Informacje27 maja 2007, 00:00,

Pani Burmistrz Góra Kalwaria już nie dla internautów

Nie można już zadać pytań Pani Burmistrz miasta i gminy Góra Kalwaria, poprzez stronę internetową: www.gorakalwaria.pl. Pytania internautów były raczej ostre i krytyczne. Każdy mógł je zadać, czekać na odpowiedź i porównać z rzeczywistością. Urząd nie wyklucza powrotu do tej opcji kontaktu. ¬ródło informacji: gazeta podwarszawska Nad Wisłą.
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Informacje27 maja 2007, 00:00,

Dzień Dziecka w Górze Kalwarii

31 maja 2007 roku o godzinie 20:00 w Kinie Uciecha odbędzie się otwarcie wystawy: Dziecko w obiektywie. Natomiast 1 czerwca 2007 roku (Dzień Dziecka) na Stadionie Miejskim odbędą się zawody lekkoatletyczne, na które zapraszamy uczniów z gminnych szkół podstawowych i gimnazjów. Będą nagrody rzeczowe. Dla najmłodszych - IV Olimpiada Przedszkolaków.

Także 1 czerwca 2007 roku o godzinie 15:00 sprzed Ratusza wyruszy "Parada Radosnego Dzieciaka". Mnóstwo atrakcji zapewnia Królestwo Radosława Radościwego zlokalizowane na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Serdecznie zapraszamy!

Dzień Dziecka w Królestwie Radosława Radościwego plan imprezy:
14:50 Zbiórka przed Ratuszem Miejskim.
15:00 Wyrusza Parada Radosnego Dziecka (parada przejdzie ulicami 3 Maja i Ks. Sajny, by dotrzeć w kolorowym korowodzie do miejsca imprezy - boiska szkolnego Zespołu Szkół Ogólnokształcących)
15:30 Spektakl "Wesele" Teatru "Makata".
16:30 Warsztaty, konkursy, zabawy ruchowe i inne atrakcje:
- Klub Rowerowy Beżowiak (beżowe puzzle, zakładanie opony i pompowanie dętki na czas, slalom rowerowy, bezpieczny rowerzysta, warsztat rowerowy).
- OK Wolontariusze (gra w Junggle Speed i Scrable, zabawy z chustą Klanzy, robione będą pamiątkowe zdjęcia, na których możesz być Królem Radosławem lub Królową Chichotką, wystawa zdjęć Dziecko w obiektywie, wystawa wyrobów biżuteryjnych autorstwa uczestniczek zajęć Szkatułka, pokaz graffiti).
- Modelarnia (będzie możliwość zrobienia latawca).
- Stowarzyszenie Społeczna Inicjatywa Młodych: Teatrzyk Radosnej Bajeczki (zabawy z pantomimą w tle, tworzenie wspólnego opowiadania, biżuteria z kolorowego makaronu).
- Ośrodek Pomocy Społecznej (jadłodajnia Królewska: będzie można przekąsić małe conieco, zabawa Karmienie Lwa i Zjadanie Jabłek, wyścigi z jajkiem, rozpoznawanie smaków, rysowanie książki kucharskiej, zabawa Kogel-Mogel).
- Agnieszka i Piotrek (pokaz żonglerski połączone z warsztatami cyrkowymi).
- AVON (malowanie buziek).
18:30 Występ zespołu tanecznego BARTEK.
19:00 Zakończenie imprezy.

Plan imprezy pochodzi ze strony gorakalwaria.net