Informacje12 listopada 2017, 11:00,

OTWARCIE LODOWISKA W PIASECZNIE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W najbliższy weekend, na stadionie miejskim w Piasecznie zostanie uruchomione kryte lodowisko. Otwarcie sezonu łyżwiarskiego 2017/2018 nastąpi 12 listopada 2017 roku o godz. 12:00. Piaseczyńskie lodowisko tak jak w poprzednim sezonie rusza jako jedno z pierwszych na Mazowszu.Na przybyłych gości będą czekały ciekawe atrakcje,takie jak,możliwość zrobienia sobie darmowego, pamiątkowego zdjęcie w fotobutce czy ciepły gulasz. Prócz pokazów z łyżwiarstwa figurowego odbędą się konkursy na lodzie, w których do wygrania będą nagrody rzeczowe ufundowane przez gminę Piaseczno, Starostwo Powiatowe oraz GOSiR Piaseczno.

OTWARCIE LODOWISKA W PIASECZNIE

Lodowisko w Piasecznie, będzie czynne codziennie w godzinach 9.00 - 21.00 w systemie półtoragodzinnych ślizgawek rozdzielonych półgodzinną przerwą techniczną przeznaczoną na czyszczenie lodu. Obok lodowiska będzie działała wypożyczalnia łyżew z pełną gamą rozmiarów. Wypożyczenie jednej pary na 1,5 godziny - na jedną ślizgawkę - będzie kosztować 6 zł. Cena biletu za korzystanie z samego lodowiska to: normalny 6 zł /1,5 godz., ulgowy 3 zł/ 1,5 godz.

Dla zorganizowanych grup szkolnych z terenu gminy Piaseczno, w godz.8.30 - 14.30 wstęp na lodowisko wraz z wypożyczeniem łyżew będzie darmowy.

W tym roku na „gosirowej” tafli, prócz zajęć z łyżwiarstwa figurowego prowadzonych przez szkółkę „LUTZ” Piaseczno, będą odbywać się zajęcia dla dzieci z nauki jazdy z elementami hokeja prowadzone przez firmę „PIRUET”. Tak jak w poprzednim roku wieczorne godziny tj. 20.45 - 22.45 będą przeznaczone, dla grup zorganizowanych, na grę w hokeja. Koordynatorem zajęć będzie firma „PIRUET”.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

OTWARCIE LODOWISKA W PIASECZNIE

Zadaszenie lodowiska pozwoli na funkcjonowanie lodowiska niezależnie od warunków pogodowych i zapewni dłuższą eksploatację obiektu. Kryte lodowisko to owoc dobrych relacji Starostwa Powiatowego z gminą Piaseczno.

Katarzyna Kondraciuk
Inspektor ds. Rekreacji GOSiR Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje11 listopada 2017, 09:00,

Święto Niepodległości - obchody w Piasecznie 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

11 listopada 2017 roku zapraszamy na piaseczyńskie obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorzy: Urząd Gminy w Piasecznie, Starostwo Powiatowe, Parafia pw. Św. Anny w Piasecznie, Centrum Kultury w Piasecznie, Grupa Historyczno-Edukacyjna „Szare Szeregi”. Wstęp wolny.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - OBCHODY W PIASECZNIE 99. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Uroczystości rocznicowe rozpoczną się mszą świętą za Ojczyznę o godz. 10.00 w kościele pw. św. Anny w Piasecznie. Następnie na placu Piłsudskiego odbędą się przemowy przedstawicieli władz samorządowych i organizacji społecznych, po czym będzie można obejrzeć defiladę historyczną „Polskie drogi do niepodległości 2017”, przedstawiającą formacje wojskowe i naród polski w zrywach narodowych. W defiladzie weźmie udział grupa rekonstruująca m.in.: Legiony Piłsudskiego, Orlęta Lwowskie, żołnierzy 1920 r., Ochotniczą Legię Kobiet, harcerzy łączności, żołnierzy AK i Żołnierzy Niezłomnych. Defiladzie będą towarzyszyły samochody pancerne oraz motocykle.

W godz. 11.00–14.00 zaplanowano Piknik Historyczny, podczas którego prezentowane będzie umundurowanie i wyposażenie z różnych epok, odbędą się też warsztaty, szkolenie z musztry i strzelanie z moździerzy.

O godz. 12.00 w Przystanku Kultura zapraszamy na spotkanie historyczne „Do Niepodległości”, podczas którego sylwetki żołnierzy Legionów Piłsudskiego przedstawią autorzy „Słownika Legionistów Polskich 1914–1918” – prof. dr hab. Janusz Cisek z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Ewa Kozłowska ze Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego. Spotkanie umożliwi zainteresowanym sprawdzenie czy i w jakich formacjach w LP służyli przodkowie. Spotkanie tłumaczone będzie na język migowy.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - OBCHODY W PIASECZNIE 99. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Muzycznym akcentem obchodów będzie natomiast koncert Lwowskiego Chóru „Echo” o godz. 13.00 w auli błękitnej Domu Parafialnego w Piasecznie. Będzie to występ 35-osobowego chóru mieszanego, którego dewizą są słowa: „Pieśnią do serca – sercem do Ojczyzny”. W repertuarze chóru znajdują się pieśni sakralne, patriotyczne, lwowskie i popularne. Chór jest laureatem konkursów i festiwali międzynarodowych.

Obchody zakończą „Spotkania z Pieśnią Niepodległą” w Szkole Podstawowej w Zalesiu Górnym o godz. 16.15, które prowadzić będzie prof. Grzegorz Nowik, a oprawę muzyczną i akompaniament do wspólnego śpiewania zapewni Stanisław Szczyciński.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - OBCHODY W PIASECZNIE 99. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie