Informacje7 marca 2014, 00:00,

Otwarcie Pracowni Filmoteki Szkolnej Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


10 marca 2014 roku o godz. 11.00 w Liceum Ogólnokształcącym im. Pierwszej Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie (ul. Chyliczkowska 17), odbędzie się uroczyste otwarcie pierwszej Pracowni Filmoteki Szkolnej. Otwarcie Pracowni poprzedzi konferencja prasowa z udziałem m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego, Minister Edukacji Narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej, dyrektor PISF Agnieszki Odorowicz oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty Karola Semika. Po konferencji prasowej planowany jest wykład profesora Sławomira Bobowskiego (Uniwersytet Wrocławski) dla nauczycieli z piaseczyńskich szkół i liceów. Z kolei uczniowie wezmą udział w spotkaniu i dyskusji z aktorem Robertem Więckiewiczem (m.in. „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Pod Mocnym Aniołem”, „W ciemności”).
OTWARCIE PRACOWNI FILMOTEKI SZKOLNEJ W PIASECZNIE

PRACOWNIE FILMOTEKI SZKOLNEJ to kolejna inicjatywa, za pośrednictwem której Polski Instytut Sztuki Filmowej upowszechnia edukację filmową w szkołach, wspomaga nauczycieli w procesie dydaktycznym i realizowaniu działań filmowych angażujących młodzież i lokalne społeczności. W ramach adaptacji na Pracownię Filmoteki Szkolnej, każda sala klasowa zostanie dostosowana do projekcji filmów, wyremontowana i wyposażona w profesjonalny sprzęt: projektor i ekran, system nagłaśniający oraz podłączenie do Internetu, umożliwiające odtwarzanie filmów on-line. Do końca czerwca PISF otworzy Pracownie Filmoteki Szkolnej w każdym województwie. Informacja: Pracownia Filmoteki Szkolnej (pdf)

Szczegółowych informacji na temat programu Filmoteka Szkolna udziela Agata Sotomska: agata.sotomska@pisf.pl, tel. (22) 42 10 559 lub 695 363 351.
autor/źródło: Paulina Bez - Polski Instytut Sztuki Filmowej
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje7 marca 2014, 00:00,

Beethoven i Mozart zabrzmią w Słomczynie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Beethoven, Mozart i Schubert zabrzmią w najbliższą niedzielę 9 marca 2014 roku w Słomczynie. W domu ludowym o godz. 18.00 wystąpi kwartet obojowy. Koncert jest bezpłatny. Będzie to niepowtarzalna okazja, żeby na żywo usłyszeć obój, skrzypce, altówkę i wiolonczelę. Kwartet zaprezentuje utwory m.in.: Schuberta, Beethovena, Mozarta i Piazzola. Początek koncertu "Na obój i smyczki" o godz. 18. Na wieczór z muzyką klasyczną zaprasza Ksawery Gut, sołtys Słomczyna. Zapraszamy na koncert Na obój i smyczki.

BEETHOVEN I MOZART ZABRZMIĄ W SŁOMCZYNIE
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin Jeziorna

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie