Informacje16 lutego 2016, 18:00,

Otwarte spotkanie z Leszkiem Żebrowskim w Piasecznie - Żołnierze Wyklęci - ONR Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


16 lutego 2016 roku zapraszamy na otwarte spotkanie z Leszkiem Żebrowskim, wybitnym historykiem, specjalizującym się w dziejach polskiego podziemia niepodległościowego w trakcie i po II Wojnie Światowej, a także niezależnym publicystą zajmującym się współczesnymi zagadnieniami społeczno-politycznymi, autorem niepoprawnych politycznie książek oraz niezliczonej ilości artykułów poświęconych nadmienionej tematyce.

Otwarte spotkanie z Leszkiem Żebrowskim w Piasecznie - Żołnierze Wyklęci ONR Piaseczno

Spotkanie z racji zbliżającego się Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, przypadającego 1 marca, oraz pierwszego piaseczyńskiego Marszu Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się 28 lutego, dotyczyć będzie polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. Polscy żołnierze mimo prześladowań i restrykcji ze strony komunistycznych władz, nie złożyli broni aż do lat 60. ubiegłego wieku. Przez wiele lat postkomunistyczne media i służby kontynuowały PRL-owską politykę nienawiści i zakłamywania historii Żołnierzy Wyklętych. W XXI w. wysiłkiem inicjatyw oddolnych, w dużej mierze siłami młodego pokolenia udało się skutecznie przywrócić pamięć i prawdę, oddając tym samym hołd polskim bohaterom, przywracając im właściwe miejsce w naszej historii. Raz jeszcze gorąco zapraszamy do udziału w tej swego rodzaju lekcji historii, jakiej nie mogliśmy doświadczyć w szkole.

Termin: 16 lutego (wtorek) godz. 18:00
Miejsce: pl. Piłsudskiego 10 Parafia św. Anny w Piasecznie Aula "Niebieska"

Organizatorzy: Obóz Narodowo-Radykalny Piaseczno, PiS Piaseczno.
Kontakt: https://www.facebook.com/ONR.Piaseczno/

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje16 lutego 2016, 17:00,

Jarmark Turystyczny w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Klub Turystyczno-Krajoznawczy zaprasza na spotkanie organizacyjno - informacyjne Jarmarku Turystycznego. Szczególnie zapraszamy przedstawicieli: sołectw i osiedli mieszkaniowych, bazy noclegowej, usług rekreacyjnych i rehabilitacyjnych, producentów i sprzedawców żywność, właścicieli i zarządzających willami, domami mieszkalnymi. Spotkanie odbędzie się 16 lutego 2016 roku o godz. 17:00 w KDK Hugonówka.

JARMARK TURYSTYCZNY W KONSTANCINIE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie