Informacje23 grudnia 2015, 18:25,

Otwarto centrum hydroterapii w Konstancinie-Jeziornie

W Konstancinie-Jeziornie otwarto centrum hydroterapii. To nowoczesny obiekt uzdrowiskowy z basenem solankowym, gabinetami rehabilitacyjnymi, pracowniami diagnostycznymi, gabinetami SPA oraz częścią hotelowo-konferencyjną. A to wszystko w samym sercu Parku Zdrojowego.

Wyjątkowe miejsce

W poniedziałek (21 grudnia) wykonawca - firma Warbud - Konstancińskiego Centrum Hydroterapii, zakończył realizację inwestycji i uroczyście przekazał obiekt właścicielowi - Uzdrowisku Konstancin-Zdrój. Nowoczesny budynek, zlokalizowany vis-a-vis tężni solankowej, mieści w swoich wnętrzach w pełni wyposażone gabinety fizykoterapii, terapii naturalnych (medycyna naturalna), profilaktyki zdrowia oraz SPA&Wellness z siłownią i salą treningową. Część hotelowo-konferencyjna to 54 miejsca noclegowe w 27 pokojach oraz 2 sale konferencyjne i restauracja. Niewątpliwą atrakcją jest też basen z wodą solankową wydobywaną z własnego, liczącego 1 700 m ujęcia, zlokalizowanego tuż obok tężni. Obiekt został doskonale wkomponowany w obszar Parku Zdrojowego, dzięki m.in. zachowaniu istniejącego wokół drzewostanu. Powstały też ścieżki spacerowe, a kuracjusze będą mogli odpocząć na jednej z kilkunastu stylizowanych ławeczek.

Sukces pomimo trudności

Podczas poniedziałkowej uroczystości Krzysztof Żyndul, prezes zarządu "Uzdrowisko Konstancin-Zdrój" podkreślił nadzwyczajny charakter inwestycji - począwszy od jej umiejscowienia, wyznaczonych zadań oraz harmonogramu realizacji. – Wyjątkowy projekt architektoniczny doskonale wpisuje się w charakter Konstancina-Jeziorny – przyznał prezes. – Zapewniając zarazem pełną funkcjonalność i użyteczność obiektu. Budowa centrum rozpoczęła się 10 lutego 2014 r. i mimo przeszkód została zakończona w terminie - od tego zależało także otrzymanie dofinansowania z Unii Europejskiej w kwocie 8,8 mln zł, przy całkowitej wartości projektu ponad 36 mln zł.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

OTWARTO CENTRUM HYDROTERAPII W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Dla przyjezdnych i dla mieszkańców

Budynek centrum hydroterapii został zaprojektowany i usytuowany tak, aby w jak największym stopniu wykorzystać naturalne walory konstancińskiego parku, naturalne surowce solankowe oraz klimatyczne. Obecny na otwarciu Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna przyznał, że inwestycja niewątpliwie będzie jedną z wizytówek miasta. – Oferowane przez centrum specjalistyczne zabiegi i terapie oraz propozycje związane z profilaktyką zdrowia przyczynią się do podniesienia atrakcyjności Konstancina-Jeziorny, jako jedynego uzdrowiska na Mazowszu – podkreślił burmistrz.

W Sylwestra inauguracji

Centrum zainauguruje swoją działalność balem sylwestrowym, a już od 3 stycznia ruszą regularne usługi. Wcześnie, od 25 do 27 grudnia, w ramach „Dni otwartych” obiekt będzie można bezpłatnie zwiedzić. Jak zapewnia właściciel, klienci znajdą w centrum najwyższy standard usług w nowocześnie wyposażonych specjalistycznych gabinetach terapeutycznych i profilaktycznych oraz możliwości aktywnego wypoczynku i relaksu.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=10&t=8624
Informacje7 stycznia 2016, 17:00,

Spotkanie ze Stanisławem Srokowskim w Górze Kalwarii

Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii oraz Stowarzyszenie Rodzin Polska Pamięć i Tożsamość zapraszają na spotkanie ze znanym prozaikiem, poetą, dramaturgiem, krytykiem literackim, autorem słuchowisk radiowych i scenariuszy filmowych STANISŁAWEM SROKOWSKIM. Spotkanie odbędzie się 7 stycznia 2015 roku o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Spotkanie ze Stanisławem Srokowskim w Górze Kalwarii

Stanisław Srokowski - polski pisarz, poeta, prozaik, dramaturg, krytyk literacki, tłumacz, nauczyciel akademicki i publicysta. W 1954 student Wyższej Szkoły Służby Dyplomatycznej w Warszawie, usunięty za chodzenie do kościoła i odmowę wstąpienia do PZPR. 1955-1956 nauczyciel w SP, 1956-1960 student Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu, kierunek filologia polskiej. 1960-1968 nauczyciel w LO w Legnicy; w III 1968 wraz z grupą młodzieży uczestnik w demonstracji poparcia dla strajkujących studentów, zwolniony z pracy. Od 1968 mieszkaniec Wrocławia, 1968-1970 kierownik Klubu Seniora. Od 1970 dziennikarz pisma „Wiadomości”, do 1973 kierownik Działu Kultury, 1977-1981 redaktor naczelny czasopisma „Kultura Dolnośląska”. Od IX 1980 w „S”, współorganizator „S” w RSW Prasa-Książka-Ruch we Wrocławiu. 1980-1981 koordynator, ekspert tworzących się niezależnych związków rolników indywidualnych i środowisk twórczych. Po 13 XII 1981 kolporter prasy podziemnej, autor tekstów. Negatywnie zweryfikowany jako dziennikarz „Wiadomości”; kilkanaście mies. bez zatrudnienia, następnie mieszkaniec Lubina, dziennikarz „Miedzi Polskiej”. Od 1982 działacz Solidarności Walczącej i podziemnej „S” RI, organizator komórek konspiracyjnych w środowiskach wiejskich. Pod koniec l. 80 uczestnik działań Solidarności Walczącej w ZSRS. Udostępniał mieszkanie na lokal kontaktowy i szkoleniowy dla współpracowników z Ukrainy i Białorusi. W 1985 odmówił przyjęcia Nagrody Państwowej I stopnia za twórczość literacką. Opublikował kilkanaście tomików poezji, kilkanaście powieści, autor kilku sztuk teatralnych, książek dla dzieci i młodzieży, licznych nowel i opowiadań, słuchowisk radiowych i felietonów.

Przeczytaj też: W centrum Góry Kalwarii zostaną wybudowane kamienice. Jak będą wyglądać? [ZDJĘCIA]

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=9&t=11667