Informacje1 września 2014, 15:00,

Pamięci września 1939


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie, Powiat Piaseczyński, Parafia św. Anny w Piasecznie, Akcja Katolicka, Organizacje kombatanckie oraz Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna zapraszają mieszkańców do udziału w obchodach 75. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz agresji Związku Sowieckiego na Polskę. 1 września 2014 roku uroczystości przy Kwaterze Wojennej na Cmentarzu Parafialnym w Piasecznie rozpoczną się o 15.45. 

Pamięci września 1939

Program uroczystości Pamięci września 1939:
1 września

Kwatera Wojenna 1939 - 1945, Cmentarz Parafialny w Piasecznie, ul. Kościuszki
godz. 15.45 - zbiórka pocztów sztandarowych
godz. 16.00 - hymn narodowy, modlitwa za poległych, wystąpienia przedstawicieli organizacji kombatanckich i władz samorządowych, złożenie wiązanek i zapalenie zniczy na Kwaterze Wojennej.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje1 września 2014, 16:00,

75. rocznica wybuchu II wojny światowej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Zarząd Koła ZKRPiBWP w Konstancinie-Jeziornie zapraszają w najbliższy poniedziałek (1 września) na obchody 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystości tradycyjnie odbędą się na cmentarzu w Skolimowie. Na uroczystości zapraszają Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna i Irena Cejba, przewodnicząca koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

75. rocznica wybuchu II wojny światowej

Uroczystości rocznicowe rozpoczną się od mszy św. w intencji ofiar II wojny światowej. Początek nabożeństwa o godz. 16.00. Później władze gminy, kombatanci, poczty sztandarowe i zaproszeni goście przejdą przed kwaterę żołnierzy poległych za Ojczyznę w 1939 r. Tam delegacje złożą wieńce. Odczytany zostanie też Apel Poległych.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie