Informacje17 lutego 2015, 20:00,

Pamir - Klub Podróżnika Piaseczno

Rozległy region górski w Azji Centralnej - Pamir - przybliży nam 17 lutego 2015 roku Łukasz Sidor, współzałożyciel Sidrzańskiego Klubu Wysokogórskiego Śvilpikas. Spotkanie w ramach Klubu Podróżnika rozpocznie się o godz. 20.00 w sali Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49, a poprowadzi je, jak zwykle, Tomasz Pakuła. Wstęp wolny.

Pamir - Klub Podróżnika Piaseczno

Kirgistan jest małym krajem w samym środku największego kontynentu. Jest raczej muzułmański, ale ma wyraźnie odciśnięte piętno radzieckie. Można tu znaleźć nocny sklep w sąsiedztwie meczetu i posłuchać przy piwie opowieści Kirgizów pełnych dumy. Kirgistan jest jednym z najbardziej górzystych krajów świata, w którym ciągle jest się bliżej chmur. Tu łączą się wielkie pasma Tien Szanu i Pamiru. W głowie każdego podróżnika, alpinisty, pasjonata gór pielęgnowane są marzenia o śnieżnych szczytach, śmiałych ekspedycjach w dalekie kraje, zdobywaniu gór najwyższych. Tak też jest z Łukaszem i Jakubem - założycielami Sidrzańskiego Klubu Wysokogórskiego Śvilpikas. Są nienasyceni doświadczaniem piękna górskiego wspinania, widywani na ścianach tatrzańskich i alpejskich.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=6216&start=30
Informacje18 lutego 2015, 14:30,

E-zagrożenia płynące z użytkowania internetu - spotkanie w Piasecznie

18 lutego 2015 roku w sali Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie, odbędzie się spotkanie, które poprowadzi funkcjonariusz Policji. Omawiane będą różne zagrożenia płynące z użytkowania internetu. Tematami poruszanymi podczas spotkania będą sposoby działań cyberprzestrzępców jak i metody ochrony. Do uczestnictwa w spotkaniu zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w szczególności osoby po 50. roku życia. Organizatorem spotkania jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno.

E-zagrożenia płynące z użytkowania internetu - spotkanie w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019