Informacje6 listopada 2012, 00:00,

Otwarte Forum Wiedzy - Kto decyduje o mojej śmierci? - Katarzyna Anna Metlerska-Chabiera

Przystanek Kultura Piaseczno zaprasza na wykład Katarzyny Anny Metlerska-Chabiera w ramach Otwartego Forum Wiedzy pt.: Kto decyduje o mojej śmierci? Spotkanie odbędzie się 10 listopada 2012 roku o godz. 16.00, w Przystanku Kultura przy Placu Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Projekt programu i komentarze - Hanna Szczepanowska. Zapraszamy na spotkanie do Przystanku Kultura.

OTWARTE FORUM WIEDZY - KTO DECYDUJE O MOJEJ ŚMIERCI? - KATARZYNA ANNA METLERSKA-CHABIERA

Ani lekarze, ani wróżbici nie są w stanie powiedzieć nam, kiedy nastąpi kres naszego życia. Jednak zdarza się, ze sami postanawiamy o tym zdecydować i… popełniamy samobójstwo. W niektórych kulturach to czyn bohaterski, ale u nas – nawet powód do odmowy miejsca na cmentarzu. Dlaczego? Przecież nasze życie jest naszą własnością! Inna sytuacja: ktoś nieuleczalnie chory prosi o skrócenie cierpienia i podanie trucizny. Jeśli spełnimy takie życzenie – będzie to akt miłosierdzia czy zabójstwo? Czy takie sytuacje dadzą się ująć w ramy prawa? Każdy z nas, z pewnością, zmaga się z podobnymi dylematami.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje6 listopada 2012, 00:00,

Housepital druga impreza house w Piasecznie

Housepital to projekt, który promuję i daję okazję do imprezowania w kulturalnej atmosferze. W budynku Centrum Kultury Piaseczno, położonym przy ulicy Kościuszki 49, będzie miała miejsce impreza klubowa, na której będzie królować muzyka House. 10 listopada 2012 roku od godziny 20.00 będzie dla Was grać trzech Dj'i: Martin Rosa, Art Nou, Slim, którzy mają dużo do zaoferowania i będą chcieli pokazać z całych sił na co ich stać. Dj’e napełnią Was swoją pozytywną energią i pokażą, na co ich stać. Opłata za wejście 10 złotych. Zapraszamy!

HOUSEPITAL IMPREZA HOUSE W PIASECZNIE

Martin Rosa - Dj urodzony 13 czerwca 1991 roku, od zawsze zamieszkały i związany z Piasecznem. Organizator i prowadzący wiele różnego rodzaju imprez. W roku akademickim student ostatniego roku Akademii Filmu i Telewizji na kierunku ,,realizacja dźwięku", z którym wiąże przyszłe życie. Swoją muzykę kieruje głównie do ludzi młodych, jego specjalizacją są dźwięki Progressive House, Electro House i Dirty Dutch. Kiedyś zafascynowany muzyką Hip Hop'owa, jednak po ustabilizowaniu gustów, od 2006 roku w jego sercu można głównie znaleźć muzykę klubową. W najbliższej przyszłości planuje stworzyć własną imprezę i prywatne studio nagrań.

Art Nou - Od młodzieńczych lat interesuje się muzyką, męcząc sąsiadów głośną muzyką i rozkręcając każdy sprzęt audio. Jako nastolatek zainteresował się muzyką klubową jako bywalec wielu imprez. Czas zrobić coś dla siebie - i tu rozpoczyna się zabawa w DJkę. Początki to housowe imprezy w warszawskich klubach, późnej wspólny kolektyw Play IT Sounds i cykl wielu imprez Electribe Me gdzie królował Tech House i Electro. Rozwija się muzycznie zgłębiając świat Techno oraz Tech House, chce dać innym radość zabawy.

Dj Slim - Urodził się 12.06.1981. Muzyką interesuje się od najmłodszych lat. W 2007 roku stawiał pierwsze kroki za konsolą, grając w klubach w Piasecznie i w Warce. Ulubiony rodzaj muzyki jaką gra to: House, Tech House, Progressive House. Muzyka daje mu wiele radości i tą radość chce przekazać innym grając swoje sety.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno