Informacje12 września 2014, 17:00,

Otwarcie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie

Już w najbliższy piątek 12 września 2014 roku odbędzie się wielkie otwarcie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie. Czeka moc atrakcji - koncerty, pokazy sportowe i taneczne, turnieje oraz spotkania ze znanymi sportowcami. Zaczynamy o godz. 17:00. Wieczorem niebo nad miastem rozświetlą fajerwerki. Na tę chwilę mieszkańcy Konstancina-Jeziorny czekali z niecierpliwością. W najbliższy piątek (12 września) nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny przy ul. Bielawskiej zostanie oficjalnie otwarty. Z tej okazji Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotowali moc atrakcji dla małych i dużych.

Startujemy o godz. 17.00. Czekają pokazy m.in. karate w wykonaniu mistrzów Europy - Justyny Kacperczyk i Jakuba Zagończyka oraz deskorolkarzy. Swoje umiejętności zaprezentują tancerze z Zespołu Tańca Artystycznego "Sonata", Klubu Sportowego Grawitacja Dance Academy i Egurrola Dance Studio. Będzie też okazja, by porozmawiać z Aleksandrą Goss - mistrzynią świata w wrotkarstwie szybkim oraz Arturem Nogalem, reprezentantem Polski na tegorocznej olimpiadzie. Na miłośników sportu czekają turnieje - siatkówki i piłki nożnej - konkursy z nagrodami, gra terenowa (zapisy na miejscu od godz. 16.00), a wieczorem ulicami Konstancina-Jeziorny przejadą rolkarze. Nie zabraknie również muzyki. Na scenie, która stanie na parkingu przy kompleksie wystąpią: WZM & PZK, Pecka, AEM & Biara, Dzieje się oraz Kamel & Deska. O klubowe rytmy zadba z kolei mistrz konsolety i dobrej zabawy - DJ Martin Rosa. Punktualnie o godz. 20 niebo nad miastem rozświetli pokaz fajerwerków. Zapraszamy!

Budowa najnowocześniejszego obiektu sportowo-rekreacyjnego w Konstancinie-Jeziornie trwała rok, ale starania o inwestycję znacznie dłużej. Zainicjował je konstancinianin Tomasz Nowicki, który w 2010 r. wraz z kolegami wystąpił do władz gminy z propozycją budowy skateparku. - Musimy odpowiadać na potrzeby młodzieży i tworzyć miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu - podkreśla Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. – Jestem zadowolony ze współpracy z młodymi mieszkańcami gminy przy tym projekcie, który był w pełni z nimi konsultowany. Uznaliśmy, że nikt lepiej nie będzie wiedział, czego potrzebują. To była dobra decyzja. Tak oto przy ul. Bielawskiej powstało: boisko wielofunkcyjne do piłki nożnej i siatkówki, siłownia na świeżym powietrzu, skatepark o pow. 254,5 mkw. Jest też ścianka wspinaczkowa, skatepark i parking.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Informacje14 września 2014, 16:00,

Wernisaż wystawy akwareli Kazimierza Twardowskiego w Zalesiu Dolnym

Kolonia Artystyczna w Zalesiu Dolnym zaprasza na wernisaż wystawy akwareli Kazimierza Twardowskiego, który odbędzie się 14 września 2014 roku w godz. 16-19. Miejsce: Kolonia Artystyczna ul. Dębowa 3 w Zalesiu Dolnym. Atrakcją wernisażu będzie losowanie jednej z prac artysty. Cena losu 50 zł. Wystawa będzie do 20 października 2014 roku.

Wernisaż wystawy akwareli Kazimierza Twardowskiego w Zalesiu Dolnym

Kazimierz Twardowski jest malarzem, który z natury i wyboru poświęcił swoją twórczość niekończącej się opowieści o pięknie świata. Podczas wielu podróży artystycznych trafił do Norwegii, która od kilkunastu lat stała się jego nową inspiracją twórczą. Choć tematy do swoich prac czerpie z częstych wypraw plenerowych w odległe i ciekawe zakątki Europy, to ziemia sądecka pozostaje zawsze dla niego niewyczerpanym źródłem natchnienia. Urodzony w 1952 r. k/ Nowego Sącza. Ukończył Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z malarstwa otrzymał w 1977 r. Od 1975 r. prezentował swoje malarstwo na około 60 wystawach indywidualnych w Polsce i licznych wystawach zbiorowych w kraju i na świecie. Brał udział w znaczących międzynarodowych festiwalach akwareli odnosząc wymierne sukcesy. Jego obrazy znajdują się w wielu zbiorach muzealnych, kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą m.in. w Niemczech, Austrii, Holandii, Japonii, Kanadzie, Meksyku, Norwegii i Francji. Jest członkiem ZPAP i członkiem założycielem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Za swoją twórczość był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany, m.in.: 1993 - III nagrodą w Ogólnopolskim Konkursie malarstwa i plakatu - Ekologia 93, Radom; 1995 - Wyróżnieniem na Ogólnopolskim Konkursie Akwareli ”Akwarela znad Wisły”, Włocławek; 1997- Nagrodą na Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa “Mój Pejzaż “ Ciechanów 97; 1980 i 2003 - Nagrodą główną im.B. Barbackiego, Salon ZPAP Nowy Sącz; 2009 rok - I nagrodą - Złotym Medalem w technice akwareli na Międzynarodowym Salonie Sztuki ”Salon de Mesquer” – Francja.