Informacje29 października 2015, 10:00,

Otwarcie placu zabaw przy al. Róż


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W czwartek 29 października 2015 r., dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie dokonały symbolicznego przecięcia wstęgi na nowym placu zabaw przy al. Róż w Piasecznie. W wydarzeniu wzięli udział włodarze gminy Burmistrz Zdzisław Lis i Wiceburmistrz Hanna Kułakowska Michalak oraz pełnomocnik burmistrza do spraw rozwoju gminy Daniel Putkiewicz.

Otwarcie placu zabaw przy al. Róż w Piasecznie

Nowy plac zabaw podzielony został na dwie części. Jedna wykonana jest na nawierzchni bezpiecznej (posypce piaskowej), znajduje się tam 12 nowych urządzeń zabawowych. W drugiej części placu zabaw, utwardzonej nawierzchnią elastyczną amortyzującą ewentualne upadki, stanęły specjalne konstrukcje do wspinania, bujaki, różne typy huśtawki oraz dwa wielofunkcyjne zestawy zabawowe. Łącznie w obu częściach ustawionych zostało ponad dwadzieścia różnego rodzaju urządzeń. Po obu stronach placu zabaw znajdują się dwie górki, po których latem można wędrować, a zimą zjeżdżać na sankach. Cały teren jest ogrodzony i wyposażony w cztery furtki umożliwiające wejście z różnych kierunków.

Otwarcie placu zabaw przy al. Róż w Piasecznie

- Budowa placu zabaw z prawdziwego zdarzenia to pierwszy etap rewaloryzacji terenu rekreacyjnego w tej części miasta, który dzięki przebiciu ul. Bocianiej może służyć z powodzeniem mieszkańcom osiedla Słowicza, cierpiącym na brak tego typu przestrzeni – mówi Daniel Putkiewicz. - Specjalne podziękowania należą się prezesowi spółdzielni Jedność Stanisławowi Zawadzkiemu, który od początku zaangażował się w projekt zagospodarowania tego terenu. Myślę, że rozwialiśmy wątpliwości tych mieszkańców, którzy podejrzewali, że teren może mieć inne przeznaczenie niż zieleń i wypoczynek. Słowa uznania dla dwóch zespołów z urzędu: Iwony Zielińskiej- Woszczyk (geodezja) oraz Grzegorza Chrabałowskiego ( utrzymanie terenów publicznych ) za przeprowadzenie sprawy nabycia gruntu przez gminę i realizację pierwszego etapu tego projektu. Jeżeli projekt budżetu zostanie przyjęty to w przyszłym roku rozpoczniemy kolejny etap rewitalizacji parku zachodniego – dodaje pełnomocnik burmistrza.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Otwarcie placu zabaw przy al. Róż w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=62&t=11373
Informacje1 listopada 2015, 08:00,

Rusza policyjna akcja Znicz 2015


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W najbliższych dniach rozpocznie się policyjna Akcja "Znicz". Na drogach krajowych, dojazdowych, w okolicach cmentarzy i kościołów będzie więcej policjantów. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli m.in. prędkości i trzeźwości.

Rusza policyjna akcja Znicz 2015

W ramach policyjnej akcji "Znicz 2015" policjanci będą sprawdzać stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci, a także trzeźwość kierowców. Mundurowi przypominają także kierowcom, by zwracali uwagę na znaki drogowe, możliwa jest bowiem czasowa zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i ostrożność podczas jazdy oraz kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania. Swój apel policjanci kierują też do pieszych, odwiedzających groby bliskich, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza.

AKCJA ZNICZ

Dzień Wszystkich Świętych jest czasem zadumy i refleksji. Niestety jest to także czas zwiększonej aktywności przestępców. W trosce o bezpieczeństwo policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu na cmentarzach i w ich okolicy.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=9443

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie