Informacje24 sierpnia 2009, 00:00,

OTWARTE OGRODY - Zalesie Dolne 2009 - zapraszamy


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Informujemy z przyjemnością, że w dniach 26-30 sierpnia 2009 roku odbędzie się II edycja Festiwalu OTWARTE OGRODY W ZALESIU DOLNYM. Organizatorzy zapraszają na spotkanie w prywatnych ogrodach, otwartych specjalnie dla gości festiwalu, gdzie odbędą się spotkania z ciekawymi ludźmi, artystami, z historią i zabytkami Zalesia. Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym to nie miejski festyn, to kameralne imprezy w wyjątkowych ogrodach Zalesia, o charakterze kulturalno-integracyjnym dla mieszkańców i sympatyków naszej miejscowości.

OTWARTE OGRODY ZALESIE DOLNE 2009

W związku z 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej uczestnikom festiwalu przybliżonych zostanie kilku mieszkańców Zalesia, bohaterów tamtych czasów. Organizatorzy proponują, więc spotkanie z historią rodziny Zawadzkich i Czarneckich oraz refleksję: czym jest dla nas patriotyzm dzisiaj. Zaproszeni goście wezmą udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym wyjątkowego charakteru Zalesia. Przygotowanych zostało wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach tematycznych i konkursach. W tym roku to dzieci poprowadzą nas swoimi trasami po Zalesiu na wycieczce rowerowej. Atrakcją tegorocznego festiwalu będzie ogród zabytkowych samochodów i malarsko-muzyczne spotkanie dwóch artystów Pawłów Górskich we wspólnym programie artystycznego ogrodu. Zapraszamy do Zalesia

PROGRAM FESTIWALU OTWARTE OGRODY ZALESIE DOLNE 2009
Środa (26 sierpnia) i czwartek (28 sierpnia)
15.00-18.00 Warsztaty literackie i fotograficzne dla młodzieży szkół średnich z Zalesia prowadzone przez pisarkę Manulę Kalicką i artystę fotografika Wiktora Nowotkę. Miejsce: ul. Jałowcowa 6 Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Zalesia Dolnego.
Sobota (29 sierpnia)
Program Zalesie - nasza mała ojczyzna: Organizatorzy zapraszają do udziału przedstawicieli: Stowarzyszenia Szarych Szeregów, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historycznego miasta. st. Warszawy, Muzeum Harcerstwa.
11.00 Otwarcie festiwalu.
11.15 O niezwykłych mieszkańcach Zalesia opowiedzą: prof. Zofia Jancewicz - o rodzinie Zawadzkich, Barbara Czarnecka-Szymańska o Stefanie Czarneckim i Stanisławie Broniewskim-Orszy.
11.40 Co dzisiaj możemy nazwać patriotyzmem? Program muzyczny przygotowują harcerze z piaseczyńskiego Hufca Watra.
12.15 Rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ewy Krauze w Zalesiu Dolnym i Zespołu Szkół nr 2 im. Emilii Plater w Zalesiu Dolnym - prace plastyczne, literackie i fotograficzne związane z historią i Zalesiem. Promocja wydania II zeszytu o Zalesiu - Zalesie w czasie okupacji.
13.00-14.00 Panel dyskusyjny Zalesie - miejscem szczególnym. Do dyskusji zostali zaproszeni przedstawiciele Stowarzyszenia Architektów Polskich, Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz Towarzystwa Przyjaciół Zalesia Dolnego. Miejsce: ul. Anny Jagiellonki 12 Organizatorzy: Towarzystwo Przyjaciół Zalesia Dolnego we współpracy z ZHR i Ośrodkiem Kultury w Piasecznie.
14.00 -15.00 Budynki opowiadają historię. Spotkanie w ogrodzie Barbary Czarneckiej–Szymańskiej i Artura Szymańskiego. Wystawa pamiątek i dokumentów związanych z okresem okupacji. Miejsce: ul. Anny Jagiellonki 13 Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Zalesia Dolnego.
15.30-17.30 Wystawa zabytkowych samochodów. Spotkanie w ogrodzie Antoniego Zwolskiego, pasjonata zabytkowych samochodów - z udziałem jego przyjaciół z Automobil Klubu. Miejsce: ul. Kwiatowa 20 Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Zalesia Dolnego.
Niedziela (30 sierpnia)
Niedzielne przedpołudnie dla dzieci i młodzieży.
11.00-13.00 Szklane impresje. Warsztaty dla dzieci - malowanie na szkle i warsztaty dla młodzieży- z witrażownictwa poprowadzi Danuta Czech. Miejsce: ul. Graniczna 20 Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Zalesia Dolnego.
11.00-14.00 Budujemy wspólny ogród. Najmłodszych mieszkańców Zalesia Dolnego zapraszamy do wspólnego tworzenia ogrodu na terenie Ogródka Jordanowskiego. Sadzenie roślin ogrodowych. Imprezę poprowadzi Katarzyna Obłąkowska-Kubiak.
13.30-14.00 Koncert muzyczny dziecięcego zespołu Gama. Miejsce: ul. Anny Jagiellonki 17/róg Kopernika Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Zalesia Dolnego.
12.00-13.30 Wycieczka rowerowa. Jak dzieci widzą Zalesie? Tym razem trasę pomagają nam ustalić najmłodsi mieszkańcy. Start o 12.00 sprzed szkoły podstawowej przy Al. Kasztanów 12. Organizatorzy: Towarzystwo Przyjaciół Zalesia Dolnego i drużyna harcerska ZHR.
15.00-17.00Ogród malarsko – muzyczny. Wystawa obrazów artysty malarza Pawła Górskiego i oraz koncert muzyczny Pawła Górskiego z zespołem Ostatnie Takie Trio. Uczestników zapraszamy do wspólnego malowania pejzażu Zalesia.
17.00 - zakończenie festiwalu Miejsce: ul. Kordeckiego 22 w Zalesinku Organizatorzy: Towarzystwo Przyjaciół Zalesia Dolnego i Ośrodek Kultury w Piasecznie.

