Informacje3 grudnia 2017, 09:00,

Otwarcie lodowiska w Parku Zdrojowym Konstancin-Jeziorna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Miłośnicy jazdy na łyżwach mogą się już cieszyć. Sezonowe lodowisko wraca do konstancińskiego Parku Zdrojowego. Otwarcie ślizgawki już 3 grudnia 2017 roku. Po blisko rocznej przerwie do Konstancina-Jeziorny wraca lodowisko. Można już zacząć ostrzyć łyżwy i odliczać dni do otwarcia sztucznej ślizgawki, która stanie tradycyjnie w Parku Zdrojowym. Obiekt ruszy 3 grudnia o godz. 16.00. Na rozpoczęcie nowego sezonu, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie przygotował wiele atrakcji. W programie imprezy m.in.: pokaz łyżwiarski w wykonaniu zawodników z Towarzystwa Łyżwiarstwa Figurowego Walley oraz gry, zabawy i animacje.

OTWARCIE LODOWISKA W PARKU ZDROJOWYM KONSTANCIN-JEZIORNA

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Godziny otwarcia

Lodowisko w Konstancinie, będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 21.00, natomiast w weekendy od godz. 10.00 do godz. 22.00. W nadchodzące święta na ślizgawce będą obowiązywały inne godziny otwarcia. I tak obiekt będzie czynny: - 24 grudnia od godz. 10.00 do godz. 16.00,
- 25 i 26 grudnia od godz. 10.00 do godz. 22.00,
- 31 grudnia od godz. 10.00 do godz. 16.00,
- 1 stycznia od godz. 16.00 do godz. 22.00.

Cennik

Ceny biletów pozostają bez zmian w stosunku do ubiegłorocznych. Dorośli za jednorazowy wstęp na lodowisko zapłacą 5 zł, a uczniowie i studenci (po okazaniu ważnej legitymacji) – 3 zł.

OTWARCIE LODOWISKA W PARKU ZDROJOWYM KONSTANCIN-JEZIORNA

Bezpłatnie z obiektu będą mogli korzystać dzieci i młodzież z konstancińskich szkół:
- w ramach zajęć wychowania fizycznego (od poniedziałku do piątku, do godz. 14.00),
- w okresie przerwy świątecznej (od 23 do 31 grudnia 2017 r., w godz. 10.00 – 14.00),
- w okresie ferii zimowych (od 15 do 19 oraz od 22 do 26 stycznia 2018 r., w godz.10.00 – 14.00).

Wypożyczalnia

Podobnie jak przed rokiem, na miejscu wypożyczymy łyżwy (7 zł), kask ochronny (3 zł) czy chodzik do nauki jazdy (10 zł). Ponadto naostrzymy łyżwy (10 zł) i kupimy skarpetki jednorazowe (1 zł). Każdego dnia jazdę umilać będzie nam taneczna muzyka. To wszystko do 28 lutego 2018 roku. Zapraszamy!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje4 grudnia 2017, 09:00,

Fundacja NEUCA dla Zdrowia zadba o serca mieszkańców Piaseczna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Fundacja NEUCA dla Zdrowia zadbao serca mieszkańców Piaseczna - kolejna edycja badań kardiologicznych! Fundacja NEUCA dla Zdrowia rozpoczęła serię bezpłatnych badań profilaktycznych poświęconych diagnozie chorób serca. To już trzeci raz, gdy kardiobus wyjedzie na ulice 100 miejscowości w całym kraju, docierając także do Piaseczna, gdzie pojawi się 4 grudnia 2017 roku.

FUNDACJA NEUCA DLA ZDROWIA ZADBA O SERCA MIESZKAŃCÓW PIASECZNA

Jak wynika z raportu GUS pt. „Zachorowalność i umieralność na choroby układu krążenia a sytuacja demograficzna Polski”, choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną śmierci. Dlatego też oprócz prowadzenia zdrowego trybu życia, niezwykle ważne jest systematyczne wykonywanie badań profilaktycznych.

Choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną zgonów zarówno w Polsce, jak i na świecie. Mimo postępów w diagnostyce i leczeniu, w naszym kraju co roku z powodu chorób układu sercowo-naczyniowego umiera około 200 tysięcy osób -alarmuje Paweł Starczewski, lekarz, specjalista z zakresu chorób wewnętrznych, kardiolog.Aby w pełni cieszyć się zdrowiem, bardzo ważna jest profilaktyka, czyli działanie mające na celu zapobieganie poprzez propagowanie zdrowego stylu życia, kontrolowanie czynników ryzyka, a następnie wczesne ich wykrywanie i leczenie, dodaje kardiolog.

W odpowiedzi na tę potrzebę Fundacja NEUCA dla Zdrowia,współpracująca z aptekami działającymi w ramach programu PARTNER+, rozpoczyna kolejną akcję bezpłatnych badań profilaktycznych. W ciągu kilku tygodni kardiobus, czyli mobilny gabinet lekarski, odwiedzi wybrane miejscowości w całej Polsce, gdzie ze specjalistycznego sprzętu kardiologicznego i wykwalifikowanego personelu medycznego będzie mógł skorzystać każdy zainteresowany. Po każdym badaniu pacjent otrzyma ulotkę z praktycznymi informacjami na temat profilaktyki chorób układu sercowo – naczyniowego.

W ramach badania będzie można:
 wykonać EKG, które pozwala ocenić częstotliwość oraz miarowość pracy serca, a także rozmiar oraz położenie komór serca,
 wykonać pomiar ciśnienia, któryumożliwia rozpoznanie nadciśnienia tętniczego krwi oraz kontrolę jego leczenia,
 sprawdzić wskaźnik BMI, który określa stopień ewentualnego nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Dlaczego systematyczne przeprowadzanie badań kardiologicznych jest takie istotne?

Serce człowieka działa jak pompa. Nieprzerwanie tłoczy krew do naczyń całego organizmu, przetaczając nawet 350 litrów krwi w ciągu godziny. Podczas swojej pracy, przy każdym skurczu i rozkurczu przez mięsień sercowy przepływają impulsy elektryczne. Za pomocą elektrod umieszczonych w odpowiednich miejscach na ciele można zdiagnozować wiele nieprawidłowości w pracy organu, np. zawał, niedokrwienie mięśnia sercowego czy zaburzenia rytmu serca. Z kolei sprawdzenie wskaźnika BMI pozwala ocenić zagrożenie wystąpienia chorób związanych z otyłością i nadwagą, np. cukrzycy, choroby niedokrwiennej serca czy miażdżycy – odpowiada Bogusława Golus-Jankowska z Fundacji NEUCA dla Zdrowia.

Kardiobus będzie stacjonował w Piasecznie 4 grudnia przy ulicy Puławskiej 30, między godzinami 10.00 a 16.00, przy siedzibie partnera akcji. Następnie ruszy do Łap. Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać w okresie czternastu dni przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.

Aby uzyskane wyniki były jak najbardziej miarodajne, zaleca się, aby na godzinę przez badaniem nie pić kawy i nie palić papierosów, ponieważ przyspieszają one pracę serca.

O Fundacji: Misją Fundacji NEUCA Dla Zdrowia jest dążenie do poprawy zdrowia i związanej z tym jakości życia społeczeństwa. Fundacja działa na rzecz rozwoju opieki farmaceutycznej i opieki zdrowotnej, udzielając wsparcia na takie cele, jak: poprawa dostępu pacjentów do nowoczesnych form leczenia i rehabilitacji, w tym farmakoterapii; poprawa standardów ochrony zdrowia w grupach szczególnej troski i zagrożonych wykluczeniem społecznym, takich jak bezrobotni, bezdomni, osoby uzależnione, osoby z niepełnosprawnością, samotne; pomoc ofiarom wypadków, zdarzeń losowych i klęsk żywiołowych; promocja profilaktyki i edukacji zdrowotnej; wsparcie edukacji i kształcenia ustawicznego pracowników służby zdrowia.

Joanna Sobieska InnerLook

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie