Informacje30 sierpnia 2014, 16:00,

Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


30 i 31 sierpnia 2014 roku po raz siódmy mamy niepowtarzalną możliwość udziału w kulturalno-edukacyjnym wydarzeniu, organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Zalesia Dolnego. W prywatnych ogrodach odbywają się kameralne spotkania ze sztuką, a wszystko to w przyjaznej atmosferze integrującej uczestników "Otwartych Ogrodów". W programie wydarzenia zawsze są spacery po Zalesiu Dolnym. - Czasem są to piesze wycieczki, a czasem rowerowe, cieszą się one dużym powodzeniem. Pokazujemy ciekawe miejsca, architekturę, mówimy o ich historii. Często ludzie nie mają pojęcia, co działo się w konkretnych budynkach, dlatego chętnie o tym mówimy. Są wystawy, koncerty, warsztaty. Podczas Festiwalu najciekawsze jest to, że zamknięte, prywatne posesje otwierają się na zwiedzających, na artystów i widzów. To integruje lokalną społeczność - powiedziała w wywiadzie z Agnieszką Deją wiceprzewodnicząca rady TPZD Mira Walczykowska. Patronat nad Festiwalem objął m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis.

Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym

PROGRAM VII EDYCJI FESTIWALU OTWARTE OGRODY ZALESIE DOLNE 2014
SOBOTA 30 SIERPNIA
11.00 – 13.30 Wycieczka rowerowa ze „Spacerownikiem” po Adamowie-Zalesiu i Górkach Szymona. Oprowadzanie: Mira Walczykowska – historyk sztuki i Andrzej Olędzki – artysta plastyk. Zbiórka przed stacyjką kolejki wąskotorowej o 10.50. OGRÓD BAJKOWYCH SKARBÓW – ul. Jałowcowa 17 14.00 – 17.00 W ogrodzie Anny Darskiej Wystawa grafiki komputerowej i malarstwa Carlosa Castañón. Promocja publikacji o Zalesiu Dolnym. Dla najmłodszych Ogród Bajkowych Skarbów. W programie:
- Bajkopodróże – opowiadanie bajek z różnych części świata
- Budowanie Wyspy Skarbów
- Czekoladowisko
- Pokaz Magicznego Okienka Opowieści
- Zabawy kreatywne z papierem
- Poszukiwanie Skarbów
Prowadzenie Michał Malinowski z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.
MODA I SPORT – al. Brzóz 9 15.30 – 18.30 W ogrodzie Joanny Kowalskiej-Nowak wystawa fotografii z archiwum rodzinnego: sportowa pasja Janusza Krajewskiego, mistrza Polski w łucznictwie w latach 1925 –1938. Łucznictwo – sport dla każdego. Zapraszamy na pokaz i prelekcję trenera KS "Drukarz" Pawła Solnickiego.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym

NIEDZIELA 31 SIERPNIA
OGRÓD CERAMIKI ARTYSTYCZNEJ – ul. Sosnowa 16 12.00 – 15.00 Wystawa designu Joanny Bylickiej. Artystka specjalizuje się ceramice użytkowej, projektuje unikatowe meble i dodatki wnętrzarskie wykorzystując ceramikę jako walor dekoracyjny. Projektuje meble z tkaniny a także modę. Artystka poprowadzi bezpłatne warsztaty ceramiczne. KOLONIA ARTYSTYCZNA – willa „Jastrzębiec” ul. Dębowa 3 (od al. Kasztanów) 16.00 Część oficjalna festiwalu. Koncert duetu akordeonistów. Najwybitniejsi akordeoniści młodego pokolenia w Polsce Michał Gajda i Konrad Mikołajczyk zagrają koncert składający się utworów muzyki poważnej, improwizacjach muzyki współczesnej i ludowej. Wystawa plenerowa fotografii Bogdana Sarwińskiego „Fangormagoria”. Promocja publikacji o Zalesiu Dolnym.

Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje30 sierpnia 2014, 19:30,

MESAJAH zagra koncert na zakończenie wakacji w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

30 sierpnia 2014 roku zapraszamy na koncert z okazji pożegnania wakacji. Na rynku miejskim zagra MESAJAH, a właściwie Manuel Rengifo Diaz - wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30. MESAJAH zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery w 2008 roku, wydając swój pierwszy album „Ludzie Prości”. Płyta zaskakiwała autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Album odniósł sukces, był sporym wydarzeniem na polskiej scenie reggae i cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. Promował go utwór „Każdego dnia”, który do dziś pozostaje wielkim przebojem znanym nie tylko fanom gatunku reggae.

MESAJAH w Piasecznie

W lutym 2012 roku MESAJAH wydał drugi solowy album pod tytułem „Jestem Stąd”. Zarówno tytuł krążka, jak i cała jego tematyka nawiązują do problemu dyskryminacji ludzi o odmiennym kolorze skóry. Autor nawołuje do tolerancji i równości, niezależnie od pochodzenia, wyznania czy poglądów. Krążek promują teledyski do utworów „Do rana”, „Ogień”, nagranego wspólnie z Kamilem Bednarkiem „Szukając Szczęścia”, a także rap one shot do utworu „Wiadomość”. Mieszanka stylów i umiejętności sprawia, że twórczość prezentowana przez MESAJAH nazywana jest przez krytyków nietuzinkową. Posiada on bowiem wyjątkową zdolność do wychodzenia poza ramy gatunków, czerpania z kwintesencji przeróżnych form, a także do nadawania swoim utworom potężnej mocy. Dzięki temu jest on autorem zupełnie nowej jakości na polskiej scenie muzycznej. Energia towarzysząca jego występom jest tak niesamowita, że publiczność na koncertach bawi się aż do ostatniego dźwięku. Te zdolności i wielka przebojowość zapewniły mu możliwość występów na najważniejszych imprezach muzycznych.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie