Informacje28 maja 2018, 17:00,

Otwarte spotkanie Stowarzyszenia Piaseczno zasługujemy na więcej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy Powiatu Piaseczyńskiego, Miasta i Gminy Piaseczno. PIASECZNO ZASŁUGUJEMY NA WIĘCEJ to stowarzyszenie mieszkańców, sąsiadów i przyjaciół, ludzi samorządu którym przede wszystkim zależy na jakości życia w naszym mieście i w naszym powiecie. To stowarzyszenie ludzi którzy maja już dość słuchania ze czegoś nie da się zrobić albo ze na coś brak jest środków w budżecie. Mamy dość stania w korkach, dość patrzenia na nieudolnie prowadzone inwestycje, opóźnienia w remontach dróg i uchwalania planów zagospodarowania przestrzennego dla deweloperów a nie dla mieszkańców. Chcemy to zmienić, chcemy pokazać państwu ze można inaczej i efektywniej zarządzać naszym miastem.

OTWARTE SPOTKANIE STOWARZYSZENIA PIASECZNO ZASŁUGUJEMY NA WIĘCEJ

Chcemy budować samorząd nie na szyldach partyjnych tylko na samorządowcach, stowarzyszeniach i lokalnych przedstawicielach mieszkańców. „Uważamy ze nie ma rzeczy niemożliwych do zrobienia jeśli ktoś tak twierdzi to znaczy ze trzeba poszukać kogoś kto przyjdzie i powie zrobię to”. Takim sposobem myślenia chcemy kierować się w samorządzie. Chcemy zachęcić państwa do współpracy i działania z nami na rzecz nas wszystkich - naszych osiedli, dzielnic, sołectw - naszego miasta i naszego powiatu.

Zapraszamy na spotkania w każdy poniedziałek na godzinę 19.00 w Piasecznie ul. Kościelna 11 (sala konferencyjna PSS Społem, I piętro). Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/464783980627850/

Z poważaniem Paweł Dziekanowski, Przemysław Grabowski, Artur Woźniakowski, Kamil Goc, Michał Konopka, Krzysztof Spociński, Magdalena Kostarska, Wojciech Doliński, Józef Zalewski.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje28 maja 2018, 08:00,

Spirobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia ponownie wyruszył w trasę - akcja bezpłatnych badań płuc w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Piaseczno to jedna z ponad setki miejscowości, które w tym roku odwiedzi spirobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia. Już 28 maja 2018 roku na mieszkańców czekać będzie wykwalifikowany personel, który bezpłatnie wykona badania i udzieli fachowych porad odnośnieprofilaktyki chorób układu oddechowego.

SPIROBUS FUNDACJI NEUCA DLA ZDROWIA PONOWNIE WYRUSZYŁ W TRASĘ - AKCJA BEZPŁATNYCH BADAŃ PŁUC W PIASECZNIE

Pomimo spadającej liczby palaczy w Polsce, nadal co czwarta osoba regularnie sięga po papierosa - wynika z badań Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Palenie tytoniu jest najczęstszą przyczyną zachorowań na nowotwory złośliwe, a przede wszystkim na raka płuca. Jest również podstawowym czynnikiem rozwoju Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc (POChP). Rosnący poziom zanieczyszczenia powietrza w polskich miastach także przyczynia się do pogorszającej się kondycji płuc Polaków. Dlatego niezwykle istotna jest profilaktyka.

W tym celu, Fundacja NEUCA dla Zdrowia,współpracująca z aptekami działającymi w ramach programu PARTNER+, po raz piątyzorganizowała bezpłatną akcję badań spirometrycznych w całej Polsce. Fundacja współdziała w tym przedsięwzięciu z Polską Profilaktyką oraz Polską Federacją Chorych na Astmę Alergię i POCHP. W poprzednich edycjach bezpłatnie przebadano już ok 18 000 Polaków.

Szacuje się, że na choroby płuc cierpi ponad 6 mln Polaków. Około 4 mln na astmę a 2,5 mln naobturacyjną chorobę płuc określaną także jako POChP. Niestety, spora część z chorych nie zdaje sobie z tego sprawy. Dlatego też, tak ważne jest wykonywanie profilaktycznych badań za pomocą spirometru, które umożliwiają zdiagnozowanieewentualne schorzenia płuc. Wykrycie schorzenia w odpowiednim czasie pozwala na zastosowanie odpowiedniego leczenia, które często pozwala na wydłużenie życia chorego – komentuje dr n. med. Piotr Dąbrowiecki, Przewodniczący Zarządu Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP.

Badanie spirometryczne ma na celu ocenę sprawności układu oddechowego pacjenta, w tym min: szybkość wydechu i pojemność oddechową płuc. Na jego podstawie można wykryć między innymi obturacyjną chorobę płuc, astmę oskrzelową, a także zapalenie oskrzeli. Badanie jest bezbolesne i trwa ok. 10 minut.

W trakcie każdego badania, na miejscu obecny będzie wykwalifikowany personel medyczny, który wykona badania i udzieli fachowych porad w zakresie profilaktyki chorób układu oddechowego.

Spirobus będzie stacjonował w Piasecznie 28 maja przy ulicy Puławskiej 30, między godzinami 10.00 a 16.00, przy siedzibie partnera akcji. Następnie ruszy do Józefowa. Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać w okresie około siedmiu dni przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.

Misją Fundacji NEUCA Dla Zdrowia jest dążenie do poprawy zdrowia i związanej z tym jakości życia społeczeństwa. Fundacja działa na rzecz rozwoju opieki farmaceutycznej i opieki zdrowotnej, udzielając wsparcia na takie cele, jak: poprawa dostępu pacjentów do nowoczesnych form leczenia i rehabilitacji, w tym farmakoterapii; poprawa standardów ochrony zdrowia w grupach szczególnej troski i zagrożonych wykluczeniem społecznym, takich jak bezrobotni, bezdomni, osoby uzależnione, osoby z niepełnosprawnością, samotne; pomoc ofiarom wypadków, zdarzeń losowych i klęsk żywiołowych; promocja profilaktyki i edukacji zdrowotnej; wsparcie edukacji i kształcenia ustawicznego pracowników służby zdrowia.

autor/źródło: Redakcja
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie