Informacje15 września 2015, 16:00,

Otwarcie oczyszczalni ścieków w Konstancinie-Jeziornie

Serdecznie zapraszamy na oficjalne otwarcie oczyszczalni ścieków w Konstancinie-Jeziornie, które odbędzie się 15 września 2015 r. o godz. 16:00. Na uroczystości obecni będą Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna Kazimierz Jańczuk, Prezes Grupy Saur Jérôme Le Conte, a także Ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna Andrzej Cieślawski.

Otwarcie oczyszczalni ścieków w Konstancinie-Jeziornie

Podczas spotkania będzie możliwość przeprowadzenia rozmowy na temat zakończonej inwestycji, wykorzystanych technologii, działalności Grupy Saur w Polsce i na świecie, a także na temat przebiegu współpracy pomiędzy firmą i samorządem w ramach partnerstwa publiczno-prawnego.

Aleksandra Majchrzak NBS Communications Sp. z o.o.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=10&t=9447
Informacje13 września 2015, 11:30,

Dożynki Gminne w Bielawie - święto plonów w gminie Konstancin

Takiego święta plonów w gminie Konstancin-Jeziorna jeszcze nie było. Gotowanie na gigantycznej patelni, koncerty gwiazd, pokaz pirotechniczny, park zabaw dla dzieci i liczne konkursy z nagrodami - to wszystko i znacznie więcej czeka na wszystkich, którzy 13 września zawitają do Bielawy. Będzie się działo. Zapraszamy!

Dożynki Gminne Konstancina Bielawa

Atrakcji będzie co niemiara. O to, by każdy świetnie się bawił zadbają organizatorzy imprezy - Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz sołectwo Bielawa. Dożynki tradycyjnie w samo południe zainauguruje msza święta dziękczynna. Wspólne biesiadowanie rozpoczynamy o godz. 13.

Występy artystyczne. Na scenie, która stanie na boisku sportowym przy ul. Wspólnej zobaczymy m.in.: Przepióreczkę, Sonatę, tancerzy z Egurrola Dance Studio, grupę Samba z Zespołu Szkół nr 3 w Konstancinie-Jeziornie. Sportowych emocji dostarczy nam pokaz karate w wykonaniu IPPON Konstancin. Nie zabraknie oczywiście przedstawicieli polskiego folkloru. Wystąpią zespoły: Łurzycanki, Powsinianie oraz Jarzębina Czerwona. Dożynkowych gości rozbawi kabaret „30+”.

Koncerty gwiazd. Do tańca zagra i zaśpiewa grupa Lovers. Muzycznymi gwiazdami imprezy będą zespoły: Loka - twórcy hitu „Prawdziwe powietrze” oraz Jorrgus - znany z przeboju „Niebezpieczna”. Imprezę zakończy pokaz pirotechniczny i dyskoteka pod gwiazdami, którą poprowadzi DJ.

Moc atrakcji. Będzie się działo także poza sceną. Mieszkańcy za darmo spróbują pysznego gulaszu, który zawodowi kucharze przygotują na gigantycznej patelni. Ale to jeszcze nie wszystko. Bezpłatne: badania profilaktyczne; zajęcia ruchowe: nordic walking, karate, zumba; wystawa maszyn rolniczych; warsztaty artystyczne i park zabaw dla dzieci - to kolejne z przewidzianych atrakcji.

Konkursy i nagrody. Nie zabraknie też konkursów z nagrodami - panowie zmierzą się w konkurencjach: przeciąganie liny, toczenie opony, rzut jajem i wbijanie gwoździ w pal. Na płeć piękną czeka m.in. ubijanie piany. Nie zabraknie też stoisk handlowych i specjałów serwowanych na stoiskach gastronomicznych. Całość poprowadzi znana i lubiana pogodynka - Aleksandra Kostka. Serdecznie zapraszamy!

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

PROGRAM DOŻYNEK W BIELAWIE:
11.30 Korowód dożynkowy i prezentacja tradycyjnych wieńców
12.00 Msza św. polowa
13.00 Otwarcie dożynek i powitanie gości
od 13.30 Występy artystyczne: Przepióreczka, Sonata, Egurrola Dance Studio, zespół Samba (ZS nr 3), pokaz karate (klub IPPON Konstancin), Łurzycanki, Powsinianie, Jarzębina Czerwona, Kabaret 30+ oraz wręczenie wyróżnień "Rolnik Roku" i nagród za najładniejszy wieniec dożynkowy
od 18.00 Koncerty zespołów: Lovers, Loka (godz. 19.00) i Jorrgus (godz. 20.30)
21.40 Pokaz sztucznych ogni i zabawa pod gwiazdami z DJ.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=9178