Zapisy na wszystkie warsztaty prosimy zgłaszać na adres: zalesiedolne@op.pl Punkt informacyjny Festiwalu: 29-30 sierpnia, godz. 10.00-13.00, 15.00-16.00 na stacyjce Zalesie Dolne przy ul. Stołecznej. Dojazd z Warszawy: autobusem 727 z Dworca Południowego, przystanek przy kościele w Zalesiu. Wszystkie imprezy organizowane w ramach Otwartych Ogrodów są bezpłatne. Mile będą widziane kapelusze oraz stroje z poprzednich epok i stylów. Dodadzą wdzięku i uroku festiwalowi Otwartych Ogrodów. Zachęcamy, więc wszystkich uczestników do przeszukania strychów i garderoby. Państwa pomysły będą uwiecznione przez profesjonalnego fotografa. Info: zalesie-dolne.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje25 sierpnia 2009, 00:00,

Dobry Klimat zaprasza na koncert kapeli M£ODE WYJCE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Najlepsza piaseczyńska naleśnikarnia Dobry Klimat serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na koncert zespołu M£ODE WYJCE, który odbędzie się w najbliższy piątek 28 sierpnia 2009 roku o godzinie 20:00. Wstęp wolny. Dobry Klimat znajduje się przy ulicy Puławskiej 26 w Piasecznie (w bramie). Zapraszamy na piątkowy koncert szantowy w Dobrym Klimacie. Więcej informacji na temat naleśnikarni Dobry Klimat oraz poznać ich menu, możecie na stronie internetowej: www.dobryklimat.waw.pl, oraz w rozmowie na forum mieszkańców: Naleśnikarnia Dobry Klimat.


Młode Wyjce - Samotny żeglarz

Zespół M£ODE WYJCE powstał w maju 2008 roku. W jego skład wchodzą: Jacek Kiljańczyk (wokal, gitara) i Artur Głowacki (gitara, wokal). Wyjce grają muzykę żeglarską z rockowo-bluesowym zacięciem. Inspiracje czerpią od takich artystów jak: Metallica, Dżem, Jerzy Porębski, Jacek Kaczmarski, Mike Oldfield. Zespół ma już za sobą kilka występów w konkursach (SzantaClaus Poznań 2008, Muzyczne Perły 2008, Szanty Mikołajki 2009) i w tawernach (Przechyły - dzięki uprzejmości zespołu Velbot, TaakaRyba). Oprócz grania szantowych klasyków, Wyjce tworzą własne piosenki. Więcej informacji na temat zespołu Młode Wyjce znajdziecie na: myspace.com/mlodewyjce
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie