Informacje17 października 2015, 12:00,

Otwarcie parku w Józefosławiu

Miłośników relaksu na świeżym powietrzu zapraszamy 17 października 2015 roku w godzinach 12.00-15.00 na uroczyste otwarcie długo wyczekiwanego przez mieszkańców Józefosławia parku. Na uroczystość otwarcia przybędą przedstawiciele Urzędu Gminy oraz radni z Józefosławia pp. Katarzyna Krzyszkowska - Sut, Robert Widz oraz Julianowa Pani Hanna Krzyżewska - inicjatorka powstania parku na tym terenie. Planowane jest krótkie przemówienie, a następnie wspólne z mieszkańcami zwiedzanie i prezentacja obiektów parkowych. Przez cały czas będą animacje i zajęcia dla dzieci, a także wspólna zabawa czyli zawieszenie na drzewach budek lęgowych dla różnych gatunków ptaków żyjących w parku. Budki będzie można zakupić na miejscu.

Otwarcie parku w Józefosławiu

W programie uroczystości:
- przywitanie gości
- przemówienia okolicznościowe
- symboliczne przecięcie wstęgi

Atrakcje dodatkowe:
- jesienne gry i zabawy dla najmłodszych
- wieszanie budek lęgowych dla ptaków mieszkających w parku (budkę będzie można zakupić i oznaczyć np. swoim imieniem - zapewniona będzie ekipa do zawieszenia budek na drzewach)
- wspólny spacer po parku wraz z oglądaniem i testowaniem obiektów zlokalizowanych w parku (urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu, boiska do gier zespołowych - siatkówki, koszykówki, piłki nożnej
- dla wszystkich słodkie niespodzianki.

Park zajmuje powierzchnię około 2 h i jest zlokalizowany na ul. Ogrodowej w sąsiedztwie terenu Politechniki Warszawskiej. Wejście do parku jest obecnie jedynie od strony Ogrodowej, ale w przyszłości planowane jest także dojście od strony ul. Wilanowskiej, o co bardzo postulują mieszkańcy tej strony Józefosławia i Julianowa. Prace wykonawcze w parku trwały od wiosny tego roku, uporządkowano drzewostan, wykonano sieć alejek parkowych, nowe nasadzenia oraz ustawiono elementy małej architektury oraz siłownię. W parku zbudowano także 2 boiska do siatkówki plażowej oraz koszykówki. W tym tygodniu zaczęły sie także prace związane z placem zabaw Nivea, który mieszkańcy wygrali w konkursie w maju tego roku. Jest nadzieja, że zostaną dokończone do oficjalnego otwarcia w sobotę i juz za kilka dni najmłodsi będą mogli się z niego cieszyć.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=5&t=8710&start=15
Informacje17 października 2015, 10:00,

Lesznowolskie Święto Dyni 2015

17 października 2015 odbędzie się Święto Dyni w Lesznowoli. Wśród atrakcji przewidziane są między innymi: konkursy z nagrodami: dla rolników na największą dynię, dla dzieci na najładniej pomalowaną dynię, pokazy. Dyniowe miasteczko czekać będzie na Was obok stadionu w Lesznowoli, ul. Szkolna 6, w godzinach: 10:00-14:00.

Lesznowolskie Święto Dyni 2015

Wśród atrakcji przewidziane są między innymi:
1. konkursy z nagrodami:
- dla rolników na największą dynię
- dla dzieci na najładniej pomalowaną dynię,
2. pokazy kulinarne i degustacja - dynia smaczna i zdrowa:
- finaliści programu MasterChef
3. impreza towarzysząca Bieg po dynię
- bieg główny na dystansie 5 km
- biegi dla dzieci w kategoriach wiekowych
4. wesołe miasteczko i inne atrakcje.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=15&t=9410