Informacje14 października 2016, 22:12,

Otwarto przejazd przez Technicolor


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Komunikacja w Józefosławiu - otwarto przejazd przez Technicolor. Gmina Piaseczno jeszcze we wrześniu rozpoczęła rozmowy z firmą Technicolor, które doprowadziły do otwarcia przejazdu przez teren firmy dla pełnego ruchu kołowego.

Pierwotnie Technicolor zgodził się na udostępnienie przejazdu wyłącznie dla autobusów komunikacji publicznej, choć Gmina od początku zabiegała o pełny dostęp dla mieszkańców. Po wdrożeniu organizacji ruchu, wielu kierowców korzystało z przejazdu przez łącznik pomimo zakazów wynikających z oznakowania dróg. Gmina ponownie zwróciła się do firmy Technicolor z prośbą o zgodę na przejazd samochodów osobowych. Wspólnie ustalono podpisanie aneksu, który taki ruch dopuszcza. 7 października Gmina przedstawia Dyrekcji Technicoloru propozycję nowej organizacji ruchu uwzględniającą ruch samochodów osobowych, a przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych na chodniku wzdłuż ul. Cyraneczki.

Po uwzględnieniu uwag dotyczących zakresu i formy ustawienia barier drogowych, 12 października uzyskano zatwierdzenie tego projektu przez Starostę Piaseczyńskiego. Równolegle uzgodniono treść aneksu do Umowy dzierżawy gruntu, na którym udostępniony jest przejazd. W piątek 14 października dokonano wdrożenia nowej, czasowej organizacji ruchu w terenie. Ten stan będzie obowiązywał do końca przebudowy skrzyżowania ul. Cyraneczki z ul. Julianowską.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje17 października 2016, 09:23,

Akcja Bezpieczna Jesień 2016


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Jesień to okres pogarszających się warunków atmosferycznych związanych między innymi z intensywnymi opadami deszczu, porywistym wiatrem, szybko zapadającym zmrokiem. Takie warunki mają duży wpływ na stan bezpieczeństwa na drogach, zwłaszcza na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. W celu ograniczenia liczby wypadków z udziałem tej niechronionej grupy uczestników ruchu drogowego, policjanci warszawskiej "drogówki" zaczynają działania pod nazwą "Bezpieczna Jesień".

Akcja Bezpieczna Jesień 2016

Ciemne ubrania, słuchawki w uszach, kaptury na głowach i parasolki w rękach utrudniają widoczność i słyszalność pojazdów. Z kolei deszcz na zewnątrz i para wewnątrz pojazdów pogarszają dostrzeganie pieszych przez kierowców. Jesienne pogorszenie samopoczucia u wszystkich, to czynniki wpływające na zachowanie na drogach. Aby "pomóc" w prawidłowych zachowaniach, policjanci będą nadzorować miejsca szczególnie zagrożone. Będą zdecydowanie reagować na wszelkie wykroczenia popełniane przez kierujących w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale również będą egzekować przestrzeganie przepisów przez pieszych, a także przez cyklistów.

Przy pogarszających się warunkach atmosferycznych, należy zwracać szczególną uwagę na możliwość dostrzeżenia pieszych i rowerzystów. Dlatego policjanci będą sprawdzać, czy piesi stosują się do obowiązku używania elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. Rowerzyści będą kontrolowani pod kątem oświetlenia ich jednośladów. Natomiast kierowcy samochodów muszą (jak zawsze!) dbać o stan techniczny pojazdów, ale w tych dniach muszą bardziej "zatroszczyć się" o stan świateł i wycieraczek.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zostaną w powyższych działaniach wsparci przez swoich kolegów z Komend Rejonowych i Powiatowych garnizonu stołecznego.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie