Informacje25 czerwca 2013, 00:00,

Park Rekreacyjno-Sportowy w Józefosławiu

Władze Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej wraz z Kołem Naukowym Gospodarki Przestrzennej zapraszają mieszkańców Józefosławia do dyskusji na temat udostępnienia terenu wokół Obserwatorium Astronomiczno-Geodezyjnego. Spotkanie odbędzie się 26 czerwca 2013 roku o godzinie 19.00 w Obserwatorium Astronomiczno-Geodezyjnym znajdującym się przy ulicy Ogrodowej 2. Spotkanie konsultacyjne ma na celu poznanie Państwa oczekiwań jako potencjalnych współużytkowników tego obszaru.

PARK REKREACYJNO-SPORTOWY W JÓZEFOS£AWIU

Koło Naukowe przygotowało w ramach projektu naukowego koncepcję zagospodarowania terenu wokół Obserwatorium Astronomiczno-Geodezyjnego w Józefosławiu. Na spotkaniu chcieliby przedstawić wypracowaną przez nich wizję wykorzystania terenów wokół Obserwatorium oraz poznać opinię i potrzeby mieszkańców Józefosławia dotyczących funkcjonowania i wyglądu parku. Organizatorzy zachęcaj do odwiedzania strony na fb, na której pojawiają się wiadomości dotyczące projektu: facebook.com/kngp.jozefoslaw Na wszystkie pytania związane z projektem odpowiadamy pod adresem mailowym: kngp.jozefoslaw@gmail.com Serdecznie zapraszamy na konsultacje.

Park Rekreacyjno-Sportowy w Józefosławiu projekt

Propozycja zagospodarowania terenu Obserwatorium przygotowana przez Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej ma na celu wyjście naprzeciw potrzebom mieszkańców Józefosławia i utworzenie nowoczesnego parku, podzielonego na strefy pełniące szeroką gamę konkretnych funkcji:
- Reprezentacyjna - park mógłby stać się miejscem charakterystycznym, ikoną miejscowości
- Rekreacyjną - miejsce, w którym lokalna społeczność mogłaby spędzać wolny czas, dzięki dużej liczbie możliwości aktywnego wypoczynku
- Naukowo-dydaktyczna - pozostawienie zabytkowego punktu obserwacyjnego, a także innych charakterystycznych obiektów edukacyjnych, dzięki którym można przybliżać ludziom ciekawe aspekty naukowe związane z astronomią i geodezją
- Sportowa - na terenie parku znajdowałyby się liczne boiska m.in. do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, a przede wszystkim nowoczesny kompleks tenisowy z niezbędną infrastrukturą
- Kulturowa – amfiteatr, który mógłby być centrum kulturowym Józefosławia, obok niego są usytuowane wiaty z miejscami na ogniska i grille.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje26 czerwca 2013, 00:00,

Publiczność Rządzi AB OVO teatr improwizowany w restauracji Szara Eminencja w Piasecznie

Restauracja Szara Eminencja serdecznie zaprasza mieszkańców na wieczór komedii improwizowanej z grupą AB OVO. Spektakl z udziałem publiczności odbędzie się w najbliższy czwartek 27 czerwca 2013 roku o godz. 20:00 (wstęp od 19:30, nie przewidziane są rezerwacje miejsc). Szara Eminencja znajduje się przy ul. Sienkiewicza 11 (stare kino) w Piasecznie. Wstęp 15 zł (bilety w barze Szarej Eminencji). Zapraszam na AB OVO.

SPEKTAKL TEATRU IMPROV AB OVO

Publiczność Rządzi to spektakl, w którym widz decyduje o jego przebiegu. Aktorzy na Państwa sugestie wcielą się w postaci, wymyślą riposty i pokierują scenką ku niespodziewanemu rozwiązaniu. W ten sposób w ciągu 1,5 godziny przed oczami widowni przewija się cały repertuar tworzonych ad hoc komicznych scen. Nie ma wątpliwości, że Polacy uwielbiają inteligentny dowcip i ten rodzaj sztuki przypadnie im bardzo do gustu. Każde spotkanie z AB OVO jest niepowtarzalne. Sporty teatralne znane są już na całym świecie i publiczność je uwielbia. To spotkania, w których widz jest niejako drugim aktorem, bierze czynny udział w sztuce, a nawet jest po części jej twórcą. W Polsce improwizacja znana jest obecnie szerszej publiczności z programu telewizyjnego Spadkobiercy. Ci bardziej dociekliwi są fanami amerykańskiego show Whose line is it anyway. Grupę TEATRALN¡ AB OVO tworzą: Dorota Grojainow, Agnieszka Bajer, Katarzyna Michalska, Olga Miłaszewska, Jasiek Aleksandrowicz-Krasko, Robert Kibalski, Wojtek Medyński, Piotr Wesołowski, Piotr Wyżykowski. Więcej informacji na ich temat, możecie znaleźć na ich stronie internetowej: www.teatrabovo.pl

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno