Informacje8 maja 2017, 09:00,

Otwarcie ul. Sierakowskiego i zamknięcie ul. Kościuszki w Piasecznie

W poniedziałek 8 maja 2017 roku wykonawca przebudowy Skweru im. S. Kisielewskiego przywróci ruch w ul. Sierakowskiego.

OTWARCIE UL. SIERAKOWSKIEGO I ZAMKNIĘCIE UL. KOŚCIUSZKI W PIASECZNIE

Roboty przeniesione zostaną na ul. Kościuszki, która zostanie zamknięta we wtorek 9 maja (na wysokości Skweru) na okres ok. 6 tygodni.

Objazd będzie poprowadzony ulicami Jana Pawła II, Wojska Polskiego i Nadarzyńską. Komunikacja zbiorowa poprowadzona będzie ulicami Jana Pawła II, Wojska Polskiego do ul. Sienkiewicza.

Informacje2 maja 2017, 08:00,

Garmin Iron Triathlon - inauguracja cyklu już 21 maja 2017 w Piasecznie

W środę 26 kwietnia 2017 roku w autoryzowanym salonie dealera Peugeot Lion Motors w Piasecznie odbyła się konferencja prasowa dotycząca cyklu Garmin Iron Triathlon. W konferencji udział wzięli: Katarzyna Kondraciuk z GOSiR Piaseczno, Jakub Szałamacha przedstawiciel firmy Garmin, Dorota Kozłowska przedstawiciel Peugeot Polska oraz Marcin Florek, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

GARMIN IRON TRIATHLON - INAUGURACJA CYKLU JUŻ 21 MAJA 2017 W PIASECZNIE

Garmin Iron Triathlon to najstarszy cykl w Polsce, którego początki sięgają 2012 roku. Inauguracja tegorocznego cyklu będzie miała miejsce 21 maja właśnie w Piasecznie. Następnie zawodnicy będą ścigać się w Ślesinie (4 czerwca), Elblągu (18 czerwca), Stężycy (2 lipca). Wielki finał cyklu odbędzie się 16 lipca w Płocku, który jako miasto gospodarz zadebiutuje w Garmin Iron Triathlon.

„Jako Gmina Piaseczno jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy współpracować przy organizacji zawodów i udostępniać teren, na którym odbywa się impreza. Jest to bardzo duża promocja dla nas. Jeżeli chodzi o rozwój imprezy, to tereny, którymi dysponujemy, czyli Górki Szymona są dość obszerne i jesteśmy w stanie zorganizować nawet imprezę dwudniową” – powiedziała podczas konferencji Katarzyna Kondraciuk.

Zawodnicy będą rywalizować na jednym z dwóch dystansów: na 1/4 IM, czyli 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze, 10,55 km biegania oraz na połowie krótszym 1/8 IM (0,475-22,5-5,275). Na obu dystansach można wystartować w trzyosobowych sztafetach. Imprezą towarzyszącą są biegi dla dzieci Garmin Kids.

GARMIN IRON TRIATHLON - INAUGURACJA CYKLU JUŻ 21 MAJA 2017 W PIASECZNIE

Garmin Iron Triathlon to zawody bardzo przyjazne zawodnikom. Zaczynamy od dystansu 1/8 IM i przyświeca nam myśl, aby każda aktywna osoba mogła wystartować w na tym dystansie już po półrocznych przygotowaniach. Mamy także alternatywę, czyli sztafety na obu dystansach, czyli 1/8 IM oraz 1/4 IM. Podkreślamy też rodzinność cyklu. Oprócz zawodów triathlonowych, od pięciu lat organizujemy zawody Garmin Kids, w których każde dziecko, które umie chodzić, może wystartować na dystansie od 200 m” – powiedział Marcin Florek, organizator zawodów.

„Chcemy wyjść z triathlonem do ludzi, dlatego od kilku lat wspieramy cykl Garmin Iron Triathlon. Chcemy by ta impreza była rodzinna, weekendowa, z krótkim dystansem, tak aby zawodnicy mogli od początku swój kariery amatorskiej zapoznać się z naszymi urządzeniami w konsekwencji takiej imprezy, czyli zacząć trenować z głową, z urządzeniem, które poprowadzi przez ich życie sportowe” – powiedział Jakub Szałamacha, przedstawiciel firmy Garmin, sponsora tytularnego cyklu.

Podczas finału Garmin Iron Triathlon, który odbędzie się 16 lipca w Płocku, finisherzy cyklu będą mieli okazję wygrać nagrodę główną czyli nowego SUVa Peugeot 3008, ufundowanego przez firmę Peugeot, która jest sponsorem strategicznym cyklu.

„Jesteśmy bardzo dumni, że możemy być po raz drugi partnerem prestiżowego cyklu Garmin Iron Triathlon. Peugeot jest związany ze sportem od zawsze. Sport jest wpisany w geny naszej marki i staramy się wspierać ważne wydarzenia sportowe. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon i jesteśmy ciekawi, który z zawodników stanie się szczęśliwym posiadaczem tegorocznej nagrody, którą ufundowaliśmy, czyli nowego SUVa Peugeot 3008, samochodu, który zdobył prestiżowy tytuł samochodu 2017” – powiedziała Dorota Kozłowska z Peugeot Polska.

Na zawody w Piasecznie przyjmowane są zgłoszenia jedynie na listę rezerwową. To samo dotyczy zawodów w Ślesinie na dystansie 1/4 IM. Na pozostałe imprezy z cyklu oraz na zawody w Ślesinie na 1/8 IM nadal można się zapisywać. Aby to uczynić, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie zawodów: www.irontriathlon.pl

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie