Informacje23 października 2016, 08:30,

Otylia Jędrzejczak będzie szkolić młodych pływaków z Piaseczna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zajęcia doskonalące na pływalni i sali gimnastycznej, spotkania z dietetykiem i psychologiem sportu. To wszystko czeka na uczestników Otylia Swim Tour. Warsztaty, które poprowadzi mistrzyni olimpijska i zaproszeni przez nią eksperci odbędą się 23 października 2016 roku w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piasecznie.

OTYLIA JĘDRZEJCZAK BĘDZIE SZKOLIĆ MŁODYCH PŁYWAKÓW Z PIASECZNA

Otylia Swim Tour to ogólnopolski projekt edukacyjny, skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 14 roku życia, ich rodziców, trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego. Podczas warsztatów młodzi zawodnicy mają niepowtarzalną okazję aby wziąć udział w treningu prowadzonym przez Otylię Jędrzejczak i reprezentantów Polski w pływaniu. Podczas warsztatów doskonalone są umiejętności w 4 stylach: grzbietowym, motylkowym, klasycznym i dowolnym.

Uzupełnieniem zajęć na basenie jest trening na sali gimnastycznej, prowadzony przez wykwalifikowanych trenerów przygotowania motorycznego i fizjoterapeutów. Równolegle, rodzice młodych sportowców mogą spotkać się z dietetykiem specjalizującym się w programach żywieniowych dla osób aktywnych fizycznie oraz z psychologiem sportu.

- Projekt Otylia Swim Tour powstał z myślą o dzieciach i młodzieży, które chcą rozwijać swoje umiejętności pływackie. Podczas naszych warsztatów otrzymują nie tylko sporą porcję wiedzy i cennych wskazówek od trenerów, ale także dawkę motywacji do dalszego rozwoju i systematycznej pracy - mówi Otylia Jędrzejczak, polska mistrzyni olimpijska w pływaniu, prezes Fundacji Otylii Jędrzejczak i pomysłodawczyni akcji. W dążeniu do sukcesu niezwykle ważne jest również wsparcie najbliższych. Właśnie dlatego ramach Otylia Swim Tour organizujemy również warsztaty dla rodziców. Dzięki spotkaniom z zaproszonymi przeze mnie ekspertami mogą oni zdobyć cenną wiedzę z zakresu żywienia i psychologii sportu, poznać specyfikę pracy z młodym, uzdolnionym sportowcem i przede wszystkim, wymienić doświadczenia z rodzicami innych, na co dzień trenujących pływanie, dzieci - dodaje.

OTYLIA JĘDRZEJCZAK BĘDZIE SZKOLIĆ MŁODYCH PŁYWAKÓW Z PIASECZNA

Otylia Swim Tour w Piasecznie dofinansowany jest ze środków Gminy Piaseczno.

- Piaseczno to sportowa gmina – mówi Burmistrz Zdzisław Lis. Urząd Miasta i Gminy Piaseczno inwestuje w infrastrukturę i obiekty sportowe, dofinansowuje także kluby sportowe i pomaga w organizacji licznych imprez, które służą popularyzacji sportu zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży - dodaje.

Zapisy dla dzieci i młodzieży wciąż trwają. Formularz zgłoszeniowy i regulamin dostępny jest na stronie www.otyliaswimtour.pl po kliknięciu w miasto (wymagania: wiek od 9 do 14 roku życia oraz umiejętność pływania 4 stylami)

Mieszkańców Piaseczna zapraszamy do wzięcia udziału w nieodpłatnych warsztatach z psychologiem i dietetykiem.

Nowością w tegorocznej edycji Otylia Swim Tour są fitMapy - sportowe przewodniki po miastach - gospodarzach projektu. Otwierając interaktywną fitMapę, każdy użytkownik może znaleźć rekomendowane przez mieszkańców miasta trasy rowerowe, parki i siłownie na wolnym powietrzu, a także pływalnie i inne obiekty sportowe, w których na co dzień można dbać o swoją sylwetkę i dobre samopoczucie. Każda mapa została zaprojektowana tak, by każdy mógł dzielić się swoimi ulubionymi miejscami z innymi użytkownikami dbającymi o aktywność fizyczną w danym mieście. Szczególnie polecana jest osobom korzystającym z urządzeń mobilnych, którzy mogą zabrać mapę na trening.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

OTYLIA JĘDRZEJCZAK BĘDZIE SZKOLIĆ MŁODYCH PŁYWAKÓW Z PIASECZNA

- Mam nadzieję, że dzięki fitMapie Piaseczna nie tylko mieszkańcy, ale też osoby odwiedzające to miasto bez trudu znajdą lokalizacje idealne do ćwiczeń i dbania o formę - mówi o projekcie Otylia Jędrzejczak.

Szczegółowe informacje na temat Otylia Swim Tour dostępne są na stronie otyliaswimtour.pl Również na tej stronie dostępny jest formularz zapisów na warsztaty. fitMapę Piaseczna i innych miast - gospodarzy Otylia Swim Tour można znaleźć w serwisie fitmapy.pl Sponsorem głównym Otylia Swim Tour jest marka Zelmer. Patronat nad projektem objął Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Parterami Otylia Swim Tour są: Zott, Dr.Bacty, VILLA GLASS STUDIO, Miody Polskie, Cechini Muszyna oraz TEEKANNE Polska.

Harmonogram wydarzenia Otylia Swim Tour:
- 08:30 - 09:30 - Rejestracja uczestników,
- 09:30 - 10:00 - Przedstawienie projektu, otwarcie OST, przemówienia
- 10:15 - 12:45 - Grupa A (basen)
- 10:15 - 12:45 - Grupa B (sala)
- 10:15 - 11:45 - Psycholog (wykład otwarty)
- 12:00 - 13:30 - Dietetyk (wykład otwarty)
- 13:00 - 14:30 – Lunch
- 10:30 - 16:30 - „Strefa Relaksu”
- 14:30 - 16:30 - Grupa A (sala)
- 14:30 - 16:30 - Grupa B (basen)
- 14:30 - 15:30 - Psycholog (trenerzy uczestników Projektu)
- 15:30 - 16:30 - Dietetyk (trenerzy uczestników Projektu)
- 17:00 - 18:30 - podsumowanie na sali gimnastycznej.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje23 października 2016, 17:00,

Maja Troszkiewicz - wystawa malarstwa Progres w Starej Iwicznej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

23 października 2016 roku o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mai Troszkiewicz pt. "Progres". Odbędzie się również wernisażowy koncert w wykonaniu Chóru Oktawa pod kier. Magdaleny Świderek. Miejsce: Galeria Wystaw Artystycznych OKNO w GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6.

MAJA TROSZKIEWICZ - WYSTAWA MALARSTWA PROGRES W STAREJ IWICZNEJ

Wystawa ta jest szczególnie nam bliska, gdyż pani Maja od lat rozwijała swój talent plastyczny pod skrzydłami instruktorów malarstwa w GOK Lesznowola - p. Urszuli Słowińskiej, p. Jana Drewicza i p. Sylwii Wyszkowskiej. Gorąco zapraszamy do zapoznania się z niezwykle ciekawym malarstwem Artystki.

MAJA TROSZKIEWICZ - WYSTAWA MALARSTWA PROGRES W STAREJ IWICZNEJ

Przeczytaj też: Czy woda w gminie Lesznowola jest bezpieczna do picia?

Maja Troszkiewicz o sobie - malarstwem zajmuję się od kilku lat. Interesuję się różnymi technikami malarskimi, posługując się przemiennie akwarelą, farbami olejnymi, akrylem, tuszem chińskim, temperą. Nieobce jest mi malowanie na szkle, czy jedwabiu. Ostatnio zafascynowała mnie technika monotypii, którą poznałam w czasie ukończonych właśnie Studiów Podyplomowych na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Malarstwa i Rysunku. Jestem założycielką Grupy Twórczej ASPEKT, skupiającej absolwentów naszego Wydziału i organizatorką wystawy podyplomowej członków Grupy na OFF Piotrkowskiej w Łodzi. Chętnie uczestniczę w plenerach organizowanych przez GOK Lesznowola, Zamek Królewski, czy Staromiejski Dom Kultury w Warszawie. Swoje prace prezentowałam na wystawach zbiorowych, poplenerowych i indywidualnych. Mam nadzieję, że moja najnowsza wystawa dostarczy Państwu wielu wrażeń.

MAJA TROSZKIEWICZ - WYSTAWA MALARSTWA PROGRES W STAREJ IWICZNEJ

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie