Informacje4 grudnia 2012, 00:00,

Otwarcie lodowiska Biały Orlik w Górze Kalwarii

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii zaprasza mieszkańców na lodowisko Biały Orlik, którego otwarci odbędzie się 6 grudnia 2012 roku o godz. 17.00, przy SP. nr. 2 w Górze Kalwarii. MIKO£AJ będzie czekał ze słodyczami. Informujemy, że lodowisko czynne będzie od poniedziałku do piątku w godz.: 9.00-14.00 - dla potrzeb szkół, w godz.: 14.00-21.00 dla wszystkich chętnych oraz w soboty-niedziele w godz.: 10.00-21.00 dla wszystkich chętnych.

Otwarcie lodowiska Biały Orlik w Górze Kalwarii

Informacje4 grudnia 2012, 00:00,

Cień Ważki - wieczór autorski Marty Precht

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno oraz Centrum Kultury w Piasecznie zapraszają mieszkańców na spotkanie autorskie z Martą Precht, promujące jej debiutancką książkę CIEń WAżKI. Spotanie odbędzie się 7 grudnia 2012 roku o godz. 17.00 w sali Domu Kultury, przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Na spotkaniu będzie można nabyć książkę z autografem autorki.

Cień Ważki - wieczór autorski Marty Precht

Cień ważki to historia trzech kobiet. Mieszkają pod jednym sachem, ale każda z nich przeżywa inaczej swoje życie. Matka - Krystyna, wciąż żyje w latach pięćdziesiątych. Jej cały świat to dom, ogród, córeczka i apodyktyczny mąż. Jej córka Marianna, wykształcona romanistka, tłumaczka, otacza się ludźmi o wielorakich zainteresowaniach. I wreszcie Tunia, córka Marianny, która wybiera życie w innym kraju. Krystyna i Marianna są emocjonalnymi sierotami. Ich mężowie nie sprawdzili się w roli przyjaciół na dalsze lata. Marianna, ciągle zdradzana, odkrywa inny świat - świat wirtualnych przyjaźni, a nawet miłości, tak sugestywnych, że bardziej atrakcyjnych niż te w życiu realnym. Wirtualny partner staje się dla Marianny przyjacielem, przewodnikiem, nieosiągalnym ideałem mężczyzny. Zazdrość męża doprowadza do tragedii.

Cień Ważki Marta Precht
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno