Informacje28 czerwca 2010, 00:00,

Otwarte spotkanie z Minister Ewą Kopacz w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W imieniu Platformy Obywatelskiej mam przyjemność zaprosić Państwa na otwarte spotkanie z p. Minister Ewą Kopacz. Spotkanie jest otwarte dla Wszystkich. Spotkanie odbędzie się 1 lipca 2010 czwartek o godz. 18.30. Miejsce spotkania: Hotel Konstancja, ul. ¬ródlana 6/8, Konstancin-Jeziorna.
autor/źródło: £ukasz Krawczyński - www.lukaszkrawczynski.pl

Napisz komentarz

Informacje29 czerwca 2010, 00:00,

Orkiestra Dęta z Płońska - Kapeliada Piaseczno 2010


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie, oraz Agencja Koncertowa Alex Concert serdecznie zapraszają mieszkańców na koncert orkiestr dętych: PIASECZYńSKA LETNIA KAPELIADA PIASECZNO 2010. W najbliższą niedzielę 4 lipca 2010 roku o godzinie 12:15, odbędzie się koncert, podczas którego wystąpi: M£ODZIEżOWA ORKIESTRA DęTA P£OńSK. Koncert poprowadzi Małgorzata Chmielewska. Koncert odbędzie się Placu Kisiela vis a vis Urzędu Gminy Piaseczno.

PIASECZYńSKA LETNIA KAPELIADA

Młodzieżowa Orkiestra Dęta P£OńSK. Dyrygent Leszek Kalkowski. Istnieje od 1979 r. Od 1997 r. działa jako zespół młodzieżowy, złożony z uczniów szkół podstawowych i średnich, osób dorosłych i muzykujących rodzin. Od 1995 r. wraz z objęciem kierownictwa artystycznego zespołu przez Leszka Kalkowskiego datuje się znaczny rozwój działalności oraz poziomu artystycznego orkiestry, czego dowodem są liczne sukcesy w przeglądach i konkursach. Aby zapewnić stały dopływ nowych muzyków orkiestra współpracuje z Państwową Szkołą Muzyczną w Płońsku. Zespół Orkiestry Dętej P£OńSK, jest zapraszany do oprawy różnych uroczystości w Płońsku i województwie. Jego repertuar obejmuje muzykę patriotyczną, religijną i rozrywkową.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Płońska

W styczniu 1999 r. skład orkiestry został poszerzony o grupę choreograficzną majoretek, kierowaną aktualnie przez Mariusza Pospieszyńskiego. Tamburmajorkami zespołu są Magdalena Bałdyga Weronika Anczewska, Anna Gołębiewska. Zespół odniósł wiele sukcesów zdobywając m.in. I miejsce na VI Przeglądzie Warszawskich i Mazowieckich Orkiestr Dętych w Ursusie oraz III miejsce na I Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Płocku (2002), Złotą Lirę - "Sitta de Mosciano" Włochy (2004), IV miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Inowrocławiu – (2004). Zespół Młodzieżowej Orkiestry Dętej P£OńSK, złożony jest z 40 muzyków i 16 majoretek. Serdecznie zapraszamy na występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Płońska w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie