Informacje13 sierpnia 2018, 18:00,

Parking przy ul. Szpitalnej obok szpitala w Piasecznie

Przy ulicy Szpitalnej zostało wykonanych 78 miejsc postojowych, w tym 5 dla osób niepełnosprawnych. Po obu stronach łącznika ul. Szpitalnej z ul. Mickiewicza wykonano 21 miejsc postojowych (w tym 2 dla niepełnosprawnych), a także 6 miejsc postojowych po zachodniej stronie placu do zawracania. Pomiędzy łącznikiem Szpitalnej i Mickiewicza a ul. 2KDD, wykonano parking z 51 miejscami postojowymi (w tym 3 dla niepełnosprawnych).

PARKING PRZY UL. SZPITALNEJ OBOK SZPITALA W PIASECZNIE

Zakresem inwestycji objęty był obszar ul. Szpitalnej, na odcinku od ul. Sienkiewicza do Al. Kalin, wraz z przebudową skrzyżowania ul. Szpitalnej z ul. Bema i Sienkiewicza, budową ul. 2KDD na odcinku od ul. Szpitalnej do ul. Mickiewicza, a także budowa parkingów, łącznika Szpitalnej z Mickiewicza na wysokości szpitala, zatoki autobusowej wzdłuż tego łącznika i placu do zawracania.

PARKING PRZY UL. SZPITALNEJ OBOK SZPITALA W PIASECZNIE

Zakres prac obejmował budowę układu drogowego, kanalizacji deszczowej wraz z przepompownią, budowę oświetlenia drogowego oraz przebudowę kolizji infrastruktury technicznej. Długość ul. Szpitalnej – 903 m, natomiast 2KDD – 75 m. Wszystkie ciągi jezdne i miejsca postojowe posiadają odwodnienie i oświetlenie.

Inwestycja została zrobiona przez firmę Cermat Prodbet Sp. z o.o. Koszt inwestycji wyniósł 366 753 zł brutto.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Obecnie trwa remont nawierzchni na odc. od ul. Bukowej do al. Brzóz przy Szkole Podstawowej nr 2, w ramach którego powstanie łącznik oraz 36 miejsc parkingowych.

źródło: UMiG Piaseczno
foto: Łukasz Wyleziński

Informacje11 sierpnia 2018, 18:00,

Noc spadających gwiazd na zamku w Czersku

W połowie sierpnia nie można zapomnieć o widowiskowym deszczu meteorów. Najlepiej oglądać je z dala od miasta. Podziwiajcie z nami to niesamowite zjawisko 11 sierpnia w wyjątkowej scenerii gotyckiej warowni w Czersku! Atrakcji nie zabraknie – ani dla starszych, ani dla młodszych. Miejsce: Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku. Termin: 11 sierpnia 2018, godz. 20.00. Wstęp 10 zł/5zł.

NOC SPADAJĄCYCH GWIAZD NA ZAMKU W CZERSKU

Program:
- koncert mindsedge
- stoiska Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, oddział w Warszawie
- oglądanie gwiazd
- robotyka Małych Odkrywców
- LIGHTSHOW - Teatr AzisLight
dodatkowo
- kino sferyczne (bilety 10 zł)

Stoiska Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii: zegar astronomiczny, budowa spektroskopów dla dzieci od 6 lat.

mindSedge - muzyka mindSedge może być opisana jako instrumentalny alternatywny rock o cieżkich, szybkich, czasem metalowych riffach przeplatanych dużo wolniejszymi, melancholijnymi i melodyjnymi partiami i solówkami. Zespół nie ukrywa wpływu współczesnych neo-progresywnych kapel na ich twórczość, jednak stara się zachować oryginalność.

AzisLight to grupa młodych, kreatywnych ludzi zajmująca się pokazami fireshow i lightshow od 8 lat w całej Polsce. Oferują niepowtarzalne widowisko, którego głównym tematem jest światło w klasycznej lub nowoczesnej formie. Pokaz tańca z ogniem to oryginalne, zapierające dech w piersiach przedstawienie, które na długo pozostanie w pamięci. Innowacyjną formę spektaklu stanowi lightshow (neon show), w którym wykorzystywane są przeróżne efekty świetlne oraz wizualne.

Kino sferyczne - obraz w tym wyjątkowym kinie wyświetlany jest za pomocą projektorów we wszystkich kierunkach, również na obwodzie kopuły, co daje efekt pełnej przestrzeni (360 stopni). Dzięki temu widzowie, znajdujący się we wnętrzu kopuły, mogą oglądać obraz dookoła siebie. Zapraszamy wszystkich do poznania świata pełnego tajemnic, z nami przeniesiecie się do planetarium, aby zobaczyć kosmos z bliska. (Bilety 10 zł)

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie