Informacje12 września 2014, 17:00,

Otwarcie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie

Już w najbliższy piątek 12 września 2014 roku odbędzie się wielkie otwarcie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie. Czeka moc atrakcji - koncerty, pokazy sportowe i taneczne, turnieje oraz spotkania ze znanymi sportowcami. Zaczynamy o godz. 17:00. Wieczorem niebo nad miastem rozświetlą fajerwerki. Na tę chwilę mieszkańcy Konstancina-Jeziorny czekali z niecierpliwością. W najbliższy piątek (12 września) nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny przy ul. Bielawskiej zostanie oficjalnie otwarty. Z tej okazji Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotowali moc atrakcji dla małych i dużych.

Startujemy o godz. 17.00. Czekają pokazy m.in. karate w wykonaniu mistrzów Europy - Justyny Kacperczyk i Jakuba Zagończyka oraz deskorolkarzy. Swoje umiejętności zaprezentują tancerze z Zespołu Tańca Artystycznego "Sonata", Klubu Sportowego Grawitacja Dance Academy i Egurrola Dance Studio. Będzie też okazja, by porozmawiać z Aleksandrą Goss - mistrzynią świata w wrotkarstwie szybkim oraz Arturem Nogalem, reprezentantem Polski na tegorocznej olimpiadzie. Na miłośników sportu czekają turnieje - siatkówki i piłki nożnej - konkursy z nagrodami, gra terenowa (zapisy na miejscu od godz. 16.00), a wieczorem ulicami Konstancina-Jeziorny przejadą rolkarze. Nie zabraknie również muzyki. Na scenie, która stanie na parkingu przy kompleksie wystąpią: WZM & PZK, Pecka, AEM & Biara, Dzieje się oraz Kamel & Deska. O klubowe rytmy zadba z kolei mistrz konsolety i dobrej zabawy - DJ Martin Rosa. Punktualnie o godz. 20 niebo nad miastem rozświetli pokaz fajerwerków. Zapraszamy!

Budowa najnowocześniejszego obiektu sportowo-rekreacyjnego w Konstancinie-Jeziornie trwała rok, ale starania o inwestycję znacznie dłużej. Zainicjował je konstancinianin Tomasz Nowicki, który w 2010 r. wraz z kolegami wystąpił do władz gminy z propozycją budowy skateparku. - Musimy odpowiadać na potrzeby młodzieży i tworzyć miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu - podkreśla Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. – Jestem zadowolony ze współpracy z młodymi mieszkańcami gminy przy tym projekcie, który był w pełni z nimi konsultowany. Uznaliśmy, że nikt lepiej nie będzie wiedział, czego potrzebują. To była dobra decyzja. Tak oto przy ul. Bielawskiej powstało: boisko wielofunkcyjne do piłki nożnej i siatkówki, siłownia na świeżym powietrzu, skatepark o pow. 254,5 mkw. Jest też ścianka wspinaczkowa, skatepark i parking.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Informacje12 września 2014, 18:00,

Występ kabaretu SMILE w Górze Kalwarii

12 września 2014 roku o godz. 18.00 zapraszamy do Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii na występ kabaretu "Smile". Bilety do nabycia w kasie Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii (nowa siedziba) oraz na:www.biletynakabarety.pl i www.kupbilecik.pl Cena biletu: 40zł MiejscE: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, ul. por. Jana Białka 9.

Występ Kabaretu SMILE w Górze Kalwarii

SMILE [smajl] to angielskie słowo oznaczające UŚMIECH. W języku polskim słowo jest nazwą własną kabaretu z Lublina. Misja kabaretu jest mocno związana z jego nazwą – śmieszyć. Trzech artystów bacznie obserwujących otaczającą nas rzeczywistość przenosi na scenę postacie i sytuacje, jakie są nam wszystkim bliskie w życiu codziennym. W programie zobaczyć można zarówno skecze o przyszłości, nawiązujące do wizji Lema, teraźniejsze i przyziemne życie pewnej gwiazdy o imieniu Merlin, jak i te nawiązujące do przeszłości, w humorystyczny sposób pokazujące odwieczne absurdy na przykładzie bitwy pod Grunwaldem. Smile to nie tylko skecze lecz także niebanalne piosenki, wykonywane na najwyższym poziomie, co usłyszeć można w dość przewrotnej piosence miłosnej z zastanawiającym morałem lub w piosence z repertuaru Rihanny i Eminema, zaśpiewanej o Śląsku i po śląsku. Kabaret występuje w wielu realizacjach telewizyjnych oraz jest gospodarzem własnych odcinków programu „na żywo” w TVP2 pt.: „Dzięki Bogu Już Weekend”. Zapraszamy na najnowszy program, który jest jednym z lepszych jakie widziano na polskiej scenie kabaretowej.