Informacje29 października 2015, 10:00,

Otwarcie placu zabaw przy al. Róż

W czwartek 29 października 2015 r., dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie dokonały symbolicznego przecięcia wstęgi na nowym placu zabaw przy al. Róż w Piasecznie. W wydarzeniu wzięli udział włodarze gminy Burmistrz Zdzisław Lis i Wiceburmistrz Hanna Kułakowska Michalak oraz pełnomocnik burmistrza do spraw rozwoju gminy Daniel Putkiewicz.

Otwarcie placu zabaw przy al. Róż w Piasecznie

Nowy plac zabaw podzielony został na dwie części. Jedna wykonana jest na nawierzchni bezpiecznej (posypce piaskowej), znajduje się tam 12 nowych urządzeń zabawowych. W drugiej części placu zabaw, utwardzonej nawierzchnią elastyczną amortyzującą ewentualne upadki, stanęły specjalne konstrukcje do wspinania, bujaki, różne typy huśtawki oraz dwa wielofunkcyjne zestawy zabawowe. Łącznie w obu częściach ustawionych zostało ponad dwadzieścia różnego rodzaju urządzeń. Po obu stronach placu zabaw znajdują się dwie górki, po których latem można wędrować, a zimą zjeżdżać na sankach. Cały teren jest ogrodzony i wyposażony w cztery furtki umożliwiające wejście z różnych kierunków.

Otwarcie placu zabaw przy al. Róż w Piasecznie

- Budowa placu zabaw z prawdziwego zdarzenia to pierwszy etap rewaloryzacji terenu rekreacyjnego w tej części miasta, który dzięki przebiciu ul. Bocianiej może służyć z powodzeniem mieszkańcom osiedla Słowicza, cierpiącym na brak tego typu przestrzeni – mówi Daniel Putkiewicz. - Specjalne podziękowania należą się prezesowi spółdzielni Jedność Stanisławowi Zawadzkiemu, który od początku zaangażował się w projekt zagospodarowania tego terenu. Myślę, że rozwialiśmy wątpliwości tych mieszkańców, którzy podejrzewali, że teren może mieć inne przeznaczenie niż zieleń i wypoczynek. Słowa uznania dla dwóch zespołów z urzędu: Iwony Zielińskiej- Woszczyk (geodezja) oraz Grzegorza Chrabałowskiego ( utrzymanie terenów publicznych ) za przeprowadzenie sprawy nabycia gruntu przez gminę i realizację pierwszego etapu tego projektu. Jeżeli projekt budżetu zostanie przyjęty to w przyszłym roku rozpoczniemy kolejny etap rewitalizacji parku zachodniego – dodaje pełnomocnik burmistrza.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=62&t=11373
Informacje14 listopada 2015, 20:00,