Informacje13 maja 2016, 20:00,

Parasol Poetica wystąpi w ramach Rynku Muzycznego w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


13 maja 2016 roku o godzinie 20:00 zespół Parasol Poetica wystąpi w ramach Rynku Muzycznego w Piasecznie. Miejsce: Scena plenerowa na Rynku, Pl. Piłsudskiego, Piaseczno.

PARASOL POETICA WYSTĄPI W RAMACH RYNKU MUZYCZNEGO W PIASECZNIE

Koncert plenerowy znanego z piaseczyńskich Świeczowisk zespołu Parasol Poetica w składzie: Katarzyna Biernadska-Hernik (wokal, harmonium), Paweł Górski (wokal), Arek Zewar (wokal, gitara), Krzysztof Rukat (gitara), Brunon Niewiński (gitara basowa), Michał Wojnarski (trąbka, instrumenty perkusyjne), Marcin Adamski (instrumenty perkusyjne).

PARASOL POETICA WYSTĄPI W RAMACH RYNKU MUZYCZNEGO W PIASECZNIE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje14 maja 2016, 15:00,

Piknik rodzinny Zielone Świątki na Urzeczu - Port w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W sobotę 14 maja 2016 roku zapraszamy na piknik rodzinny „Zielone Świątki na Urzeczu”. Naturalną scenografię zapewnia przepięknie położony nadwiślański port w Górze Kalwarii. My natomiast proponujemy całym rodzinom wspaniałą zabawę na świeżym powietrzu. A będzie się działo! Piknik jest częścią wydarzenia „Zielone Świątki na Urzeczu” organizowanego przez Fundację Szerokie Wody.

PIKNIK RODZINNY ZIELONE ŚWIĄTKI NA URZECZU

O godz. 15.00 do portu zawiną tradycyjne łodzie: galary, galarki, baty i pychówki. Tu będą majone brzozowymi drzewkami, by następnego dnia wyruszyć w orszaku zielonoświątkowym przez Nadbrzeż, Gassy, Otwock do Warszawy.

W ramach pikniku odbędą się warsztaty dawnych zawodów. Będzie można podpatrzyć pracę kowala, powroźnika, prządki, plecionkarki czy filcarki, zobaczyć jak czerpie się papier. A to wszystko za sprawą Stowarzyszenia Odtwórców Rzemiosł i Obyczajów Dawnych "Strzecha". Spotkanie z nimi to nie tylko ciekawe doświadczenie, ale też duża dawka informacji o tym, jak powstają rzeczy codziennego (i nie tylko) użytku.

Piknik nawiązuje do tradycji flisackich tzw. Urzecza Wisły. Nie zabraknie muzyki i tańca. W pięknych wilanowskich strojach wystąpią zespoły URZECZEni i Kalwarki. Ciekawym wydarzeniem będzie występ orkiestry Air Band z Góry Kalwarii. Na zakończenie wieczoru wystąpi zespół Hambawenah. O ich koncertach mówi się, że są żywiołowe, ale też ciekawe - słuchacze mają okazję dowiedzieć się czegoś nowego o Szantach Flisackich lub też, wg definicji innych, Polskich Szantach.

Program Zielone Świątki na Urzeczu:
Sobota, 14 maja 2016
godz. 15.00
- Zlot tradycyjnych łodzi wiślanych
- Warsztaty starych zawodów Stowarzyszenie Strzecha
- Animacje dziecięce
- Koncert orkiestry Air – Band z Góry Kalwarii
- Występ zespołów Kalwarki i Urzeczeni
godz. 18.00 Koncert zespołu HAMBAWENAH
Niedziela, 15 maja 2016
godz. 9.00 - Msza święta polowa w porcie
godz. 10.30 - Wypłynięcie orszaku zielonoświątkowego

Program Zielone Światki na Urzeczu
Szczegóły rejsów
Więcej informacji na www.zieloneswiatki.pl

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie