Informacje12 listopada 2011, 00:00,

Pani Jesień dary niesie - Bajkowa Niedziela Piaseczno

Centrum Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów przygotował spektakl dla dzieci pod tytułem: PANI JESIEń DARY NIESIE, w wykonaniu zespołu muzycznego KOP. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 13 listopada 2011 roku, o godzinie 16.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Bilety w cenie 10 złotych (dzieci), 5 złotych (dorośli). Zapraszamy na Bajkową Niedzielę!

ZESPÓ£ MUZYCZNY KOP PRZEDSTAWIENIE pt. PANI JESIEń DARY NIESIE

Zespół muzyczny KOP przedstawienie pt. Pani Jesień dary niesie. Głównym bohaterem będzie Pani Jesień oraz Świstak. Zobaczymy przygody, jakie oni przeżywają zwykle o tej porze roku - we wrześniu robią porządki w swoim gospodarstwie, zbierają owoce i warzywa (dary jesieni) i robią z nich przetwory i zapasy na zimę. W październiku przeżywają straszną przygodę z burzą, walczą z ulewnym deszczem i piorunami, żegnają ptaki odlatujące do ciepłych krajów. W listopadzie natomiast szykują się do zimowego snu i powitania zimy. W przedstawieniu usłyszymy wiele piosenek – Zakatarzony wrzesień, Tydzień owocowy, Jesienny deszcz i Szumi wiatr na do widzenia.

Posłuchaj piosenki z przedstawienia Pani Jesień dary niesie:
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje9 listopada 2011, 00:00,

Piaseczno - rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie, Parafia Św. Anny w Piasecznie, Akcja Katolicka, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna, Weterani Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, Związek Kombatantów RPiBWP koło w Piasecznie, Związek Harcerstwa Polskiego serdecznie zapraszają na uroczystości z okazji 93. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek 11 listopada 2011 roku w Piasecznie.

UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI 93. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEG£OŚCI PRZEZ POLSKę

Program uroczystości w Piasecznie:

9.30 Rozpoczęcie uroczystości (przed Ratuszem w Piasecznie), Hymn Narodowy - Piaseczyńska Orkiestra Dęta i Chór "Lira", wystąpienia okolicznościowe oraz złożenie wiązanek.
10.00 - msza św. Za Ojczyznę z udziałem chóru "Lira", Kościół Św. Anny w Piasecznie.
11.00 - 14.00 Imprezy i atrakcje w ramach obchodów Święta Niepodległości (Pl. Piłsudskiego). Pokaz kulinarny z degustacją "Marszałek od kuchni" (kuchmistrz Grzegorz £apanowski) .
11.00 - 12.30 Podniebna flaga - happening dla dzieci oraz zabawy z lat międzywojennych. Ścieżka edukacyjna dotycząca Marszałka Piłsudskiego. Wojskowa grochówka.
12.30 VII Spotkanie z Pieśnią. Pieśni patriotyczne z gawędą historyczną prof. Grzegorza Nowika.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno