Informacje25 kwietnia 2007, 00:00,

Parking dla interesantów Wydziału Komunikacji

Przy ulicy Nadarzyńskiej w Piasecznie powstał długo oczekiwany parking samochodowy dla interesantów Wydziału Komunikacji. Parking samochodowy przeznaczony jest dla interesantów Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Piasecznie. Dzisiaj, czyli 25 kwietnia 2007 roku odbyło się uroczyste otwarcie parkingu samochodowego. Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz powiatu, samorządowcy, kierownictwo Wydziału Komunikacji oraz przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych, który wykonał prace. Więcej informacji na oficjalnej stronie powiatu piaseczyńskiego: www.piaseczno.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński
Tematy:

Informacje26 kwietnia 2007, 00:00,

Dzieci odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Piasecznie

Dziewięciolatki z piaseczyńskiej szkoły Nr 1 odwiedziły policjantów z Komendy Powiatowej Policji. Dzieci podczas wycieczki dowiedziały się sporo o pracy naszych policjantów. Czekał na nich m.in.: policyjny radiowóz, dzielnicowy mł. asp. Dariusz Kołodziejczyk, a także ulotki informujące o bezpiecznym zachowaniu na drodze.

Na początek drugoklasiści z piaseczyńskiej szkoły, obejrzeli recepcję Komendy Powiatowej Policji. Następnie z recepcji komendy udali się na wewnętrzny dziedziniec, aby obejrzeć policyjne radiowozy. Dzieci mogły wsiąść do radiowozu i na miejscu pasażera i na miejscu kierowcy. Każdy chciał włączyć głośną policyjną syrenę. Później odbył się krótki sprawdzian nabytej wiedzy, dzieci doskonale były zorientowane jak należy się zachować na drodze, gdy pojawi się samochód uprzywilejowany z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi, znały także telefony alarmowe. Dzieci obejrzały także policyjny "areszt" - oczywiście z tej dobrej strony krat. Następnym punktem tej "małej wycieczki" było odwiedzenie pokoju rzecznika prasowego i specjalisty ds. prewencji kryminalnej. Dzieci mogły obejrzeć małą galerię zdjęć policjantów w pracy i po pracy, kiedy aktywnie wypoczywają, jeżdżąc na rowerze czy grając w piłkę nożną. (...)

Więcej informacji na ten temat przeczytacie na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie: kpppiaseczno.policja.waw.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno