Informacje16 kwietnia 2015, 19:00,

Pachamama opowieść o Indianach Ameryki Centralnej i Południowej - Klub Podróżnika w Konstancinie

16 kwietnia 2015 roku o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Klubu Podróżnika w Konstancinie pn.: Pachamama – historia ludzi, którzy kochają ziemię. Opowieść o Indianach Ameryki Centralnej i Południowej. Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Zapraszamy na opowieść o projekcie podróżniczym pt. Cinemaya Panamericana, zrealizowanym przez trójkę podróżników: Szymona Stawskiego, Piotra Bobińskiego i Bogumiłę Bibel. Projekt ten miał być próbą odwzorowania podróży Tony’ego Halika przez Amerykę Środkową i Południową, w celu wykrycia zmian, jakie zaszły w społecznościach indiańskich Ameryki Łacińskiej. Został zrealizowany w pięćdziesiątą rocznicę wielkiej wyprawy Tony’ego Halika. Przez całą drogę trójce podróżników przewodziły dwie książki: „180 000 kilometrów przygody” oraz „Jeep – moja wielka przygoda”, w których Halik opisał swoje doświadczenia związane z przemierzaniem obu Ameryk. To właśnie na podstawie opisanych w tych książkach miejsc autorzy projektu ustalili trasę obejmującą 17 krajów. Swoją przygodę rozpoczęli w Meksyku, a zakończyli na krańcach południowej Patagonii.

Porównując opisy Halika ze współczesnymi obrazami, mogli dostrzec, jak przez pięćdziesiąt lat ewoluowały zwyczaje społeczności indiańskich. W projekt podróżniczy włączona została również projekcja filmów, w formie kina obwoźnego. Rdzennym mieszkańcom Ameryki Łacińskiej zaprezentowano bajki z wytwórni „Semafor”, filmy ukazujące europejską i polską kulturę, a także dorobek dokumentalny Tony’ego Halika. Efektem tej wyprawy jest imponujący zbiór zdjęć, które ukazują współczesne oblicze Indian, odmienne od tego widzianego przez Halika pięćdziesiąt lat temu. Podczas spotkania zostanie zaprezentowany film Pachamama. Szymon Stawski (pomysłodawca i motor wyprawy) - absolwent studiów o profilu turystycznym. Po półrocznym pobycie w fińskiej Laponii uświadomił sobie, że podróż jest jego największą pasją. Od ponad dziesięciu lat ciągle w trasie planuje coraz to nowe wyprawy. Realizując wszystkie swoje podróże przekroczył 90 granic, państw rozlokowanych na 6 kontynentach. Brał udział w wyprawach, o których mówiła telewizja. Publikował teksty w magazynach podróżniczych. Lecz najważniejsze jest to co przeżył, czego się nauczył i czego nie zamieniłby za żadne skarby tego świata, jak sam mówi. Jego celem jest odwiedzenie wszystkich państw naszego globu a motywacją do tego nie księga Guinnessa lecz zwykła ciekawość. W trakcie projektu Cinemaya Panamericana odkrył iż narzędziem, które pozwala na pełną satysfakcję z podróży jest film. Właśnie poprzez film pragnie się dalej realizować.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=5034&start=30
Informacje18 kwietnia 2015, 16:00,

Drużyna tenisistów stołowych UKS Return Piaseczno walczy o awans do I ligi

Tenisiści stołowi UKS Return Piaseczno zakończyli rundę zasadniczą rozgrywek II ligi na trzecim miejscu. Przed nimi faza play-off, w półfinale której zmierzą się z drużyną UKS Victorii Płock. Zwycięzca tego dwumeczu powalczy o wygranie całej ligi, a następnie o awans do I ligi ze zwycięzcą rozgrywek z województwa lubelskiego. W niedawno rozegranym meczu pomiędzy tymi drużynami padł remis 5:5 więc szykuje się wyrównane i emocjonujące spotkanie. Warto wspomnieć, że drużyna UKS Return Piaseczno w decydujących meczach zostanie wzmocniona widowiskowo grającym Chińczykiem, Xu Kaiem.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Kai to zawodnik, który kilkanaście lat temu przyczynił się do zdobycia Drużynowego Mistrzostwa Polski przez drużynę KS Piaseczno. Teraz postara się wesprzeć UKS Return Piaseczno w drodze po upragniony awans. W tak silnym składzie zawodnicy Returnu wydają się być poważnymi kandydatami do osiągnięcia swojego celu i uzyskania promocji do I ligi.

Drużyna tenisistów stołowych UKS Return Piaseczno walczy o awans do I ligi

Pierwszy mecz fazy play-off pomiędzy UK S Return Piaseczno a UKS Victorią Płock odbędzie się w najbliższą sobotę (18.04.2015 r.) przy ul. Sikorskiego 20 (GOSiR Piaseczno) o godzinie 16:00. Zapraszamy do kibicowania! Strona internetowa z tabelą i statystykami indywidualnymi zawodników http://ligi.mzts.pl/liga/1/2/2-liga-mezczyzn/

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=32&t=4962&start=30