały 3 nowe parkomaty. Przypominamy, że aby skorzystać z darmowego postoju w strefie płatnego parkowania, konieczne jest wcześniejsze pobranie w parkomacie biletu na 45 minut. Brak takiego biletu za szybą samochodu skutkował będzie naliczeniem opłaty dodatkowej. Strefa jest kontrolowana w sposób ciągły przez kontrolerów.

PARKOMATY W PIASECZNIE - DRUGI OBSZAR OD 1 LUTEGO 2018

4 grudnia 2017 r. ruszyła strefa płatnego parkowania w centrum miasta – obszar A. Obszar B zacznie zaś funkcjonować od 1 lutego 2018 r. Pamiętajmy, że należy niezwłocznie po zaparkowaniu pobrać bilet w automacie, nawet jeśli chcemy skorzystać z pierwszych darmowych 45 minut. W przypadku braku biletu kontrolerzy będą nakładać opłatę dodatkową w wysokości 50 zł (30 zł jeśli dokonamy jej w ciągu 48h w automacie).

W systemie działa 12 urządzeń do pobierania opłat, które obsługują 197 miejsc parkingowych. Dobra informacja dla osób chcących załatwić w centrum miasta najpilniejsze sprawy jest taka, że parkowanie przez pierwsze 45 minut jest darmowe. – To pokazuje, że naszą intencją nie jest obciążanie mieszkańców dodatkowymi opłatami, a chęć rozwiązania problemów z zaparkowaniem samochodu poprzez stworzenie systemu rotacyjnego – mówi burmistrz Zdzisław Lis. Decyzja o stworzeniu strefy podjęta została na wniosek kupców i osób prowadzących działalność gospodarczą. – Dziś obserwujemy, że większość miejsc postojowych wzdłuż ul. Kościuszki jest zajmowana w dni powszednie przez samochody osób dojeżdżających do pracy, którzy zostawiają swoje auta na 8 godzin, blokując dojazd do lokali użytkowych i punktów handlowych – dodaje burmistrz.

Z myślą o tych osobach przygotowane zostały alternatywne, darmowe miejsca postojowe. Ok. 100 aut zmieści się przy ul. Nadarzyńskiej. Parking ten wykonany jest z geokraty. – Miejsce na kolejne 100 samochodów znajduje się na gminnej działce przy ul. Kilińskiego – wyjaśnia Daniel Putkiewicz, I Zastępca Burmistrza. – W pierwszym etapie mamy więc łącznie z parkingiem na ul. Sierakowskiego trzy miejsca, gdzie będzie można bez opłat zostawić samochód na dłużej. Docelowo planujemy budowę parkingów wielopoziomowych – dodaje wiceburmistrz.

Parkomaty dostarczone są przez firmę MBS Computergraphik za Błonia, która obsługiwać będzie też system od strony technicznej. Pierwsze 45 minut, raz na dobę jest darmowe. Jeśli planujemy postój na1 godzinę to zapłacić musimy 2,5 zł. Minimalna kwota opłaty wynosi 1 zł. Kierowca niezwłocznie po zaparkowaniu musi podejść do parkomatu, wpisać numer rejestracyjny pojazdu, odebrać bilet i umieścić go w widocznym miejscu za szybą w samochodzie.

– Opłat dokonywać można zarówno bilonem, jak i przy użyciu kart płatniczych – wyjaśnia Wiesław Sokołowski z Wydziału Infrastruktury i Transportu Publicznego. – Zastosować można też aplikację mobilną – dodaje. Kierowca, który nie zapłaci za parkowanie lub będzie miał przeterminowany bilet musi liczyć się z karną opłatą w wysokości 30 zł jeśli dokona jej w ciągu 48 godzin, lub 50 zł jeśli nie zmieści się w tym terminie. Co ciekawe, będzie możliwa dopłata do już ważnego biletu jak również dokonanie opłaty karnej bezpośrednio w parkomacie za pomocą karty płatniczej.

Strefa płatnego parkowania w Piasecznie obejmie:
obszar A:

– ul. Kościuszki od ul. Kościelnej do ul. Wschodniej,
– łącznik przed Urzędem między ul. Kościuszki a ul. Sierakowskiego,
– ul. Sierakowskiego wzdłuż placu Kisiela,
– ul. Rynkową;
obszar B:
– ul. Kościuszki od ul. Wschodniej do ronda „Solidarności”.

Płatne parkowanie obowiązywać będzie w dni powszednie w godz. 8.00-18.00
Pierwsze 45 min. – 0,00 zł
za pierwszą godzinę – 2,50 zł
za drugą godzinę – 3,00 zł
za trzecią godzinę – 3,50 zł
za czwartą i każdą kolejną godzinę – 2,50 zł

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

UMiG Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje29 stycznia 2018, 17:00,

Masz w sobie wulkan energii - Strefa Kobiet Pozytywnie Zakręconych Konstancin-Jeziorna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

29 stycznia 2018 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Strefy Kobiet Pozytywnie Zakręconych nt.: Masz w sobie wulkan energii? Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15. Wstęp wolny. Zapraszamy do Strefy Kobiet Pozytywnie Zakręconych.

MASZ W SOBIE WULKAN ENERGII - STREFA KOBIET POZYTYWNIE ZAKRĘCONYCH KONSTANCIN

O czym to będzie?
Każda z nas marzy o tym, aby czuć się wolną i pewną siebie, ale nie jest to możliwe, dopóki nie poczujemy, że mamy w sobie moc. To krótkie spotkanie ma zachęcić Ciebie do pokochania siebie a także być chwilą, w której będziesz się dobrze bawić w gronie pozytywnych kobiet.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Warsztat adresowany jest do kobiet:
- pragnących odkryć w sobie poczucie mocy i sprawstwa, poszukujących wewnętrznej siły i motywacji do działania.
- pragnących odblokować się emocjonalnie,
- otwartych na interakcję w grupie, ruch i doświadczanie pracy z ciałem.

Jak to zrobimy?
Będziemy słuchać siebie, tego co dzieje się między nami, a także będziemy wsłuchiwać się w to co czuje nasze ciało. Towarzyszyć nam będzie muzyka.

Jak się przygotować?
Weź ze sobą ubranie, takie które nie będzie ograniczać Twoich ruchów i oczywiście wygodne buty a także karimatę lub koc do położenia na podłodze.

Spotkanie poprowadzi:
Alicja Stankiewicz – psycholog, coach, muzyko i choreoterapeutka. Pracuje z osobami zmagającymi się z napięciami w ciele a także z kobietami w kryzysie, które są na zakręcie życiowym. Pomaga odpowiedzieć na pytanie – zostać czy odejść?

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie