Artykuł partnerski31 października 2019, 07:36,

Pakowanie jedzenia w gastronomii

Pakowanie jedzenia w gastronomii

Uwzględnienie w ofercie restauracji czy baru dań na wynos wiąże się z koniecznością ich odpowiedniego zapakowania. Pakunek taki powinien utrzymywać temperaturę, być stabilny i estetyczny. Rozwiązaniem są pojemniki plastikowe i styropianowe, które - w zależności od modelu - spełniać mogą różne funkcje.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

1. Pojemniki styropianowe

2. Kubki na napoje i degustacyjne

3. Dodatki

Oprócz pojemników, przydatne okażą się także dodatkowe akcesoria: sztućce oraz torby.

Pojemniki styropianowe

Ich zaletą jest dobra izolacja termiczna, a więc zachowanie odpowiedniej temperatury jedzenia znajdującego się w środku. Pozwala to na dogodny transport zarówno przez samego klienta, jak i za pośrednictwem dostawcy. Poszczególne pojemniki styropianowe różnią się konstrukcyjnie. Występują w wariancie niedzielonym lub z przegrodami, pozwalającymi na oddzielenie poszczególnych smaków lub składowych posiłku. W ofercie producentów znajdują się także praktyczne miski. Konstrukcja pojemników powinna umożliwiać swobodne jedzenie posiłków wprost z opakowania, co nadaje większą wygodę.

Kubki na napoje i degustacyjne

Kubki plastikowe są wygodne, odporne na uszkodzenia, a - dzięki rozwiązaniom oferowanym przez producentów - także estetyczne. Sprawdzają się w gastronomii oraz podczas imprez obsługiwanych przez firmy cateringowe ze względu na łatwość transportu i komfort użytkowania. To jednak nie tylko sposób na wygodne serwowanie napojów. Kupić można również kubki degustacyjne, które pozwalają w elegancki sposób serwować niewielkie porcje drobnych przekąsek zimnych, sałatek oraz deserów. Występują one w szerokiej gamie rozmiarów i kształtów. Niektóre propozycje obejrzeć można na: https://www.opakowanianawynos.pl/16-kubki-plastikowe.

Dodatki

Pojemniki styropianowe i plastikowe funkcjonalnie uzupełnione mogą zostać o dodatkowe akcesoria. Torby papierowe (z nadrukiem firmowym lub bez) to ułatwienie transportu, zaś dodawane do zamówień sztućce z drewna docenią szczególnie osoby zamawiające posiłki do pracy lub w trasę. Ciekawym pomysłem są także pojemniki na sos, dzięki którym łatwiej jest zachować apetyczny wygląd dania.

 

Dzisiejsze pojemniki styropianowe obiadowe występują w wielu wymiarach i kształtach. Tym sposobem bardzo łatwo jest dopasować je do specyfiki danego stoiska gastronomicznego, baru i restauracji. Tym sposobem sprawdzą się niemal wszędzie: od modnych w ostatnim czasie food trucków, przez bary szybkiej obsługi i firmy cateringowe, aż po bardziej eleganckie lokale. Swobodnie wykorzystać je można zarówno do potraw na ciepło, jak i zimnych przekąsek.

autor/źródło: opakowanianawynos.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerskiPopularny: 600 odsłon31 października 2019, 07:33,

Paczkomat blisko Ciebie w Piasecznie

Paczkomat blisko Ciebie w Piasecznie

InPost dbając o Twój komfort uruchomił nowy punkt w Twojej okolicy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Nowy paczkomat w Twojej okolicy

Korzystaj z wygody jaką dają paczkomaty InPost. Już teraz możesz odbierać i nadawać przesyłki w punkcie na ulicy Powstańców Warszawy 13 https://inpost.pl/paczkomat-piaseczno-pia04m-powstancow-warszawy-paczkomaty-mazowieckie. Ciesz się wygodą i niskimi kosztami podczas zakupów internetowych. Nie musisz czekać na listonosza, czy kuriera. Nie musisz martwić się, gdy coś Ci wypadło i nie jesteś w stanie spędzić połowy dnia w domu. Do paczkomatu możesz udać się w ciągu 48h od dostarczenia paczki. Jeżeli nie jesteś w stanie zrobić tego osobiście, bez żadnego problemu możesz to zlecić komuś zaufanemu.

Jak odebrać paczkę InPost?

W momencie nadania przesyłki, otrzymasz wiadomość mailową. InPost wyśle potem do Ciebie również informację o dniu, w którym trafi ona do wybranego przez Ciebie punktu. Kiedy już znajdzie się w konkretnej skrytce, dostaniesz powiadomienie z 6-cyfrowym kodem i linkiem do kodu QR. Odbierając paczkę musisz podać swój numer telefonu oraz kod. Szybszym sposobem jest zeskanowanie kodu QR. Paczkomaty dają ogromną wygodę. Nie musisz się do nikogo dostosowywać. Godzinę odbioru dopasowujesz do swojego planu dnia. Możesz to zrobić nawet w środku nocy, jeśli to jest dla Ciebie najdogodniejsza pora. Co więcej, odbiór paczki zajmuje dosłownie chwilę i jest niezwykle intuicyjny.

Jak nadać paczkę w paczkomacie?

Nadawanie paczek jest tu tak samo łatwe, jak ich odbieranie. Niektóre z paczkomatów umożliwiają płatności kartą. W takiej sytuacji, wystarczy, że udasz się ze swoją przesyłką do najbliższej maszyny, którą wyszukasz na https://inpost.pl/paczkomaty-piaseczno, wpiszesz swój numer telefonu, adres e-mail, adres dostawy, dane odbiorcy (telefon i e-mail), wymiary paczki i zapłacisz za usługę kartą. Jeżeli Twój paczkomat nie obsługuje kart płatniczych, wówczas musisz założyć profil w Managerze Paczek. Rejestracja jest bardzo prosta i może jej dokonać każdy. Posiadając zasilone konto, możesz dokonać płatności w każdym paczkomacie z tych właśnie środków.

Inną opcją jest także wygenerowanie etykiety w domu, przez internet. Z poziomu Managera Paczek wprowadzisz wszystkie niezbędne informacje, opłacisz usługę, a następnie wydrukowaną etykietę nakleisz na paczkę. Wówczas wystarczy już tylko udać się do najbliższego paczkomatu. Zeskanujesz tam numer przesyłki, wprowadzisz kod z etykiety, a następnie umieścisz paczkę w skrytce, która się otworzy.

Pamiętaj, by właściwie zapakować towar. Musi on być zabezpieczony w taki sposób, by nie przemieszczał się w pudełku podczas transportu, jeśli mogłoby to grozić jego uszkodzeniem.

Aplikacja mobilna InPost

Teraz możesz już korzystać z darmowej aplikacji w swoim telefonie. Jest to ogromne udogodnienie. InPost Mobile wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów, zadbał o ich poczucie bezpieczeństwa oraz dostęp do swoich usług. Teraz w jednym miejscu masz informacje o wszystkich paczkach zarejestrowanych na Twój numer. System powiadomi Cię o każdym zmianie statusu paczki. Szybko wyszukasz za pomocą sygnału GPS najbliższy paczkomat. Dodatkowo, kiedy znajdziesz się w pobliżu tego, w którym masz paczkę, dostaniesz przypomnienie.

Ciesz się możliwościami jakie daje InPost, śmiało kupuj online, sprzedawaj, oszczędzając swój czas i pieniądze.

autor/źródło: inpost.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie