Informacje26 lipca 2017, 15:00,

Paddington - Wakacje w Kinie za Rogiem w Tarczynie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


26 lipca 2017 roku o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na film pt. "Paddington" do Kina za Rogiem w Tarczynie. Cena biletu wakacyjnego 3 zł.

PADDINGTON - WAKACJE W KINIE ZA ROGIEM W TARCZYNIE

Ten film to kinowy debiut Misia Paddingtona, ulubieńca dzieci, który w tej wersji przypadnie też do gustu dorosłym fanom tej bajki. W obsadzie gwiazdy kina i telewizji: Hugh Bonneville, Julie Walters, Nicole Kidman i m.in. Jim Broadbent. Gościnnie wystąpił w tym filmie także Michael Bond - brytyjski pisarz, który stworzył serię książek dla dzieci o przygodach misia Paddingtona, na motywach której powstał ten film. „Paddington” w reżyserii i według scenariusza Paula Kinga był dwukrotnie nominowany do nagrody BAFTA - w kategoriach: Najlepszy film brytyjski i Najlepszy scenariusz adaptowany. Zapraszamy.

Przeczytaj też: Wakacyjna podróż z Kolejką Wąskotorową

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje4 sierpnia 2017, 06:00,

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Mniej niż 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE W MAMMOBUSIE W GÓRZE KALWARII

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE W MAMMOBUSIE W GÓRZE KALWARII

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie odbędą się:
Góra Kalwaria - 4 sierpnia przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej, ul. Białka 4

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Przeczytaj też: Oni zaśpiewają dla nas: Ona tańczy dla mnie. Już w ten Weekend!

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE W MAMMOBUSIE W GÓRZE KALWARII

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie