Informacje29 września 2007, 00:00,

Oświadczenie TDP Piaseczno w Kurierze Południowym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W Kurierze Południowym nr 32 ukazał się artykuł, z którego wynika, że TDP Sp. z o.o. swoim działaniem narusza przepisy prawa pracy i zasady współżycia społecznego m.in. poprzez stosowanie dyskryminacji, mobbingu, zastraszanie i naciskanie pracowników, zarządzanie przestoju, zmierzanie do likwidacji i zaniedbywanie produkcji (co przejawia się m.in. rozwiązaniem umów o pracę z wysoko wykwalifikowanymi pracownikami i likwidacją działu sprzedaży) oraz poprzez wyciąganie pieniędzy.

Nie jest prawdą, że TDP Sp. z o.o. dyskryminuje pracowników. Wręcz przeciwnie, działania spółki stanowią spełnienie ustawowego obowiązku przeciwdziałania dyskryminacji w zatrudnianiu i są oparte na wynikach analiz ekspertów uniwersyteckich oraz doradców biznesowych. Celem spółki jest, bowiem przeciwdziałanie najbardziej rażącym przepadkom nieuzasadnionym kominów płacowych, tj.: zapewnienie zgodności poziomu wynagrodzeń z wartością, ilością i jakością świadczonej pracy.

Zarzut dyskryminacji ze względu na płeć jest nieprawdziwy. Faktem jest, że różnym pracownikom zaproponowano różne procentowe wskaźniki obniżki wynagrodzenia. Powyższe wahania wynikają wyłącznie z różnic w dotychczasowym wynagrodzeniu pracowników, tj.: zależą od tego, jak bardzo dotychczasowa płaca przewyższała ilość, jakość i wartość świadczonej pracy.

Zarzut stosowania mobbingu oraz zastraszania i naciskania pracowników podczas indywidualnych rozmów jest nieprawdziwy. Z pracownikami toczone są rozmowy, podczas których przedstawiciele spółki informują o proponowanym wskaźniku obniżki, przedstawiają jednocześnie tło prawne i sposób jej obliczania. Pracownicy nie są zmuszani do udzielenia natychmiastowej odpowiedzi – niektórzy ustosunkowują się do propozycji po upływie kilku dni. Jeżeli taka jest wola pracownika, w rozmowach uczestnicy przedstawiciel Związków Zawodowych. Rozmowy nie są prowadzone przez Hindusów z wizami turystycznymi. To zespół konsultantów, którzy przybyli, aby pomóc usprawnić strukturę przedsiębiorstwa.

Zarządzanie przestojowe jest zgodne z prawem i podyktowane obiektywnymi okolicznościami, niezwiązanymi z oceną pracy poszczególnych pracowników.

Nieprawdą jest, że TDP nie zależy na dalszej produkcji, a zamiarem władz spółki likwidacja. Właściciele i kierownictwo firmy podejmują wysiłki, aby zapewnić dalsze funkcjonowanie zakładu pracy i umożliwić inwestycje w nowe technologie i w produkcję nowych pożądanych na rynku wyrobów, o czym świadczą prowadzone są od kilku miesięcy rozmowy z władzami polskimi na najwyższym szczeblu. O planach rozwojowych firmy i ich ogólnych kierunkach informowane są Związki Zawodowe. Mówiono o nich również wiosną podczas spotkania informacyjnego z przedstawicielami kadry zarządzającej przedsiębiorstwa. Decyzje o rozwiązaniu z niektórymi pracownikami umów o pracę są podejmowane na skutek powzięcia przez pracodawcę wiadomości o naruszeniu przez tych pracowników obowiązków pracowniczych, co nie ma związku z ich kwalifikacjami zawodowymi. Co więcej, nieprawdą jest, że dział sprzedaży został zlikwidowany. Działa on w skali światowej, a grupa sprzedaży w Piasecznie została nawet wzmocniona.

Zarzut wyciągania pieniędzy jest nieprawdziwy. W rzeczywistości TDP Sp. z o.o. jest dofinansowywana przez hinduskiego właściciela Videocon.

Wiadomość o bezprawnym wypowiedzeniu układu zbiorowego pracy jest nieścisła. Jak to zostało potwierdzone w oficjalnych listach do Państwowej Inspekcji Pracy, Związków Zawodowych i pracowników spółki, spółka stosuje postanowienia układu i będzie je nadal stosować do końca okresu, na który został on zawarty.

W końcowych fragmentach komentarza redakcyjnego mowa jest o wspomnieniu dawnych lepszych czasów. To prawda, kilka lat temu firma była w stanie sprzedać i to za satysfakcjonującą cenę ponad 6 milionów kineskopów rocznie. Takie zapotrzebowanie na nasze obecne wyroby już nigdy nie powróci.
autor/źródło: Flavio Monteleone Dyrektor TDP Sp. z o.o.
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje29 września 2007, 00:00,

Wesołe miasteczko Euroland Henry odwiedziło Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Do Piaseczna przyjechało wesołe miasteczko Euroland Henry, które oferuje wiele atrakcji m.in.: karuzele dla śmiałków i dla maluchów, autodromy, korytarze strachu i śmiechu. Można bawić się na 20 różnorodnych karuzelach do wyboru i koloru. Wesołe miasteczko Euroland Henry przyjechało do Piaseczna na najbliższe 2 tygodnie: od 29 września do 13 października 2007 roku.

Euroland Henry wesołe miasteczko w Piasecznie
kliknij aby powiększyć

Wesołe miasteczko Euroland Henry czynne jest: w soboty i niedziele w godzinach od 11:00 do 21:00, od poniedziałku do piątku od 14:00 do 21:00. Cena poszczególnych atrakcji na wesołym miasteczku są od 5 do 8 złotych, w zależności od atrakcji. UWAGA: w każdą środę - promocja 50%.

Wesołe miasteczko Euroland Henry oferuje wiele atrakcji. Najodważniejsi mogą się wybrać na centryfugę, która kręci do góry nogami. Centryfugę możecie obejrzeć na powyższym zdjęciu. Jedną z najbardziej emocjonujących karuzeli jest też crazy-wave, czyli szalona ławka - rozpędzona wiruje w pionie i poziomo oraz zatrzymuje się w najmniej spodziewanym momencie. Spośród urządzeń dla starszych są jeszcze: kolejka górska, super ślizg, super bowl, autodrom, pontony wodne i zamek strachu.

Na terenie wesołego miasteczka Euroland Henry znajdują się także atrakcje dla najmłodszych: helikoptery, pociągi, młyn dziecięcy (imitacja diabelskiego), bugi show (samochodziki), mała karuzela łańcuchowa i pałac śmiechu. Dopełnieniem oferty wesołego miasteczka są: automaty do gier oraz punkty z dyscyplinami zręcznościowymi. Każdy z Was na pewno znajdzie coś dla siebie.

Wesołe miasteczko Euroland Henry znajduje się przy skrzyżowaniu ulic: Okulickiego i Wojska Polskiego. Poniżej możecie zapoznać się z mapą dojazdu, na której zaznaczyliśmy palcem lokalizację wesołego miasteczka w Piasecznie.

Lokalizacja wesołego miasteczka Euroland Henry

życzymy wszystkim, a przede wszystkim dzieciom miłych chwil spędzonych na wesołym miasteczku Euroland Henry w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie