Informacje30 września 2015, 21:38,

Park Zachodni przy al. Róż Piaseczno

Na początek skwer przy al. Róż wzbogaci się o plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Cała inwestycja ze względu na spore koszty została podzielona na dwa etapy. W tym roku zostanie wyremontowany i zmodernizowany istniejący plac zabaw, staną urządzenia „siłowni na świeżym powietrzu”, zostaną wytyczone nowe alejki, a wokół będą wykonane nowe nasadzenia roślinne. W drugim etapie, który rozpocznie się w przyszłym roku, wybudowane zostaną elementy kubaturowe, m.in. w centralnej części parkowej stanie okrągła, stalowo-betonowa altana, a wokół niej powstaną cztery placyki wypoczynkowe dla seniorów. Przybędzie też nowych kolistych alejek parkowych, których ozdobą będą nasadzenia roślin i drzew parkowych.

PARK ZACHODNI PRZY AL. RÓŻ PIASECZNO

– Budowa przestrzeni publicznej, w której wolny czas mogą spędzać mieszkańcy w każdym wieku, to kolejny element rewitalizacji zachodniej części miasta – mówi Daniel Putkiewicz, pełnomocnik burmistrza do spraw rozwoju gminy. – Takiej przestrzeni po prostu brakuje wśród gęstej miejskiej zabudowy. Tam, gdzie istnieje taka możliwość, staramy się zagospodarowywać przestrzeń właśnie w taki sposób – dodaje Putkiewicz.

Przestrzeń nowego placu zabaw zostanie podzielona na dwie części. Jedna zostanie wykonana jako nawierzchnia bezpieczna na posypce piaskowej, i tam stanie aż 12 nowych urządzeń zabawowych. Wśród nich m.in. bujaki, huśtawki, karuzele oraz specjalne wielofunkcyjne konstrukcje zabawowe. W drugiej części placu zabaw, utwardzonej nawierzchnią elastyczną amortyzującą ewentualne upadki, staną specjalne konstrukcje do wspinania, bujaki, różne typy huśtawek oraz dwa wielofunkcyjne zestawy zabawowe. Łącznie w obu częściach ustawionych zostanie ponad dwadzieścia różnego rodzaju urządzeń. Po obu stronach placu zabaw usypano dwie górki, po których latem można wędrować, a zimą zjeżdżać na sankach. Przy alejkach staną ławki i kosze na śmieci, a w drugim etapie zostanie również uzupełnione oświetlenie. Cały teren będzie ogrodzony i wyposażony w cztery furtki umożliwiające wejście z różnych kierunków.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

PARK ZACHODNI PRZY AL. RÓŻ PIASECZNO

Całkowity koszt wykonania obu etapów to kwota blisko 600 tys. zł. Prace przy pierwszym etapie powinny się zakończyć do końca października.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=62&t=11373
Informacje3 października 2015, 11:00,

X TATASTAPARTAKIADA W ŁAZACH

3 października 2015 roku w godz. 11.00-16.00 odbędzie się coroczna Tataspartakiada dla niepełnosprawnych sportowców. Rywalizacja, program artystyczny oraz rodzinna atmosfera staną się udziałem wszystkich ludzi dobrej woli. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Wojewody Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Zapraszają Organizatorzy: Stowarzyszenie Dobra Wola wraz z Wójtem i Radą Gminy Lesznowola, Powiatem Piaseczyńskim, Gminą Piaseczno i innymi. Miejsce: Hali sportowa w ZSP w Łazach, ul. Ks. Słojewskiego 1.

X TATASTAPARTAKIADA W ŁAZACH

Redakcja, 16 lipca 2019