Informacje4 września 2013, 00:00,

OTWARTE OGRODY KONSTANCIN-JEZIORNA


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zwiedzanie zabytkowych willi i prywatnych ogrodów, spotkania z artystami, wystawy, wycieczki, spektakle, koncerty i warsztaty edukacyjne to tylko niektóre atrakcje tegorocznego Festiwalu Otwarte Ogrody. Zapraszamy do Konstancina-Jeziorny w dniach 7-8 września 2013 roku. Festiwal odbywa się pod patronatem Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku przebiegają pod hasłem „Nie od razu Polskę zbudowano". Od początku swego istnienia cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Konstancina-Jeziorny i nie tylko. W tym roku dla zwiedzających otwartych będzie 26 ogrodów. Oprócz przepięknych widoków znajdziemy w nich szereg atrakcji, m.in. koncerty, wystawy i wykłady.

OTWARTE OGRODY W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Jedną z ciekawszych propozycji, na którą zapraszają organizatorzy „Otwartych Ogrodów” - Gmina Konstancin-Jeziorna, Klub Inicjatyw Obywatelskich, Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina oraz Konstanciński Dom Kultury - jest wycieczka po Konstancinie-Jeziornie (7 września). Przewodnik oprowadzi nas szlakiem pięknych willi, przybliży historię ich mieszkańców. Trzygodzinną wyprawę możemy zakończyć np. w ogrodzie historyczno-turystycznym przy ul. Strumykowej 5. Znajdziemy w nim zdjęcia z prywatnych albumów, filmy dokumentalne, a starsi mieszkańcy podzielą się swoimi wspomnieniami. W Oborach, miejscu historycznie ważnym dla Konstancina-Jeziorny, 8 września zabrzmią słowa współczesnych poetów skupionych w oddziale warszawskim Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Swoje drzwi i ogrody dla zwiedzających otwierają też m.in. Willa „Świt”, czyli Dom Stefana żeromskiego oraz pięknie odrestaurowana „Villa la Fleur”, w której będziemy mogli podziwiać prywatną kolekcję malarstwa artystów szkoły paryskiej, rzemiosło artystyczne i meble w stylu art déco.

Otwarte Ogrody są także doskonałą okazją do prezentacji artystycznych i kulturalnych osiągnięć wybitnych i kreatywnych mieszkańców Konstancina-Jeziorny, a tych - o czym świadczy bogaty program festiwalu - nie brakuje. Miłośnicy animowanych filmów krótkometrażowych mogą liczyć na spotkanie z ich twórcą - filmowcem Witoldem Gierszem (8 września). Do swoich galerii i na warsztaty malarskie zapraszają liczni artyści, a pisarze na spotkania autorskie. Z kolei amatorzy fotografii pod okiem profesjonalisty będą mogli doskonalić swój warsztat (7 września). Jeśli ktoś natomiast zatęskni za egzotycznym światem, jego namiastkę znajdzie w jednym z ogrodów w Skolimowie. Do pięknego Nepalu i w Himalaje przeniosą nas fotografie, muzyka i niezwykle aromatyczna herbata nepalska (8 września). Natomiast na dzieci czekają m.in. minizoo w Bielawie (8 września) oraz warsztaty w pasiece w Cieciszewie (7 września). A to wszystko w przepięknej scenerii konstancińskich ogrodów.

Dwudniową imprezę zakończy wyjątkowy „Koncert na pożegnanie lata”. Na scenie konstancińskiego amfiteatru wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej. Wstęp na wszystkie spotkania, wystawy i koncerty będzie bezpłatny. Serdecznie zapraszamy! Organizatorzy dziękują mieszkańcom za udostępnienie ogrodów oraz za współtworzenie tegorocznego programu festiwalu. Podziękowania także dla tych, którzy wsparli przedsięwzięcie finansowo i rzeczowo. Do pobrania szczegółowy program tegorocznych "Otwartych Ogrodów" w Konstancinie-Jeziornie:
- program Otwartych Ogrodów w Konstancinie plakat
- program Otwartych Ogrodów w Konstancinie wersja do wydruku
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Napisz komentarz

Informacje4 września 2013, 00:00,

GMINNE ŚWIęTO PLONÓW W BRZEŚćACH


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają na Gminne Święto Plonów / Dożynki Gminne, które odbędą się w najbliższą niedzielę 8 września 2013 roku. Uroczystości rozpocznie Msza Święta o godz. 12.00 odprawiona na placu przy Klubie Rolnika przy ul. Wilanowskiej 57 w Brześćach. O godz. 13.00 nastąpi oficjalne powitanie i otwarcie Gminnego Święta Plonów w Brześćach.

GMINNE ŚWIęTO PLONÓW W BRZEŚćACH

W programie przewidziano liczne atrakcje m.in.: konkursy - Młode Talenty, Najlepszy Produkt Lokalny, Wiedzy o Rolnictwie oraz konkurencje sprawnościowe, film " Nadwiślańskie Urzecze - TOnZ Oddział w Czersku, występy - dzieci i młodzieży z ZS w Brześcach, zespołu Tadeusza Sasa, gry i zabawy dla dzieci - malowanie twarzy, klaun, zorbing, zabawki dmuchane i magiczna kraina baniek mydlanych. W godzinach popołudniowych zabrzmią cygańskie nuty Zespołu "Tabor", o 19.00 wystąpi Gwiazda Muzyki Disco Polo - Zespół LONG & JUNIOR a następnie zabawa taneczna aż do północy. Serdecznie zapraszamy życząc udanej zabawy.


Dożynki Gminne 2013 program:

[10.00-12.00 Konkurs produkt lokalny (eliminacje)]
12.00-13.00 Msza św. na placu
13.00-13.30 Oficjalne powitanie i otwarcie Gminnego Święta Plonów
13.30-14.00 Finał Konkursu produkt lokalny
14.00-15.00 Występy dzieci i młodzieży ze SP w Brześcach
15.00-15.30 Występ zespołu Tadeusza Sasa
15.30-16.30 Konkursy
16.30-17.30 Finał konkursu M£ODE TALENTY
17.30-18.30 Zespół BENE
18.30-19.00 Prezentacja £użyc - TONZ
19.00-20.30 GWIAZDA MUZYKI DISCO POLO ZESPÓ£ LONG & JUNIOR
20.30-24.00 Zabawa taneczna.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie